EU kártya érvényessége

  • Bndsz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13964 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Igen, köszi, épp nézegettem, hogy az ügyfélkapu regisztrációját személyesen vagy neten digitális aláírással (feltétele egy pl egy kártyaolvasó) tudom kezdeményezni. Marad egy magyar ismerős megkérése és meghatalmazása.
A feleségemnek nincs ezzel gondja, mert neki van munkáltatója, és most GYED-en van, így neki és a kicsinek minden rendben van.
Köszi az infót!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14622 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!

Történ egy olyan baleset, hogy a 9 éves fiamnak kifordult a bal térde, mentőt kellett hozzá hívni, bevitték a kórházba, bent is tartották 1 napot. Ez nem is lenne probléma, de amikor a papírokat intéztük, akkor nem a Mo. címet, hanem a Németo. címet mondtuk be. Itt még nem is volt baj, van Eu- kártyánk érvénye is, majd harmadik napon jött a telefon hogy s.o.s menjek be, mert valamilyen papírt nem írattak alá és azt feltétlenül alá kell írnom. Be bumlizok a gyerekkel és közlik, hogy nem fogadják el az Eu-s kártyát, mivel német lakcímmel rendelkezünk. Kipostáztak 680 €- amiért a gyereket ellátták 1 éjszaka. Nincs ÁOK kártyánk! Most mit tudok csinálni, fogjam az összes papírunkat jöjjek haza Mo.-ra és a TB-ben eltudom intézni, hogy kifizessék???
Valaki tud valami okosat mondani?

Előre is köszönöm!

Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14666 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Athene,
ezt nem egészen értem, hiszen akkor a fiad iskolás ,márpedik akkor kell lennie itt biztosításnak. (nekünk kérték annak idején)
Egyébként ezt már többen írtátok, hogy iskoláskorú gyerkőccel vagytok kint.
Amikor a fiammal bejelentkeztünk Németországban lakcímre, kábé egy hét múlva kaptunk levelet a BAMF-tól, melyben megjelöltek egy időpontot és oda már vinni kellett a családi biztosítást is többek között.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14681 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Athene,

én nem tudok olyanról, hogy az EU kártya érvényessége lakcímhez lenne kötve.
Én csak egyszer voltam EU kártyával orvosnál, de semmi gond nem volt vele, pedig én is megadtam a német lakcímemet is.
Javaslom hívjátok fel a DVKA-t, ez a német összekötő szerv, és kérdezzetek rá, hogy mi a teendőtök ilyen esetben.

"A német egészségbiztosítási összekötő szerv elérhetősége:
GKV-Spitzenverband, Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung – Ausland Pennefeldsweg 11-15 D-53177 Bonn
Tel.: +49 228 9530-0"

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #14688 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Bndsz,
Remélem azóta sikerült elindítanod a dolgot.
Eddig úgy működött, hogy az APEH honlapjáról le lehetett tölteni a T1011-es nyomtatványt, majd postán elküldeni nekik. Erre küldtek egy határozatot a magyar lakcímre, hogy mennyi a havonta fizetendő összeg, mikortól él, plusz a csekkek (arra sajnos nem emlékszem, hogy OEP-nél is kellett-e valamit intézni, de az APEH úgyis megmondja, de ha kell is, biztosan megy külföldről, mert már én is kinn voltam, mikor magamnak kezdtem fizetni a járulékot, így innen intéztem).

Visszafelé ugyanígy működik. Ugyanezt a nyomtatványt kell kitölteni, értelemszerűen a lemondás résszel (plusz OEP felé is jelezni, hogy ha kötöttél német biztosítást), szintén megkapod a határozatot az OEP-től, hogy mikortól nem kell fizetned a járulékot.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14697 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Köszönöm szépen, megpróbáljuk!

Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!