EU kártya érvényessége

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14702 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

astarta írta: Szia Athene, én nem tudok olyanról, hogy az EU kártya érvényessége lakcímhez lenne kötve.

Nem mondta senki neki, hogy érvénytelen csak azt, hogy nem fogadják el mert van német lakcim! Ráadáasul van német munkahelye is igy kell lennie német betegbiztosításnak is! Ezáltal a gyeremk is biztosított!!
Eliveleg így műxik! Athene munkahelyén is vannak fura dolgok, de ezt már kitárgyaltuk. Pontosan az ilyen VÁRATLAN események miatt fontos, a legális munkahely, a bejelentkezés és a biztositás! Most utólag szerintem szívni és fizetni fognak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14706 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Ha lehet a gyengébbek kedvéért összefoglalva :) : van EU kártyám, de még csak panzióban lakom, biztosítva vagyok. Találtam albérletet, bejelentkeztem oda, de még nincs munkám akkor már nem használhatom az EU kártyát? Ha van albérletem és munkám is akkor egyértelmű.
Köszönöm :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14712 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Üdv,

Sajnos DCT-nek igaza van,és itt az élő példa arra,amit ő hónapok óta szajkóz nekünk.
Amíg az ember munkakeresésben van,látogat,nyaral,stb és nincs német betegbiztosítása átmeneti tartózkodásra hivatkozva kell felvenni a kapcsolatot a DKVA-val. De ezt is csak magyarországi lakcímmel lehet kérni.
Off: Nem is értem Athenet,olyan" bizonytalan "munkahellyel miért is nem a magyar címét
mondta,illetve csak látogatóba van a testvérénél. B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14716 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

WgD írta: Ha lehet a gyengébbek kedvéért összefoglalva :) : van EU kártyám, de még csak panzióban lakom, biztosítva vagyok. Találtam albérletet, bejelentkeztem oda, de még nincs munkám, akkor már nem használhatom az EU kártyát?

De, csak azt mond, hogy turista vagy!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14721 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Athene!
Nem tudom, tudtok-e barmit csinalni, mert szerintem sem ervenyes mar az eu kartya, hiszen nehezen lehet azt mondani, hogy atmenetileg tartozkodtok Nemetorszagban,de a gyereked itt jar iskolaba.
Esetleg meg lehet probalni,ha baleset volt, esetleg ha az iskolaban törtent, hogy az iskola biztositasa fizesse. Vagy ha volt ott balesetbiztositas, ahol törtent, probaljatok meg, hogy az fizesse - Unfallkasse.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14726 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

DECOTEXT írta: Nem mondta senki neki, hogy érvénytelen csak azt, hogy nem fogadják el mert van német lakcim! Ráadáasul van német munkahelye is igy kell lennie német betegbiztosításnak is! Ezáltal a gyeremk is biztosított!!

Attol, hogy van nemet lakcime es nemet munkahelye, meg nem kovetkezik, hogy itt van biztositva. Kikuldetes eseten pl. a "kikuldo" orszagban van biztositva az illeto, nem pedig Nemetorszagban. Na ezt irtam, mire megneztuk az OEP weblapjat. En kikuldetesben vagyok, de en sem tudtam, hogy kikuldotteknek mar az un. A1 OEP igazolas kell. (Latott mar valaki ilyet?)
Szoval tavaly meg megallhatta a helyet, hogy nemet lakcim + EU Eü kartya, de most mar ez gyanus. Igy gondolom a korhaz nem rizikozott kiszamlazta az esetet..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!