Megélhetési költségek Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #12211 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Nem értelek benneteket. DCT-ék (ha jól becsülöm) keresnek kb. 4-5000 EUR-t netto. Gyermekeik önállóak, sikerült biztonsági tartalékot gyűjteniük. Mindezért őszinte elismerésem.
Miért nem tudjátok elfogadni, hogy nem mindenki van ilyen anyagi körülmények között. Igenis lehet okosan gazdálkodni. És legtöbbünknek kell is.
Lehet, hogy leselkedtél, de tényleg folytattam vegyipari egyetemi tanulmányokat is :silly: .
De nem erre hivatkozok. A nagyon szennyezet munkásruhánkat is szép tisztára mosta.
Tudod, én semmilyen reklámnak nem hiszek, Kipróbálom, ha jó azt használom. Ez bevált.
De nem akarok leragadni egy dolognál :)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12212 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

peteratde írta: De nem akarok leragadni egy dolognál :)

Én sem. Ezért írtam csuklóból kb. egy tucatot, aminek nyoma sem volt a Te költségvetésedben, holott megközelítőleg akkora kiadás szerintem. Most, hogy megjelent (újdonságként) :laugh: le is rendezted egy "megdöbbentő milyen kevés"-el és egy "ne ragadjunk le egy dolognál"-al.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12213 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

peteratde írta: Miért nem tudjátok elfogadni, hogy nem mindenki van ilyen anyagi körülmények között. Igenis lehet okosan gazdálkodni. És legtöbbünknek kell is.
Lehet, hogy leselkedtél, de tényleg folytattam vegyipari egyetemi tanulmányokat is :silly: .
De nem erre hivatkozok. A nagyon szennyezet munkásruhánkat is szép tisztára mosta.
Tudod, én semmilyen reklámnak nem hiszek, Kipróbálom, ha jó azt használom. Ez bevált.

Nekem úgy tűnik Te nem tudod elfogadni, hogy én is (mi is) tudunk okosan gazdálkodni mert ha én (mi) veszek-veszünk a kedvenc (kipróbált, tesztelt) mosóporból 10 dobozzal mert akciós az úgy tűnik csak érthetetlen lehet számodra. Fogadjunk 5 sec alatt kiszámolnád, hogy hány mázsa ipari mosóport vehetnél, az hány évre lenne elég az akciós általam vásárolt mosóporból.
Na, ha van itt bármilyen nehezen érthető dolog, akkor ez az. :unsure:
Reklámról meg szó nem volt. :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12215 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

wc papir, mosogató, mosogatószivacs, toilet kacsa fogkrém szájvíz, fogselyem, tusfürdő, papírzsebkendő, spray, hajzselé, cipőtalpbetét, lábizzadásgátló, borotva penge, borotva hab, zokni, alsógatya, vitamin, panadol.

wc papir
írtam
mosogatószer
mikor beköltöztem 4 hónapja, volt itt egy bontott, még van belőle
mosogatószivacs
vettünk októberben egy csomaggal, még van
toilet kacsa
WC kefét használok, naponta sokszor
fogkrém szájvíz
naponta 2X háromszor (57 évesen minden fogam megvan)
tusfürdő
szappant használok otthonról hoztam 6-ot még van
papírzsebkendő
írtam
spray
szappan, mosakodás
hajzselé
no comment
cipőtalpbetét
lassan kell majd vennem a túra bakkancsomba (eddig kb 600 km mentem vele
lábizzadásgátló
nekem nincs rá szükségem mióta itt vagyok (nem tudom s jó levegő, vagy a kaja, de nióta itt vagyok nincs lábszagom :)
zokni
mielőtt kijöttem vettem 20 pár zoknit. Még nagyon sokáig elég lesz
alsógatya
lásd mint fent, csak 10 db
borotva penge
írtam
borotva hab
évekkel ezelőtt kaptam egy nagy flakont, még van belőle, igaz sokáig szakállam volt
vitamin
gyümölcs , egyéb kaja
És ha valaki azzak érvelne, hogy egészségtelenül táplálkozom, annak csak annyit, hogy 57 évesen (lassan 58) két orvos egybehangzóan (kivizsgálás után) azt mondta, hogy kiváló az egészségi állapotom. Naponta már átlag 3000 m- úszom, ping-pongozom, túrázom.
Ki akar versenyezni?

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12217 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Szia Gergö!

En azt hiszem, ez az a helyzet,amikor mindenkinek igaza van - szerintem. Merthogy az igenyek es a vasarolt dolgok is valtozoak.
Az a jo itt, hogy attol, hogy valami olcso, meg nem rossz. En pl a multkor vettem nehany biotermeket akciosan, meg lejaratközelben sem voltak. Megkerdeztem, miert akcios, azt mindta, mert utolso darabok abbol a szortimentböl...
de nem kell mindenkinek biot enni..
Aztan: a Kauflandben, Nettoban 0,95 körül van a bio tej. Ma üvegest vettem a bioboltban 1.39-ert, es fel literes kecsketejet 1.59.-ert. Es a nem bio tej meg sokkal olcsobb.
Ezeket az aranyokat lehet nezni, es kalkulalni...mindenki mast vasarol,igenatöl, penztarvatol függöen.
En haziasszony vagyok, tudom, hogy attol, hogy olcso vagy draga, nem mindig jobb a mosopor...Es pl pontosan ugyanazt a vattalapokat szoktam venni a Kauflandban 65 centert, ami a Marktkaufban 90 cent körül van. Nem mennek el milyesmiert a kauflandba, de egyreszt sok minden olcsobb ott, masreszt hozzank az van a legközelebb.
En el tudom kepzelni peterade kalkulaciojat is, meg a tiedet is, es DCT.et is. Mindegyik igaz, mert masok vagyunk, mas igenyekkel es lehetösegekkel. En sem veszek kecsketejet, ha nincs penzem. Ja, es megveszem az akciost,ha megeri, es hasznalhato,ma pl bio mandulaskiflit vettem .aprilisi a lejarata, biztos azert olcso, mert karacsonyi aru. De en szeretem es maskor is szoktam enni, megvettem. De nem vettem meg a lejaratos kecsketejet, pedig az is olcso volt. Meg van itthon bontott, es ezert a teljes arut vettem, aminek hosszabb a lejarata. De nyugodtan megveszek pl teat, lejaratközelben is, mert annal szerintem 1-2 honap mindegy. En igy kalkulalok....nemcsak az arat nezem....
Aztan: en nö vagyok, hordok melltartot. Leggyakrabban a Tschibot veszem, az nekem kenyelmes,es altalaban szep is. Es kb 12-15 euro, de ha eppen akcios, olcsobb. Na, a multkor szerettem volna valami igazan szepet venni, de nem talaltam, meg a 90 euros sem volt kenyelmes, es nem elöször jartam igy. Ja, es nem is tetszett...ami tetszett, abbol nem volt a meretemben, vagy nem allt jol vagy nem volt kenyelmes. Most mar megtehetem, hogy megveszem a dragat, mert bizony ruhat gyakran valoban dragat veszek, mert az kenyelmes meg tetszik, ez azt jelenti, hogy a mostani kabatom kb 700 euro volt. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek ennyiert kell kabatot vennie.
Bizony, amikor fiatal voltam, a legolcsobb dolgok között is talaltam jot....kellett is, mert nem volt penzem.
Es mindennel lehet hasonloan szamolgatni....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12219 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Megélhetési költségek Németországban

Peterade, ha nem haragszol meg a kerdesert, mi a baj a bioborral?
Nem ertek ehhez, azert kerdezem
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!