EU kártya érvényessége

Több
12 éve 2 hónapja #13945 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kicsit pontositanak:
ha Mo-n nyitsz egy bankszla-t es kersz hozza internet bankot, akkor errol a Mo-i szamlarol fogsz tudni utalni internet bankon keresztul barhova :akar belfold akar kulfold.
Ha te kulfoldi szla-rol szeretnel Mo-i szamlara utalni, akkor a kulfoldi szla-hoz kell internet bank hozzaferest kerned, es igy fogsz tudni rola utalni barhova. Szukseged lesz meg a Mo szla nemzetkozi szamlaszamara, swift/bic kodjara, bank nevere, cimere, szla tulajdonos neve stb...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13947 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!
Én úgy tudom (azaz az én kártyám érvényessége) 36 hónap!
2010 aug.végén rendeltem, és 2014-ig érvényes - természetesen a mellékelt levél alapján, ha van mögötte TB befizetés, ill.nem költöztött a tulajdonos végleg külföldre. Ha ezek változnak, akkor vissza kell küldeni. Én Ügyfélkapun keresztül igényeltem, 1 héten belül postán meg is érkezett - még Magyarországon.
a leírás

üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pingpong53

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13949 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

bocs elírtam, természetesen 2011-ben rendeltem aug, aztán jöttem ki :-)
Szóval stimmel a 36 hónap :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bndsz
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13954 Írta: Bndsz
Bndsz válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!
Előszöri köszi, hogy segítenétek, de pontosítok dolgokat:
-Van jelenleg EU egészség kártyám, és 2014 októberig (vagyis a kiállítástól számítva 3 évig) érvényes, tehát ez nem kell.
-Van Mo-i bankszámlám, netes eléréssel, tehát ez sem kell, viszont azt nem tudom, hogy hova, mennyit utalhatnék, és azt is milyen bejelentés után (ha csak úgy utalok rendszeresen, attól még nem lesz rendezve a jogviszonyom)
-Sajnos Mo-on nincs hova mennem, azért jöttem ki (feleségemmel és a kicsi gyerekemmel együtt). Amikor (családi okok miatt) el kellett adni a lakást, az árának csak egy kis része maradt meg nekem, abból csak bérelni tudtunk volna, de a jelenlegi kormányzás miatt nem akartam sokáig maradni Mo-on, így inkább egyből kiköltöztünk, minthogy egyszer költözni Mo-on, utána meg onnan ki. Egyrészt így olcsóbb, másrészt itt kint jobban lehet tanulni a nyelvet, mint otthon tanfolyamon, ami szintén nem olcsó. Ja, és 4 műszakba jártam dolgozni, így rendes tanfolyamok kilőve, egyedi (magán tanár) pedig számomra megfizethetetlen. Nem ez a legoptimálisabb megoldás, de a helyzetemben ez volt a legjobb.
Az ügyfélkaput megpróbálom, hátha mindent tudnék kintről intézni.
Köszi,
András

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13955 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Ha szeretned magad utan fizetni az osszeget az APEH-hez kell menni, ha van mar kint biztositasod es ezt szeretned bejelenteni az az OEP-nel kell megtenni.
Az OEP-es bejelenteshez van nyomtatvany a weblapjukon. Ezt ki kell tolteni az erintett szemelynek, de utana barki leadhatja (legalabb is en igy inteztem a ferjemnek). (A "leadasnal" erdemes kerni egy "igazolast", hogy atvettek) Fognak kuldeni egy hivatalos "hatarozatot" a dologrol, ezt ajanlottan kuldik, tehát nem veheti at "barki", de a leadasnal adhatsz meg levelezesi cimet).
Az OEP-nel valo bejelenteshez en szemelyesen inteztem a sajat "magamet" (nem tudom megmondani el tudja e intezni mas). A rendszerben lattak mikor jart le a 45 nap, es meg tudjak mondani mikortol kell fizetned. Visszamenolegesen is lehet fizetni (en csusztam 3 honapot, egyenlore nem buntettek meg). Adnak 3 havi csekket. Ha kesobb lesz biztositasod, akkor azt meghatalmazott utjan be tudod jelenteni, erre a meghatalmazasra van nyomtatvanyuk. Erre is fognak "hatarozatot" kuldeni szinten ajanlottan. "Fizetesnel" ne feletkezzetek meg a kozleny rovatrol. A csekken levo szamla szamra utalhatod is de itt is figyelj a kozlemeny rovatra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bndsz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13956 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Bndsz!
Nem szeretned "negativ" lenni, sajat tapasztalat az hogy nem fognak ez e-mailre valaszolni. Telefonon meg fel orat hallgatod hogy melyik gombot nyomd, mire eljutsz a megfelelo helyre, nekem sajnos nem vettek fel a telefont.
Ne felejtsetek el a felesegednek is "elintezni" a dolgot.
En ugy tudom, ahhoz hogy legyen az ugyfel kapuhoz "azonositod" eloszor szemelyesen kell bemenni vagy az okmanyirodaba vagy az Apeh-hez (en az Apehnel inteztem), es ha megvan az azonositod, csak utana tudod hasznalni az ugyfelkaput.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!