EU kártya érvényessége

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #34980 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Athena1985 írta: DECO, ne rémiszgesd az embereket! 2006-ban én is vígan eléldegéltem itt minijob-ok mellett az EU-s kártyával. Pedig akkor még csak két éve voltunk tagok, most már sokkal nagyobb rutin van e téren. Abban igazad van, Furekk.-nak nem szabadott volna lemondania az otthoni biztosítását, hanem csak "statuszt" váltania és fizetni az önkéntes egészségügyi hozzájárulást, de akkor is...
Furekk, eszembe jutott még valami. Ha lakóhelyed van Németországban, áthozhatod E106-tal a biztosításodat arra az időre, amíg nem rendeződik az itteni biztosítási viszonyod és otthon még van valamilyen formában biztosításod. Általában Németországból szokták Magyarországra, de fordítva miért ne menne...Mondjuk nagy esélyt nem látok arra, hogy fordítva is működik, de egy próbát/hívást megér.Kirschblute: dörgöld az orruk alá a Freizügigkeitsgesetz-et...

A "Ferizügigkeitsgesetz"-nek semi köze a betegbiztositashoz! Addig mindig jól mennek a dolgok, amig nincs baj! Elesik valaki, eltöri valamilyet , s máris más lesz a helyzet! Én nem huhogtam csak keirtam a legrosszabb seteben mi lehet! Jobb ha ezzel számolunk. Persze hogy megúszhatod minijobbokkal is hosszú évekig. Csak egyszer lesz egy közuti crash...... akkor mi lesz? S inkább nem is részletezem azt, hogy valakinek súlyos sérülése lesz, mert az akkor egyenlö az egész életed csödjével!

Lányomnál müködött Mo.-ról ide. Forditva nem. Ezek otthon
amúgy is alig fizetnek, mert soha nincs pénz! Nem kell ezt
froclizni! Kell itt egy jó betegbiztositás és kész. Ha valaki itt
akar élni akkor mit kevereg összevissza?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34982 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

DECO, olvass! A Freizügigkeitsgesetz-et Kirschblütének írtam az útlevéllel kapcsolatban. Arról volt szó korábban, hogy rejtély, miért kellett útlevél, ha elég lett volna személyazonosításképpen a személyi is.

Az Európai Betegbiztosítási Kártya pedig pont arra az esetre van, ha valaki elesik és eltöri a lábát... Én annó ezzel jártam háziorvoshoz és nőgyógyászhoz. Az ügyfélkapun nyomon lehet követni TAJ számmal a biztosítási időket. Zökkenőmentesen átvette az OEP az itteni kezelések költségeit. Csupán a negyedéves 10 Ajrókat kellett perkálni, amit ugye azóta eltöröltek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34983 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

"Lányomnál müködött Mo.-ról ide. Forditva nem. Ezek otthon
amúgy is alig fizetnek, mert soha nincs pénz! Nem kell ezt
froclizni! Kell itt egy jó betegbiztositás és kész. Ha valaki itt
akar élni akkor mit kevereg összevissza?"

DECO, a válasz egyszerű. Mert Furekk egyenlőre nem áll munkaviszonyban, nem rendelkezik hallgatói jogviszonnyal, nem vállalkozó, otthon pedig rendelkezik feltehetően lakcímmel, tehát kézenfekvő, hogy amíg rendeződik a biztosítási jogviszonya, otthon van biztosítva. Képzeld, működik fordítva is! Hogyne működne, erre eu-s egyezmények vannak...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37472 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Csaladunk Nemetorszagban el. A gyerekek a nyari szünetre hazamentek Magyarorszagra a felesegemmel.
Utazasuk elött extra megkerdeztem a nemet betegbiztositonkat /Audi BKK/, hogy ha valami baj van otthon elletjak e ingyenesen öket?
A valasz: a nemet betegkartyajukkal kötelesek ellatni.
A baj bekövetkezett magyarba, viszont a nemet betegkartyat nem fogadjak el, hanem csak akkor nyujtanak ellatast ha az ki lesz fizatve.
Ebben a "kettös eltvitelben" senki nem ismeri ki magat a jogszabalyokban.
Van valakinek ötlete hogyan tudnam magyarba a nemet betegkartyamat tenyleg jogszerüen ervenyesittetni ill. azt költsegmentesen hasznalni?
Kellene valami extra igazolast kernem a nemet Audi BKK tol hogy az otthon is ervenyes legyen?
Vagy?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37473 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Sürgős esetben EU kártyával ellátják, minden egyéb esetben fizetni kell, számlákat megküldöd a biztosítónak és kifizetik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37474 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Köszönöm szepen a gyors valaszt!
Siman csak szamlat kell kerni es biztos kifizetik itt Németországban?
A szamlanak ket nyelvünek /nemet es magyar/ kell lennie? Van ilyen a magyar orvosoknak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!