EU kártya érvényessége

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18483 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Decotext!
Egyetertek!
En diablonianal gondolom teljesen egyertemünek, hogy nem kellene semmit fizetnie.
Athenenel valoban lehet, hogy nem mindent tudunk, lehet, Athene nem is tudja, mi lehet fontos. Itt talan az is erdekes, ha a gyerek esetleg itt iskolaba jar, mert akkor mar nehez azt mondani, hogy csak turista. zt sem tudim, ha ö biztositva van, akkor a gyerek miert nem. Bar minijobnal amit a Knappschaftnak kell fizetni, az nem egy teljes betegbiztositas.
Mindig az a legjobb valoban, ha valaki itt van, itt legyen biztositva, akkor nincs gubanc.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18484 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kedves Decotex!

Tudomásom szerint, mindent megírtam, ahogyan az este történt!
De akkor most újból leírom, mert lehet, hogy kimaradt valami fontos részlet.
Du 18-óra, a gyerek az utcán játszik, fogócska, majd egy bevett jobb kanyarban a bal térde kifordul, fszt-i lakó mentőt hív, mentősök jönnek, majd orvost hívnak, újabb autó jön. Megállapítják, hogy bizony a gyereknek injekcióra van szüksége, ahhoz, hogy a lábát helyre tegyék. Kapott egy k.o-s injekciót, ami kiütötte, szabályosan elájult. Helyre rakták a lábát és közölték, hogy kh-ba kell szállítani megfigyelésre.
Be vitték, Én mentem velünk és a 11 éves unokaöcs, Ő volt a tolmács. Közben a mentőben kiírták az Eu kártyáról az adatokat, címnek persze a németországit, ahonnan a gyereket elhozták.
Volt a kh-ban egy Magyar Dr.nő, aki ellátta Bencét, és mondta, hogy bent kell aludnia, másnap 12 órára kellett menni érte.
A betegfelvételnél, a Magyarországi címet kezdték beírni, lehet itt rontottam el, mert szóltam,hogy van Németo-i lakcímünk.
2 nap után teloztak, menjünk be, mert valamit alákel írni, majd ami nem volt igaz, hanem akkor közölték , hogy az Eu kártyát nem fogadják el, majd küldenek számlát, ami aztán meg is érkezett, azóta ott tartunk, hogy jött még 3 számla, hol az Én nevemre, hol a gyerekére.
Magyaro-i Tb-vel levelezek, és ott tartunk, hogy felfüggesztették az ügyet, mert várják a Németo- i papírokat.

Üdv: Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18493 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

diablonia írta: ..... be is vagyok jelentve ide is (!) 2010 dectől és naivan ez lett megadva cimnek (bár a "háziorvosnál" mindkét címet megadtuk), de a fő lakcímem Mo.


Németországban csak akkor értelmezik az „ideiglenes német lakcím“, vagy „Nebenwohnung“ kategóriát, ha mellette van egy fö lakcímed Németországban. Ezért olyan variáció, amit Diablonia említett („ideiglenes“ lakcím Németországban és állandó lakcím Magyarországon), egyszerüen nem létezik. Ha van lakcímed Németországban, akkor az automatikusan a fö lakcímed és ebben az esetben a magyar EU kártya használata már problémás, hiszen nem átmeneti jelleggel vagy Németországban.
Szerintem Athene és Diablonia esetéböl csak jogász tud valamit kihozni. A jogi biztosítás megkötése most már nem segít semmit.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18494 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Julianna írta:

diablonia írta: ..... be is vagyok jelentve ide is (!) 2010 dectől és naivan ez lett megadva cimnek (bár a "háziorvosnál" mindkét címet megadtuk), de a fő lakcímem Mo.


Németországban csak akkor értelmezik az „ideiglenes német lakcím“, vagy „Nebenwohnung“ kategóriát, ha mellette van egy fö lakcímed Németországban. Ezért olyan variáció, amit Diablonia említett („ideiglenes“ lakcím Németországban és állandó lakcím Magyarországon), egyszerüen nem létezik. Ha van lakcímed Németországban, akkor az automatikusan a fö lakcímed és ebben az esetben a magyar EU kártya használata már problémás, hiszen nem átmeneti jelleggel vagy Németországban.
Szerintem Athene és Diablonia esetéböl csak jogász tud valamit kihozni. A jogi biztosítás megkötése most már nem segít semmit.


Nekem itthon Magyarországon az OEP-nél mondták, hogy amint kimegyünk, megvan a biztosításunk, el kell menni az ottani illetékes hivatalhoz, és kérni egy ottani EU kártyát, ami után természetesen a magyar értelmét veszti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18496 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Köszi Julianna!

Meglátjuk, hogy mi lesz, valahogyan meg kell oldódnia.

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18497 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia!

Az OEP-nél azt a tanácsot kaptam, hogy kint kérjek EU kártyát, és ha megkapom, akkor biztosítva vagyok, és akkor MO-gon le kell adni az Eu-s kártyát.


Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!