EU kártya érvényessége

Több
11 éve 9 hónapja #20986 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Orvosilag indokolt fogorvosi beavatkozást igenis elvégeznek EU kártyára. Konkrétan magam intéztem. Már egyik topikban leírtam részletesen a konkrét esetet. Nem akarták ismerni a vonatkozó rendeleteket, de mikor ragaszkodtam hozzá, hogy el kell látniuk EU kártyára, hosszas telefonos tájékozódás után ellátták, sőt az orvosságot is térítésmentes receptre írták.
Teljesen biztos, és ellenőrzött információ.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20987 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

szia!

Ez legalább egy jó hír!
Kedves Petertrade!

Arra adj nekem tanácsot,ha nem vagyunk össze házasodva,és nekem még nem lesz munkám egyenlőre,akkor a gyermekemet ellátják,ha lázas vagy hasonló betegséget összeszed a télen? eu-s kártyára? ha nem,akkor fizetek természetesen,de mi a tapasztalat mennyibe kerülnek ezek a fajta vizsgálatok,illetve a gyógyszervények.... ebben szeretnék infókat megtudni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20988 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Az EU kártya kizárólag ideiglenes tartózkodás során és orvosi szempontból szükséges ellátásra jogosít! Nem rég volt egy fórumtársunk akitől először ugyan elfogadták majd néhány nappal később a német lakcímre hivatkozva az állandó tartózkodás miatt elutasították és a kezelést kiszámlázták!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20989 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Alapjában vége egyet kell, hogy értsek Gergővel, aki életvitelszerűen itt lakik, annak elvileg lennie kell német biztosítása. Ennek ellenére a konkrét esetben, bár be voltak jelentve és még nem volt betegbiztosításuk, ahogy leírtam ellátták, és nem tudok róla, hogy kiszámlázták volna. Viszont semmiképpen nem tanácsolnám magam sem, hogy hosszabb távon erre építve, erre alapzva tervezz.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20990 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kingi írta: szia!Ez legalább egy jó hír!
Arra adj nekem tanácsot,ha nem vagyunk össze házasodva,és nekem még nem lesz munkám egyenlőre,akkor a gyermekemet ellátják,ha lázas vagy hasonló betegséget összeszed a télen? eu-s kártyára? ha nem,akkor fizetek természetesen,de mi a tapasztalat mennyibe kerülnek ezek a fajta vizsgálatok,illetve a gyógyszervények.... ebben szeretnék infókat megtudni.


Nem jó hír! Kivételes eset lehetett! Csak kiharcolva és az orvosi jóakarat esetén sikerült!!
A legjobb ha ilyen dolgokra nem számítasz és úgy állsz hozzá! Aztán ha mégis, akkor az csak jó! Az alapbeállásod azonban olyan legyen, hogy ha itt laktok akkor KELL német biztositás! Turistaként ellátnak, de azok sem kapnak hosszú kezeléseket vagy kurákat, esetleg más kórházi ápolást a EU kártyára! Ezután jön tehát a melepetés egy borsos számlával, ami csak egy csomó rohangászással jár és ha mázlid van UTÓLAG (!) visszakapod a pénzed (esetleg) a TB-től! NE ERRE ALAPOZZ! Az nem számít, hogy otthon mennyit dolgoztál és mit! Az számít hogy itt mennyit dolgoztál és mennyit fizettél be járulékot!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #20991 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Kingi!
Mint mar tudod, eu kartyaval az ideiglenes, max 3 honapig valo itt tarttozkodasra az orvosilag szükseges ellatasokat lehet megkapni. Tehat pl ha faj a fogad, igen, de ha van egy luk, amit kesöbb is eleg betömni, az nem. Gyogyszer: van ami normal rezept, csak rezeptgebührel vag anelkül, gyogyszere valogatja, es van ami zöld rezept, az fizetös. Gyogyszere valogatja, hogy mit mire lehet felirni.
A privat ellatas: GOÄ szerint. En csak a sajatomat tudom, nem tudom, mit es hogyan szamoljak pl a gyerekorvosok. Ha valaki elöször vagy uj betegseggel jön, akkor 3-5, a faktor altalaban 2,3. Vagy ha rövid idö: 1-5. ha az egesz testet megnezem: 3-7, ill 1-7. Vervetel 250;
De pl a szemesznmel szepen lehet 100euro magassagaban fizetni, ha szemüveget is ir.
A privat biztositok dijai valtozoak, nem lehet elöre megmondani, függ az eletkortol, a regebbi, es mostani betegsegektöl. Nem erdemes eltitkolni semmit, mert van egy ismerösöm, aki egy regebbi serülest eltitkolt, es aztan a biztositoval akarta fizettetni a rehabilitaciot. Na, most senki sem köt vele biztositast. Fontos megnezni, hogyan fizet a biztosito, van-e ölnresz es mennyi. Es fontos, hogy milyen faktort fizetnek. 2,3 a minimum ami szükseges, de neha van 3,5 is - ez azert nem olyan gyakori. De pl a multkor telefonalt valaki a szamla miatt,hogy neki csak 1,8-at fizetnek, azzal nem tudok mit csinalni, ha egszer azt a ziffert mindig 2,3-mal szamolom, akkor neki miert szamoljam kevesebbert. Bizony a különbözet rajta marad. Igy tudnak olcsok lenni a biztositasok, ha ilyenek vannak benne. De ha fiatalok vagytok, es nincs, nem volt komoly betegsegetek, akkor nem draga. De nagysagrendet nem tudok mondani, en 53 eves vagyok, komol betegsegem nincs, nem volt, es 1000euro magassagaban fizetek. Jo ebben benne van a 3x-os pflege, es egyeb nyalanksagok.
Ha van kerdesed, irj, de elöbb olvasd el a topicot,es a maradek kerdesre, ha tudok, valaszolok.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!