EU kártya érvényessége

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18498 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Julianna írta: A jogi biztosítás megkötése most már nem segít semmit.

Az adott esetre valóban már nem fog használni! Csak
a megkötés utáni dolgonál lehet igénybevenni!


(Habár találkoztam már olyannal, hogy a közvetitő visszadátumozta a szerződést,
-igaz GK biztositási kárnál- de hát ez illegális és ha kiderül akkor nagyobb lesz a baj!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • galipe
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20945 Írta: galipe
galipe válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!
Annyi mindent olvastam már és teljesen össze vagyok keveredve.
Segítsetek nekem légyszíves !!!
A férjem Altensteig mellett lakik, van bejelentett munkaviszonya.Tehát ő biztosítva van.
Július végén készülök ki hozzá két gyermekünkkel.A gyerekek szeptembertől oda fognak járni iskolába.
Kérdésem a tb-vel kapcsolatban miket kell elintézzek?
Egy lakcímre leszünk bejelentve.Tehát akkor elvileg mi is biztosítottak leszünk.
Kell EU-s kártyát igényeljek itthon ?Ha igen akkor kinek?Nekem és a gyerekeknek?
Vagy már onnan Németországtól kell kérnem igazolást ide a magyar tb-hez?
Segítsetek kérlek!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20946 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

EU kártya csak turistáknak, ideiglenes kint tartózkodóknak jó. Ha a férjed bejelenti az ottléteteket az egészségbiztosítójánál (és nem privát biztosítása van) akkor ti automatikusan biztosítottak lesztek. Értelemszerűen ilyenkor az otthoni TB-ből ki kell jelentkezni, mert csak egy helyen lehettek biztosítottatok egy időben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20947 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

galipe írta: Sziasztok!Annyi mindent olvastam már és teljesen össze vagyok keveredve.Segítsetek nekem légyszíves !!!A férjem Altensteig mellett lakik, van bejelentett munkaviszonya.Tehát ő biztosítva van.Július végén készülök ki hozzá két gyermekünkkel.A gyerekek szeptembertől oda fognak járni iskolába.Kérdésem a tb-vel kapcsolatban miket kell elintézzek?Egy lakcímre leszünk bejelentve.Tehát akkor elvileg mi is biztosítottak leszünk.
Kell EU-s kártyát igényeljek itthon ?Ha igen akkor kinek?Nekem és a gyerekeknek?
Vagy már onnan Németországtól kell kérnem igazolást ide a magyar tb-hez?Segítsetek kérlek!!!

Ha itt kint lesztek akkor semmi köze ehez a magyar TB-nek. Itt TB nincs, és autómatikusan biztosítottak lesztek a férjed révén! Hogy otthon miket kell tenned, lemodanod, vagy intézned, azt otthon kérdezd meg, mert (én) nem ismerem a mostani magyar előírásokat! A magyar családipotlékot azonban le kell mondanod, hogy itt teljes összeget kaphass. Erről kell is igazlás, különben csak a különbözet jár.

Ha rám hallgatsz akkor egyszerűen bejelented, hogy külföldre mentél a gyerekekkel. (Iskola, és egyéb helyen.) BEJELENTED, s nem kérvényezed, akármit is karnak! Itt fogtok "Kindergeld"-et kapni (csp) és itt lesztek betegbiztositva. Minél előbb, annál jobb a gyerekeknek. Ha teheted, akkor már nyárra tedd be a gyerekeket valamilyen napközibe vagy valamilyen "megörzőbe" ahol német gyerekkel vannak együtt, hogy szeptemberre tudják a nyelvet ha még ez nem megy! Ha már iskolások voltak, akkor nem árt ha ismételnek egy évet! Nem veszteség ez, hanem óriási nyereség a nyelv szempontjából!


(Múgy is olyan hamar felnőnek és kirepülnek....!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • galipe
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #20964 Írta: galipe
galipe válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget!!! :)
Ahogy időm engedi (még dolgozok) neki is látok az intézkedéseknek!
DECOTEXT:Neked különösen köszönöm! Annyi hozzászólásodat olvastam már. Rengeteg információt leírsz itt nekünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20965 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok!

Én is a segítségeteket szeretném kérni. Az én párom Hamburgban dolgozik,szeptembertől mi is megyünk ki utána,de mi nem vagyunk összeházasodva,és egyenlőre nekem nem lesz munkám. A gyermekem az elözö házaságomból született. Akkor mi nem is leszünk biztosítva,csak akkor ha nekem is lesz munkám,vagy a párom által lehetséges,nem vagyunk férj és feleség,egy német gbr-nél dolgozik. Van eu kártyánk,de sosem lehet tudni,gyermekkel mikor kell orvoshoz menni,jön a hideg időszak,elég egy megfázás is,és orvos kell. Mit tanácsoltok mit tegyek. Nem turistaként megyünk ki,mi állandóra szeretnénk ott maradni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!