Megélhetési költségek Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #12177 Írta: peteratde
Megélhetési költségek Németországban téma létrehozva peteratde által

Kedves Attila, eddig nagy örömmel olvastam a korrekt hozzászólásaidat.
De az alábbi nálam kiverte a biztosítékot. Csak arra tudok gondolni, hogy már olyan régen itt élsz és olyan jól keresel, hogy el sem tudod képzelni, hogy nekünk, akik most jövünk ki mennyire másként látjuk a dolgokat.

Az netto 1200-1300 Eur.
Fele elmegy lakásra, áramra,internetre. 400-at megeszel. 100 bol közlekedsz. 100-at félreteszel hogy félévente legyen repülöjegyed haza. Dugi-aprópénzedböl ajándékot veszel a rokonságnak, ha már gazdagon élsz nyugaton.


Az hogy a fele elmegy lakásra (650) ez elképzelhető, sőt drága városban még esetleg kevés is. De 400 EUR-t ki eszik meg egyedül, ha nem jár étterembe? Én 100-120 EUR körül költök havonta kajára, és SOKKAL több mindent megengedek magamnak mint otthon. Napi 60 km-t autózok a munkahelyem miatt, és így megy el kb 100 közlekedésre. Az aki ilyen jövedelem mellett 600 EUR költ repülőjegyre, hazautazásra. az meg is érdemli.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12179 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Nos, még egyszer, utoljára nekifutunk ezzel a topikkal ennek a kérdésnek. Remélem haszna is lesz nem csak a dzsem árát fogjuk a lekvár árával összehasonlítani illetve foggal-körömmel meggyőzni a másik felet akinek az akkor sem kéne az ha fizetnének érte. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12183 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Attila_BRD írta: Fele elmegy lakásra, áramra,internetre. 400-at megeszel.

Attila, jó nagy étvágyad lehet, ha te 400 eurót eszel meg havonta. :D
Mi ketten a férjemmel költünk ennyit kb. és eszünk sok halat, sajtot, gyümölcsöt stb...
És ebben már benne van az is, hogy a férjem minden munkanap a munkahelyi étteremben ebédel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12194 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

astarta írta:

Attila_BRD írta: Fele elmegy lakásra, áramra,internetre. 400-at megeszel.

Attila, jó nagy étvágyad lehet, ha te 400 eurót eszel meg havonta.
Mi ketten a férjemmel költünk ennyit kb. és eszünk sok halat, sajtot, gyümölcsöt stb...
És ebben már benne van az is, hogy a férjem minden munkanap a munkahelyi étteremben ebédel.


Kedves Astarta! Én meg azt nem tudom hogy Te hol élsz és lax?! Mi ketten vagyunk a nejemmel, és minden szerdán megyünk a REAL-ba egy hétre bevásárolni! Tény hogy nem a legolcsóbb bovlit és lejárt kajákat vesszük, de luxus nélkül átlagosan 120 (+-10) euró az amit hetente elköltünk! (Ez több mint 400/hó. Ebben sem étterem sem drága pia, sem kilószámra borjúhús nincs! Átlagosn élelmiszerek, tej, kenyér, szárnyas hús is, stb. Egy hétre elég (2 személyre!). Az egytelen "luxus" amit én magamnak veszek egy pár "Direktsaft", 2,5 dl és drága, mert 2,5 euró/üveg. Na, ebből veszek mindig 5 üveggel mert ezt viszem a munkába magamnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12195 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Mi Bonnban. De Lipcsében is ugyaennyi költségünk volt ezen a téren.
Aldiba járunk, hetente 1x mi is, 60 euró körül szoktunk fizetni. Mi sem veszünk bóvlit, sem lejártat... És nem is éhezünk. :)
Viszont előfordul, hogy így is túlvásároljuk magunkat, és ki kell dobni valamit, mert lejár a hűtőnkben a szavatossága...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12196 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Túl hamar elküldtem az előzőt...

Szóval töröm a fejem, de elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet 120 eurót alapldolgokra elvásárolni minden héten, úgy, hogy azt egy hét alatt meg is eszitek.
Úgy tűnik vannak a kisétvágyúak, mint peteratde meg én a férjemmel, meg vannak a nagy étvágyúak, mint Attila meg DCT. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!