EU kártya érvényessége

Több
11 éve 11 hónapja #18456 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia!
Nálam úgy fordulhat elő hogy nem dolgozok itt igy nincs biztosításom... Otthon vagyok amugy (Mo.) itt tanfolyamon voltam épp, de mivel a párom itt lakik igy gyakran vagyok itt és be is vagyok jelentve ide is (!) 2010 dectől és naivan ez lett megadva cimnek (bár a "háziorvosnál" mindkét címet megadtuk), de a fő lakcímem Mo. Úgyhogy bizony én is reklamálni fogok de első sorban németbe.Ugyanis nekik kell behajtani a magyartól nem a magyarnak jelentkeznie, hogy ki akarja fizetni.Majd ha lesz vmi fejlemény az ügyben akkor szólok hogy nálam mi történt.
Köszi az eddigi infókat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18457 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia diablonia!
Ha nem dolgozol es csak idönkent vagy itt, es otthon fizetitek a tb-t, akkor az eu kartyanak ervenyesnek kell lennie. Lehet, az itteni cim volt a baj. Bar en nem tudok olyanrol, hogy nem lehetne ide bejelentkezni, de ehhez nem ertek. Mindenkeppen itt kellene reklamalni szerintem.
Mivel itt a bejelentölapon nincs olyan, hogy ideiglenes vagy sem, ezt mindenkeppen lehet mondani, hogy csak ideiglenes cim.
sok sikert
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18458 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

diablonia írta: Úgyhogy bizony én is reklamálni fogok de első sorban németbe.Ugyanis nekik kell behajtani a magyartól nem a magyarnak jelentkeznie, hogy ki akarja fizetni.Majd ha lesz vmi fejlemény az ügyben akkor szólok hogy nálam mi történt.
Köszi az eddigi infókat!

Ez így nem korrekt! Ha itt ellátnak, akkor küldik Mo.-ra a számlát a biztosítódhoz. Ha ők megtagadják a fizetést azzal pl. hogy otthon is elláttak volna sokkal olcsóbban, akkor az itteni ellátó a német címedre küldi a számlát, s intézd Te a dolgokat!
Egyik ismerősőm egy baleset után azonnal ellátást kapott, s KP fizetnie kellett, mert a magyar biztosítónak az volt a véleménye, hogy a lábtörést otthon az 1700 eurónál jóval olcsóbban ellátják.... 8 hónap múlva kapta csak meg otthon (Mo.-on) a pénzének 75%-át de csak egy ügyvéd segítségével, ami majdnem mindent fel is emészett!!

Mindenkinek ajánlom, hogy aki tartósan vagy hosszabb ideig (hónapokig vagy pár évig akár) itt tartózkodik a BRD-ben, az kössön ITT betegbiztosítást! Ezt ajánlottam Athenenek is, de hiába! Pedig nem lesz olcsóbb, s előbb utóbb behajtják a pénzt vagy foglalnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18459 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Éva10!

Nálunk is ez volt a baj, hogy Németo címet mondtunk be, a gyerekem ide jár iskolába, Én be vagyok egy munkáltatónál jelentve, de a minijob alatti összeggel. Van biztosításom, nem AOK, hanem Knappschaft
Csak azt nem értem, hogy ez sürgősségi ellátás volt, mert mentőt kellett hívni, sajnos egy kifordult térdű gyerekkel, nem tudok elsétálni :(


Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18460 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

DECOTEXT Drága!

Aranyos vagy, de nem nem fogadtam meg a tanácsodat, hanem ezt már csak azután tanácsolhattad, miután megtörtént a baj! Mivel Én nem vagyok jós, sajna nem tudtam meglátni, hogy amikor ide jövünk, akkor 3 hét múlva a gyereknek kifordul a térde.
Persze, minden tőlem telhetőt meg teszek, ha kell részletben fizetek, de Én nem tudok 1400-1500 € előteremteni, ha megszakadok akkor sem. Mert nem keresek ennyit sajnos! :angry:

Azért köszönöm a segítségeteket!

Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18462 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Athene írta: Mivel Én nem vagyok jós, sajna nem tudtam meglátni, hogy amikor ide jövünk, akkor 3 hét múlva a gyereknek kifordul a térde.

Kedves Athéne! "Nem akartam rálépni a lábadra!" Nem támadni akarlak, de azért az a minimum, hogy ha egy idegen országba kimész, hogy az alapvető betegbiztositást megkötöd már az ELSŐ NAPTÓL! Sőt vannak olyan biztositások amik csak az adott időszakra érvényesek, pl egy 1 hónapos túrista útra, vagy amit mi kötöttünk régen a gyerekenek, amikor sokat csavarogtak külföldön: egy 1 éves általános baleseti biztositást: 19 euró volt/év! /Nehogy már ne érje meg!!!/ Egyébként még egy: köss feltétlenül egy jogi biztositást is! Ez (kivéve az öröklésjog) mindenre érvényes, ha valamilyen gond van: közelekdés, munkaügy, magándolgok,... stb. Ez olyan biztositás, hogy problémás ügyben fedezi az ügyvédi költségeket és nem kell azzal számolnod, hogy nem tudud az igazadat kiverekedni!
Én még a magyar Eon-t is bepereltem innen -Allinaz-al, és megnyertem, mert tudtam, hogy igazam volt! Egy fillérembe sem került, csak a jogi bizositás önrésze, ami merőben különbözik biztositónként. Van nélküle is!

Tényleg a maximális jóindulat mellet mondom, hogy ne legyél már ennyire naiv!!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!