EU kártya érvényessége

Több
9 éve 8 hónapja #37475 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Csodálkoznék ha nem fizetnék ki, a számlát pedig kétlem, hogy magyar nyelven kívűl neked bárhol Magyarországon kiállítanának!
Legfeljebb lefordíttatod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37477 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Amit Gergoo írt, az ok, így müködik: számlát kell kérni és vinni a biztosítódnak, akik azt vagy kifizetik vagy nem. Na ne ijedj meg, a "vagy nem" az jogukban áll, de nem jellemzö, hogy alkalmaznák. (Persze ha egy dokitól viszel egy kétmilliós számlát egy foghúzásról, akkor azért ök is el kezdenek gondolkodni.... :-) )

Viszont: a gyerekek lettek betegek? Magyar állampolgárok? Mert tudtommal (TB-nél mondták, igaz már vagy három éve), hogy minden magyar gyermek max. 18 éves koráig a szülei státuszától függetlenül állampolgári jogon jogosult teljes körü EÜ-ellátásra. Gondolom ehhez meg kéne lennie a magyar TB kártyájának, persze ti nyilván nem azt húztátok elö...

Tud valaki erröl valamit, érvényben van ez még???

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37478 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Igen igazad van a gyerekeknek alanyi jogon jar az orvosi ellatas!
Sajnos a felesegem betegedet le, es ugy nez ki nem csak egy egyszeru natha!
18 even felul, viszont tenyleg meg nem elegge egyertelmuek az egeszsegugyi jogszabalyok!
Remelem bejon majd a szamlas dolog!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37479 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

gejza írta: minden magyar gyermek max. 18 éves koráig a szülei státuszától függetlenül állampolgári jogon jogosult teljes körü EÜ-ellátásra.


Jogosultak állampolgári jogon az egy dolog, az pedig a másik, hogy egy másik uniós országban él, ott biztosított, szóval nem lehet Magyarországon is biztosított (még állampolgári jogon sem), nincs TB kártyája, ettől a ponttól kezdve pedig a magyar egészségügyet (én úgy tapasztaltam) következő lépcsőben az EU kártya érdekli, ha pedig az sincs akkor lehet fizetni a vizsgálatok díját (megjegyzem aprópénzeket kértek tőlem, az esetek felénél el sem küldtem a biztosítónak a kb. 6-15 euró körüli számlákat)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37480 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Látom, nem a gyerekekről van szó. Akkor amit írtunk. Számla (gyógyszerekről is!) és kifizetik simán. ;)
Legközelebb pedig tudni fogod, hogy nem elég a német kártyád (sehol, nem csak Magyarországon!) és utazás előtt kérsz majd EU kártyát!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37481 Írta: zauber
zauber válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Magyarba utazas elott direkt megkerdeztem az Audi BKK-t, hogy elegendo e a toluk kapott betegkartya vagy kell e valami extra igazolas ill. kartya, a valasz egyertelmuen NEM volt.
Ami valasszal en meg is elegedtem, mivel en magam is olvastam a kartyajukon hogy az egy EU kartya.



A baj csak a magyar orvosnal volt aki nem tudott ezzel a kartyaval semmit kezdeni es ki akarja fizettetni majd a vizsgalatot.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!