EU kártya érvényessége

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14744 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Elvileg vannak lehetőségek, de hogy gyakorlatban működnek-e?
Ha az iskolába vezető úton, a suliban ,vagy a suliból hazafelé történt az eset, akkor azt fizeti a balesetbiztosítás :

"Wann besteht Versicherungsschutz?
Während des Besuchs von allgemein- und berufsbildenden Schulen sind Schüler gesetzlich gegen Unfall versichert. (Die Versicherung ist kostenlos, die Beiträge bezahlt der Staat.) Eingeschlossen sind der direkte Weg zur Schule und der Nachhauseweg. Der Unfallversicherungsschutz gilt für auch für Schulveranstaltungen wie Feste, Sportveranstaltungen, Ausflüge, Wandertage und Reisen. Wird der Schulweg aus privaten Gründen unterbrochen, besteht für die Unterbrechungsphase kein Versicherungsschutz...."

Nem tudom ,mióta van Athene németországi címre bejelentve,de elvileg ha valaki kijön Németországba, még nincs munkahelye, akkor ha Magyarországon az ezt megelőző pár évben folyamatosan volt betegbiztosítása, akkor itt megkötheti a "Freiwillige Krankenversicherungot" ami kb. 150 Euró havonta ...megint csak AOK-ra hivatkozom a többi betegbiztosítót nem ismerem.
Esetleg meg kellene kérdezni, mert elvileg úgy működik, ha hónap közben kerül sor a biztosítás megkötésére, akkor is érvényes visszamenőleg a hónap első napjától.

Még 1 lehetőség,hogy beszél a munkáltatójával, hogy februárra jelentse be őt, és ha a munkaadó hónap végén jelenti be ,akkor is az egész hónapra visszamenőleg érvényes a betegbiztosítás,úgy tudom...sajnos pontos infót csak utánakérdezéssel fogsz megtudni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14762 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Bella írta: Nem tudom ,mióta van Athene németországi címre bejelentve,de elvileg ha valaki kijön Németországba, még nincs munkahelye, akkor ha Magyarországon az ezt megelőző pár évben folyamatosan volt betegbiztosítása, akkor itt megkötheti a "Freiwillige Krankenversicherungot" ami kb. 150 Euró havonta ...megint csak AOK-ra hivatkozom a többi betegbiztosítót nem ismerem.
Esetleg meg kellene kérdezni, mert elvileg úgy működik, ha hónap közben kerül sor a biztosítás megkötésére, akkor is érvényes visszamenőleg a hónap első napjától.


Szia Bella,

csak kiegészítenélek pár infóval a freiwillige Krankenversicherunggal kapcsolatban.
Nekem jelenleg ilyen van az AOK-nál.
A 150 euro lehet 150 euro, de nem mindenkinek. Én pl. 370 eurot kell fizessek ezért a biztosításért (pedig nincs jövedelmem - van viszont férjem, akinek van, és ez is számít a havidíj kalkulálásánál)

A biztosítás nem él visszamenőleg a hónap elejétől. Csak a megkötés időpontjától él.
A megkötése sem olyan egyszerű, mint a munkaviszony miatt kötött biztosításnak. Nekem közel 2 hónapba telt. :(
Mert ez a biztosítás csak úgy köthető, ha bemutatod, hogy a magyar biztosításodat lemondtad. Így a dátumokra figyelni kell, hogy ne maradjon az ember akár hetekre is biztosítás nélkül...
Bemegy az ember az AOK-hoz, hogy szeretne egy freiwillige Krankenversicherungot. Felveszik az adatokat, de a biztosítás nem indul még el.
Csak akkor indul el, amikor majd megkapják az OEP-től az E104-et, ami igazolja, hogy a magyar biztosítás le lett mondva bizonyos dátummal. Elvileg intézi az E104-et az AOK az OEP-pel, de nekem pl. nem intézték, magamnak kellett az OEP-től kikérni... És az idő volt, amíg kitöltötték a nyomtatányt, illetve a postai átfutás...

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14840 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Astarta, köszönöm a javítást, ezért írtam, hogy "elvileg" és "utána kellene kérdezni", mert nálam más szituáció volt annak idején,akkor én ezt az összeget fizettem nekik,tehát nem 100 %-os információként írtam.
És, a "hónap elejétől visszamenőlegesen" is más esetben érvényes, sikerült ezt is helytelenül írnom , de már javítom is magam: tehát ez a visszamenőleg dolog akkor fordul elő, ha már adott egy betegbiztosítás, és ez valamilyen okból megszűnik vagy változik, és olyankor nem szakadhat meg. Mivel nekem hónap vége felé derült ki, hogy hirtelen más lehetőség nincs csak a "Freiwillige Vers." ,ezért volt az, hogy hónap végén fizettem be,de visszamenőleg hónap elejétől volt érvényes a folyamatos biztosítás érdekében.
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18442 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!

