Pénz hazautalás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hete - 9 éve 3 hete #38874 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta: Nem ezt a 2e Ft-os bankot perelted a jogi biztositasoddal?:)



Még egyszer! Nem a SEPA és az EU költsegekröl van szó. Nem a magyar járulékos EU utalási költségröl volt szó, hanem EZEKEN FELÜLI PLUSZ 2000 Ft! Csak úgy.....

Ök maguk is mondták, hogy ez belsö utasitásra egy plusz kezelési költség és semmi köze az EU-hoz! Most igy átment?
Egyébként az ERSTE volt.

Nem utalok soha többet egy fillert sem Mo.-ra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38876 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: True story! Március 4-én (MNB euró deviza közép 307 HUF) mondja valaki, hogy nem utal, inkább 3 hét múlva fizetne amikor Magyarországra jön, hozza a cash-t és majd beváltja mert akkor jár a legjobban.
:wait: Március 25 (MNB euró deviza közép 298 HUF) és 305 HUF-ot kapott a pénzváltónál. :laugh:

Nem annyiert vett?:) Hogy kapott 305-ot az EUR ert 298 MNB kozepnel? Ok, hogy a penzvaltok nemi utolag kalkulalt napi atlagon valtanak,de ez itt erdekes..
Egyebkent ha mar penzvaltok, azert vigyazni kell veluk. Bp.-en van kb. 2 ceg aki ertelmes arfolyammal a dolgozik, a tobbi kemenyen lehuzos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38877 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Nem ezt a 2e Ft-os bankot perelted a jogi biztositasoddal?:)



Még egyszer! Nem a SEPA és az EU költsegekröl van szó. Nem a magyar járulékos EU utalási költségröl volt szó, hanem EZEKEN FELÜLI PLUSZ 2000 Ft! Csak úgy.....

Ök maguk is mondták, hogy ez belsö utasitásra egy plusz kezelési költség és semmi köze az EU-hoz! Most igy átment?
Egyébként az ERSTE volt.

Nem utalok soha többet egy fillert sem Mo.-ra!


Ezt te irtad:

Itt kell még megjegyeznem, hogy hiába a SEPA utalás ami hivatalosan EU utalsának számit
és elvileg nem volhatna le a magyar bank kezelési költséget, mégis vonnak.


Eleg lett volna ha annyit irsz, hogy ja bocs rosszul tudtam:) Azt, hogy toled mit vontak az te tudod. Attol meg kezelesi koltseget vonhatnak SEPAert..

Ez a nem utalas egy valoban bolcs penzugyi lepes. Kepes vagy jogi biztositasert fizetni es azzal beperelni a magyar aramszolgaltatot (ha jol emlekszem) 5Ft-ert, de 2e Ftos serelem miatt inkabb buksz EUR-onkent akar 20Ft-ot is:) azaltal, hogy nem akkor valtasz amikor "jo" az arfolyam. Januar kozepen volt 318-320 Ft az EUR kb. 2-3 napig. Most 298-299. Ha csak 2e EUR-t attol az ember a keco fenntartasara, magyar koltsegekre, mar 40eFt a "nyeremeny".
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hete #38879 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta: Hogy kapott 305-ot az EUR ert 298 MNB kozepnel? Ok, hogy a penzvaltok nemi utolag kalkulalt napi atlagon valtanak,de ez itt erdekes.

Ennyit kapott de nem tudom hol váltotta be.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38885 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Hali!
Bocs, hogy beleszólok, de
Minden kereskedelmi, lakossági (cégest nem tudom) bankhoz amikor külföldről érkezik rá pénz, akkor 2000,- (írd és mondd: kettőezer) forint utólagos (mert egy, vagy két nappal később) "kezelési" költséget levonnak! :angry:

Ez nem egyedi, és nem volt, hanem mind a mai napig így műkszik. :puke:

Valószínű ez nem csak Mo.-on van így mert ezért működnek jól a pénz átutaló cégek (Transferek), akik minden országban működtetnek folyó számlát, és így saját (érkezési) devizanemű átutalásnál nincs az a "rendkívüli" költség.

Engem is bosszantott az a 2000,- Ft. :finger:

Én kipróbáltam már ilyet, és megbízhatóan megérkezett a pénz amit utaltam, és nem adódott rá semmi költség. Lehet szabályozni, hogy az "árfolyam kockázatot" (váltási árfolyamot fillérre pontosan nem lehet tervezni) az érkezési, vagy az indítási oldalon viselje az ember.
Ugye ez azt jelenti, hogy mi a fontos? indulon 1000,- Euro, vagy hogy érkezzen 300000,- Ft

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hete #38888 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

"Ugye ez azt jelenti, hogy mi a fontos? indulon 1000,- Euro, vagy hogy érkezzen 300000,- Ft"

Csak vigyázat, mert ha úgy adod meg, hogy 300e Ft. érkezzen, akkor az már nem SEPA utalás és a költsége már a német oldalon is banktól függöen különbözö, de a "horribilis" kategóriába tartozik....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!