EU kártya érvényessége

  • Furekk
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 2 hónapja #34960 Írta: Furekk
Furekk válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem!
Otthon munkanélküli voltam mielőtt kijöttem Münchenbe, és jelenleg itt még nincsen munkám, amíg otthon voltam addig az állam fizette a egyészségügyi biztosításomat, de most január 9.-el felmondtam a regisztrációmat, mivel itt Münchenben így el tudok menni egy nyelvtanfolyamra, amit elvileg kifizet nekem az Arbeitsamt. Szeretném azonban azt, hogyha itt beteg leszek valamiért, akkor ellásanak Münchenben és ne kelljen vagyont kifizetni érte. Így megkérdeztem az AOK-nál mi a helyzet, ha nincsen még munkám, és azt mondták, hogy jobban járok(anyagilag), ha a magyar biztosításom van, akkor azzal ellátnak itt németországban. Egyrészt viszont nekem nincsen olyan kék EU-biztosítási kártyám, másrészt mivel lemondtam a regisztrációmat, így ha jól olvastam már csak 40 akárhány napig él a magyar biztosításom. Vagyis német biztosításom még nincsen és magyar meg nem tudom meddig van és abban sem vagyok biztos, hogy enélkül az eu-biztosítási kártya nélkül itt szóba állnak velem Münchenben... Ha valakinek van tapasztalata ebben, kérem írja meg! Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34963 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Furekk!

Amikor én beteg lettem, és itt mentem orvoshoz, tőlem még útlevelet is kértek ahhoz, hogy térítésmentes ellátást kapjak. Kék kártyát, útlevelet. Igaz, én még nem német cégnél dolgozom, gondolom, azért.
Úgyhogy szerintem is köss szerződést az OEP-pel, és legyen nálad útlevél is. Nálam abszolút véletlenül volt útlevél, de mivelhogy nem vagyok német cég alkamazottja, megkérdezték, hogy meddig maradok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34966 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Szia Furekk!
Ha van otthon még bejelentett lakcímed, akkor fizesd inkább otthon az egészségügyi alaphozzájárulást (aszem most 6.810Ft), amíg nem találsz munkát és használd itt az Európai Biztosítási Kártyát. Bár csak "sürgősségi" vizsgálatokra (megbetegedsz, elmész háziorvoshoz) vagy jogosult, szűrővizsgálatokra nem, de az is valami!

Kirschblute: Nekem furcsa, hogy útlevelet is kértek, elég lett volna egy személyi igazolvány, de az is csak azért, hogy beazonosítson téged...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34969 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Athena, nekem is fura volt, de még nem bírtam kideríteni, hogy miért kérték. Rákérdeztünk a személyire, de nem volt elég.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #34972 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Furekk írta: Így megkérdeztem az AOK-nál mi a helyzet, ha nincsen még munkám, és azt mondták, hogy jobban járok(anyagilag), ha a magyar biztosításom van, akkor azzal ellátnak itt németországban. Egyrészt viszont nekem nincsen olyan kék EU-biztosítási kártyám, másrészt mivel lemondtam a regisztrációmat, így ha jól olvastam már csak 40 akárhány napig él a magyar biztosításom. Vagyis német biztosításom még nincsen és magyar meg nem tudom meddig van és abban sem vagyok biztos, hogy enélkül az eu-biztosítási kártya nélkül itt szóba állnak velem Münchenben...


Előttem nem egészen tiszta, hogy miért mondasz fel addig egy érvényes betegbiztosítást Mo.-on, amig nincs egy másik itteni? Az AOK persze, hogy ezt mondja mert így nem kerülsz nekik egy fillérbe sem. Ellátnak s vagy fizetsz helyben vagy küldik a számlát Mo.-ra, az AOK nélkül! A gond itt nagyobb mint hinnéd. Vészesetben mindenképpen el fognak látni, de, hogy ezt ki fizeti esetedben az kérdéses! Reméljük nem lesz rá szükséged!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34978 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

DECO, ne rémiszgesd az embereket! 2006-ban én is vígan eléldegéltem itt minijob-ok mellett az EU-s kártyával. Pedig akkor még csak két éve voltunk tagok, most már sokkal nagyobb rutin van e téren. Abban igazad van, Furekk.-nak nem szabadott volna lemondania az otthoni biztosítását, hanem csak "statuszt" váltania és fizetni az önkéntes egészségügyi hozzájárulást, de akkor is...
Furekk, eszembe jutott még valami. Ha lakóhelyed van Németországban, áthozhatod E106-tal a biztosításodat arra az időre, amíg nem rendeződik az itteni biztosítási viszonyod és otthon még van valamilyen formában biztosításod. Általában Németországból szokták Magyarországra, de fordítva miért ne menne...Mondjuk nagy esélyt nem látok arra, hogy fordítva is működik, de egy próbát/hívást megér.

Kirschblute: dörgöld az orruk alá a Freizügigkeitsgesetz-et...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!