Megélhetési költségek Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12197 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

astarta írta: Szóval töröm a fejem, de elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet 120 eurót alapldolgokra elvásárolni minden héten, úgy, hogy azt egy hét alatt meg is eszitek.
Úgy tűnik vannak a kisétvágyúak, mint peteratde meg én a férjemmel, meg vannak a nagy étvágyúak, mint Attila meg DCT. :)

Hát szóval azért ez nem csak kaja ám! Van amikor mosószer, máskor wc papir, stb. Mindig valami más. Igaz gyakran veszönk almát, friss zöldésget. Egyébként egy alapvető dolgot tudok, ahol lényeges különbség van a kettönk kiadása között! Mi nem veszükk a kinai és kétes eredetű élelmiszereket viszont sok BIÓ cuccot veszünk!
Ez valóban nagy különbség!! Statisztikailag nagyobb az esélyünk arra, hogy jobb árút veszünk, még akkor is ha nem 100%-os biztonsággal tudja az ember, hogy az a bió valóban bió e! Egyébként csak a bió tojás és a bió tejek közel 2x anyiba kerülnek, mint a vizzel higitott tejporos aldi tej , amelyik soha nem látott tehenet!
Na, ez lehet az alapvető különbség! Mi tehát nem eszünk többet, csak mást és a minőségnem mindenhol ára van! A többit egye más!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12199 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

DECOTEXT írta:

astarta írta: Szóval töröm a fejem, de elképzelni sem tudom, hogy hogy lehet 120 eurót alapldolgokra elvásárolni minden héten, úgy, hogy azt egy hét alatt meg is eszitek.
Úgy tűnik vannak a kisétvágyúak, mint peteratde meg én a férjemmel, meg vannak a nagy étvágyúak, mint Attila meg DCT. :)

Hát szóval azért ez nem csak kaja ám! Van amikor mosószer, máskor wc papir, stb. Mindig valami más. Igaz gyakran veszönk almát, friss zöldésget. Egyébként egy alapvető dolgot tudok, ahol lényeges különbség van a kettönk kiadása között! Mi nem veszükk a kinai és kétes eredetű élelmiszereket viszont sok BIÓ cuccot veszünk!
Ez valóban nagy különbség!! Statisztikailag nagyobb az esélyünk arra, hogy jobb árút veszünk, még akkor is ha nem 100%-os biztonsággal tudja az ember, hogy az a bió valóban bió e! Egyébként csak a bió tojás és a bió tejek közel 2x anyiba kerülnek, mint a vizzel higitott tejporos aldi tej , amelyik soha nem látott tehenet!
Na, ez lehet az alapvető különbség! Mi tehát nem eszünk többet, csak mást és a minőségnem mindenhol ára van! A többit egye más!!

Kedves DCT,

Mezőgazdasági mérnök vagyok, valamit értek hozzá :)
Szerinted a tejpor miből van. Legolcsóbban tejet ha hiszed ha nem, tejből lehet előállítani.
Ha valaki olyan hülye lenne, hogy először tejből tejport készítene, aztán ebből tejet, az iszonyú drága lenne. Tudod, mikor azt látom valahol kiírva, hogy bio bor, rosszul leszek a röhögéstől.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12203 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Persze, egy csomó más is kell. De ha osszeadod, megdöbbentő milyen kevés jut egy hónapra.
Valamikor október elején vettünk egy nagy doboz mosóport, és ketten használtuk. A munkásruhát sajnos gyakran kell mosni, ennek ellenére még több mint a fele megvan. Papírzsebit vettem 30 csomagot 2,5 Eur még a fele megvan. Otthonról hoztam 16-os Wc papírt, (jó miyőségű), szűk 3 EUR. Még sokáig elég lesz. A fogkrém, hát az majdnem nulla. Borotva: 10-es csomag minimum egy hónap. Nem folytatom. Szeretném leszögezni, én is el tudnék költeni egyedül akár 1000 eurót is havonta, ha annyi jövedelmem lenne, hogy megtehetném. De most havi 120-ból sokkal jobban élek, mint otthon évek óta.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12208 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

peteratde írta: Valamikor október elején vettünk egy nagy doboz mosóport, és ketten használtuk.

Tippelhetek? Az üzletben lévő legnagyobb doboz, a legkedvezőbb kilós áron? Nem valami ipari mosószer véletlenül?
Azt hiszem nyilvánvaló, hogy mit is pedzeget DCT csak a bio termék valóban elég ingoványos. Nos, nekem minimum 20 éve nem sikerült egy üzletben a legnagyobb, legkedvezőbb kilós árú mosóport megvennem. Tudod miért? Mert már rengeteg terméket kipróbáltam és van választásom. Azt is adják néha akciósan de nyilvánvaló, hogy soha, köszönőviszonyban sem lehet vele az a mázsás mosópor. Lehet most kiderül. hogy van egy félbehagyott kémiaai diplomád is és megtudhatjuk, hogy szerinted a zsákos, óriás dobozos mosópor ugyanazt a hatást idézi elő kémiailag de nálam már megbukott, szóval tuti nem győzől meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12209 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Havi megélhetési költség=(éves össz kiadás)/12 ?
Nézzétek, én excell táblázatban vezetem az összes pénzügyi forgalmamat (külön a készpénzest és külön a bankszámlám forgalmát. (tudom ez már beteges, de így tényleg precízen nyomon követem a kiadásaimat.) El van téve kis hijján az ÖSSZES blokkom, amit itt eddig költöttem. Ha valaki erről a kérdésről vitatkozni akar, az legyen arra felkészülve, hogy minden állításomat bizonyítani is tudom B)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12210 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

peteratde írta: Nézzétek, én excell táblázatban vezetem az összes pénzügyi forgalmamat (külön a készpénzest és külön a bankszámlám forgalmát.

Nézd, nekünk gyakorlatilag a költségvetésünk minimum 95%-a nem készpénz. Értelme viszont azért sincs, hogy összehasonlítsuk a 3 hónapos excell táblázatodat egy minimum 5 éves tranzakció kimutatás bármely részével mert nem tudhatom, hogy pl. a fogkrém csak áll a fürdőszoba polcon vagy rendszeresen használod is. Nem mindegy! Óriási különbségeket és megtakarításokat tudnék én is látvány szinten produkálni ha valamiért erre indíttatásom lenne. De nincs. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!