EU kártya érvényessége

  • Bndsz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13929 Írta: Bndsz
EU kártya érvényessége téma létrehozva Bndsz által

Sziasztok!

Újoncként olvasgattam a fórumon, és egyértelműen szükséges a biztosítás németben (is). Magyarországon megszűnt a munkaviszonyom, aztán kijöttem Hessenbe, de munkám még nincs (kevés hozzá a nyelvtudásom). Mo-n a 45 nap lejárt (TB jogosultság), itt viszont szeretnék biztosítást (olvasottak alapján TKK), de amíg nincs munka, nem tehetem meg, hogy erre is költsek. Persze, ha valahova felvennének, egyből kötök biztosítást, de nem előre 1-2 hónappal, inkább addig kihúzom EU kártyával. Azaz kihúznám, ha érvényes lenne.
Fizetném a havi 5.100 Ft-ot, hogy jogosult legyek, de nem tudom, hogy innen kintről hogyan tudnám ezt elintézni. Küldtem e-mailt az OEP-nek, de semmi válasz már egy hete. Aki Mo-on fizeti magának az egészségügyi hozzájárulást (vagy tudja hogyan működik), annak a segítségét kérem, hogy mit tegyek, hogyan fizethetnék oda, esetleg visszamenőleg is?!
Előre is köszi a segítséget!
András

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13932 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Bndsz írta: Sziasztok!Újoncként olvasgattam a fórumon, és egyértelműen szükséges a biztosítás németben (is). Magyarországon megszűnt a munkaviszonyom, aztán kijöttem Hessenbe, de munkám még nincs (kevés hozzá a nyelvtudásom). Mo-n a 45 nap lejárt (TB jogosultság), itt viszont szeretnék biztosítást (olvasottak alapján TKK), de amíg nincs munka, nem tehetem meg, hogy erre is költsek. Persze, ha valahova felvennének, egyből kötök biztosítást, de nem előre 1-2 hónappal, inkább addig kihúzom EU kártyával. Azaz kihúznám, ha érvényes lenne.Fizetném a havi 5.100 Ft-ot, hogy jogosult legyek, de nem tudom, hogy innen kintről hogyan tudnám ezt elintézni. Küldtem e-mailt az OEP-nek, de semmi válasz már egy hete. Aki Mo-on fizeti magának az egészségügyi hozzájárulást (vagy tudja hogyan működik), annak a segítségét kérem, hogy mit tegyek, hogyan fizethetnék oda, esetleg visszamenőleg is?!Előre is köszi a segítséget!András


Kedves András! Ha rám hallgatsz, akkor a lehető legrövidebb időn belül haza mész, és otthon keresel először egy nyelvtanfolyamot, majd közben miközben tanulod a nyelvet (mi is a szakmád?) otthonról keress a neten vagy német újságokból munkát. Csak ezután gyere ki ismét. Igy betegbiztosítás és munka nélkül, sem nyugdijat, sem semmit nem fogsz erre az időre kapni, az egészségügyi negativ kihatásáról nem is beszélve......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13933 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Magyar banknál kell egy bankszámla, amit internetbankkal kiegészítesz, és máris tudsz utalni bármit Magyarországra interneten keresztül...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13934 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Én is nemsokára indulok Németországba, csak pár hivatalos ügy elintézése van hátra. Nem akartam így járni mint te, így már most bejelentettem, hogy szeretném magamnak fizetni. A helyi APEH-nál kell kitölteni egy rém egyszerű nyomtatványt (12T1011) majd benyújtani az ügyintézőnéninél :)
Aztán várni, hogy postázzák a csekkeket. A biztosítási jogviszony a bejelentés pillanatától él.
A papíroson van olyan opció, hogy egy meghatalmazott jelenti be a változást, ezért javaslom, hogy családtag-ismerős segítségével oldd meg ezt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bndsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13935 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!
Ha van ügyfélkapus belépésetek, azzal simán el lehet intézni az igénylést, a csekket pl. rokonok intézhetik (de nekem csak 3 hónapot küldtek, a többit az APEH-nál kell kérni személyesen - a megbízott megteheti)
Viszont 2012-ben már nem 5.100 ft, hanem 6.390 ft.
"Az a belföldi személy, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a 16. § (1) bekezdésének a)-p) és s)-t) pontja, valamint a 13. § szerint sem jogosult, köteles a 19. § (4) bekezdésében meghatározott (2012.-ben havi 6390 forint) egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni."
Online is át lehet utalni (de év elején volt vmi szlaszámváltozás a NAV-nál, kérdezzétek meg az ügyfélszolgálttól a pontos számlaszámot).

üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: magyaranyuka, Bndsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13937 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szép jó reggelt MINDENKINEK! :cheer:
Csak annyit szeretnék az eü.-i kártyához hozzáfüzni, hogy korábban az érvényessége 1 év volt, hála a jó Istennek ezt megszüntették, s most ÖT évig érvényes! :P
(Legyetek szivesek kijavitani, ha az öt év érvényesség idöközben már változott).
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!