Márciusban voltam egy fél napot kórházban mert igencsak ki akart ugrani a szívem a helyéről (háziorvos kijött és ő utalt be, semmilyen ismert betegségen nincs, szóval ez csak jött a semmiből). Sajnos csak EU kártyám van (ami érvényes mert a magyar dokival leellenőriztettem) jövedelmem nincs, se férj stb. Engem úgy tájékoztattak hogy mivel az összes vizsgálat amit végezek akkor sürgősségi címen lett megjelölve (tüdő röntgen, szív ultrahang, pár órás gépi megfigyelés, vérvizsgálat) ezért a magyar TBnek mindent állnia kell(ene). De sajnos ma kaptam egy számlát a kórháztól 655 euroról. Az volna a kérdésem hogy akkor most a magyar államka nem fizette ki (egyáltalán jogosan ha igen?) vagy ez egy egyfajta önerő akar lenni? (merthogy ez igy nincs megnevezve, csak a kezelés neve és az összeg). Ha a TB próbálja kihúzni magát ez alól akkor hogy tudok intézkedni?

Köszi a segítséget előre is!
Zsu

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18453 Írta: Athene
Athene válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia diablonia!

Én a fiammal ugyan így vagyok, mi folyamatosan kapjuk a számlát, a TB-nek írtam, most voltam otthon emiatt, és csak annyit kaptam levélben, hogy felfüggesztették az ügyet, várnak a Németországi papírokra. Mi már ott tartunk, hogy 1420 € euró a gyerekem térdkifordulása, 1/2 napos kórházi ottlét, mentő és még + 2 számla amit nem tudom kitől, ráadásul a saját gyerekemmel születtem egy időben neki 341 euró, amin én is szerepelek 314 euró 9-éves anyu és a gyereke is.
Nem fizettem ki semmit, de már az egyikre jött kamat 3,40 euró. Ott viszont van csekk is.
Egyenlőre Én még várok, mert fizetni nem tudok.
Amit ajánlani tudok, vedd fel Te is a Tb-vel a kapcsolatot! A papírokról készíts másolatot, mert mindenből az eredetit kérik!
Ha meg el vész, akkor nincs róla semmid!
Aláírással kérd a postán a feladást, hogy legyen nyoma!

Egyenlőre Én ennyit tudtam segíteni, tanáccsal!


Üdv: Athéne

Athene :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18455 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!
En nem ertem, mi lehet a problema, mert az akut ellatast ki kell fizessek Eu kartyara. Nekem egyszer volt erre szüksegem, meg amikor kiköltöztünk, több, mint 3 eve. kislanyom csuklojat kellett megröntgenezni. Lemasoltak a kartyat, es nem kellett fizetni semmit. Azota sem jött szamla.
www.kv-thueringen.de/mitglieder/publikat...t/10_RS_beilage2.pdf
Igaz, ez a mi informacionk az elszamolashoz. De csak a 10 eurot kell a betegtöl elkerni, ahogy az itteni biztositottol is. Egyeb szamlarol nem esik szo. Söt valahol meg azt is olvastam, hogyha nincs nala az eu kartya, akkor ellatjuk, szamlazunk, kifizeti, de ha 10 napon belül hozza a kartyat, akkor a penz visszajar - persze a szamlat is hozni kell vissza, meg a nyugtat, hogy kifizette.
En a helyetekben az itteni biztositoval is felvennem a kapcsolatot. Ezek az összegek nekem a privat biztositashoz hasonlonak tünnek. Mi privat biztositottak vagyunk, es a kislanyom nemreg egy napot korhazban volt, mentö vitte. A korhaz volt 580 euro, es a mentö 200 körül.
Szoval valami nincs rendben itt szerintem.
Az eu kartyan rajta van, hogy meddig ervenyes, es ha fizetitek otthon a tb-t, akkor az irö alatt ervenyesnek kell lennie.
Ugyanakkor hangsulyozom, hogy az eu kartya a turista celbol es maximum 3 honapig valo itt tartozkodasra ervenyes. Aki tartosan itt van, vagy munkat vallal, itt kell biztositva lennie. Akkor ilyen esetek biztosan nem fordulnak elö. Nem is ertem az eseteteket, ha dolgoztok, akkor miert nincs itteni biztositasotok?
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!