Pénz hazautalás

Több
8 éve 11 hónapja #38909 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Gergoo írta: Most jövök egy bevásárló központból. 308 HUF-ot adtak egy euróért és az MNB közép 299,320
Te mennyiért váltasz ilyenkor? 330-ért? :chuckle:

Szerintem te az eladasi arat nezed nem a vetelit:) Te adsz 308HUF-t az o 1 EUR-jaert.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38910 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Amúgy érdekes mert én pontz a DCT által említett Erstehez utalok évek óta rendszeresen forint számlára és egy fitying terhelés nincs!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38911 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Legközelebb közelebb megyek a táblához mert az egyik szemem már tényleg nem olyan mint a sasé! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38916 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

mahlzeit írta:

vbela64 írta: Hali!
Bocs, hogy beleszólok, de
Minden kereskedelmi, lakossági (cégest nem tudom) bankhoz amikor külföldről érkezik rá pénz, akkor 2000,- (írd és mondd: kettőezer) forint utólagos (mert egy, vagy két nappal később) "kezelési" költséget levonnak! :angry:

Ez nem egyedi, és nem volt, hanem mind a mai napig így műkszik. :puke:

Ez igy nem teljesen igaz, marmint a minden bankhoz. Ez nem bank fuggo, hanem csomagfuggo es az sem mindegy, hogy EUR-EUR vagy EUR-HUF az utalas. SEPA-nal csak akkor lehet plusz koltseg, ha azt a belfoldrol EUR-ban torteno utalas erkeztetesenel is beterhelik.
En a Raiffeisent hasznalom MO.-on, igaz vmi premium szamlacsomag, de nics SEPA erkeztetesi koltseg.

Egyeb utalasi lehetosegeknel nem csak a Transferwise van, ITT van egy kis ismerteto, hogy kell ezeket hasznalni.


Kedves Mahlzeit!

Egyáltalán nem érdekes a magyar kereskedelmi banknak, hogy SEPA, vagy nem SEPA. Ők azért vonnak le (mindig!) 2000,- Ft-ot, mert azt mondják, hogy tranzakciós, váltási költség. Ez mindig van, ha a folyószámlára nem Forintban érkezik a pénz. És teljesen mindegy, hogy melyik országból, melyik bankból indul a pénz. A lényeg, hogy a "váltásért" levonnak 2000,- Ft-ot.

Persze, ha deviza (elszámolású) számlát vezetsz egy banknál, akkor valószínű, érkezéskor nem kell fizetni váltási költséget.
Azt megint nem tudom, hogy tudnék-e mondjuk az itteni lakossági folyószámlámról Forintban küldeni pénzt. Ez csak is a bankban egyedi megbeszélés után tudnám intézni. Az internetbankon keresztül nincs más devizában történő utalás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38917 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

vbela64 írta: Ők azért vonnak le (mindig!) 2000,- Ft-ot, mert azt mondják, hogy tranzakciós, váltási költség. Ez mindig van, ha a folyószámlára nem Forintban érkezik a pénz. És teljesen mindegy, hogy melyik országból, melyik bankból indul a pénz. A lényeg, hogy a "váltásért" levonnak 2000,- Ft-ot.

Nem rég írtam, hogy ugyanaz a bank amire DCT pipa nekem évek óta nem vont semmit! ;)
Ne mond, hogy ez azért van mert én pl. 300 000 forintot utalok, míg DCT 1000 Eurót! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #38918 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénz hazautalás

Vettem a fáradtságot és az Erste aktuális (április 1.) hirdetményeiből egyértelműen kiderül, hogy nincs költség a beérkező utalásokon, kizárólag a Kimenő deviza átutalásokon van:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!