EU kártya érvényessége

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20969 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kingi írta: Sziasztok!Én is a segítségeteket szeretném kérni. Az én párom Hamburgban dolgozik,szeptembertől mi is megyünk ki utána,de mi nem vagyunk összeházasodva,és egyenlőre nekem nem lesz munkám. A gyermekem az elözö házaságomból született. Akkor mi nem is leszünk biztosítva,csak akkor ha nekem is lesz munkám,vagy a párom által lehetséges,nem vagyunk férj és feleség,egy német gbr-nél dolgozik. Van eu kártyánk,de sosem lehet tudni,gyermekkel mikor kell orvoshoz menni,jön a hideg időszak,elég egy megfázás is,és orvos kell. Mit tanácsoltok mit tegyek. Nem turistaként megyünk ki,mi állandóra szeretnénk ott maradni.

Ha nem vagytok házasok akkor teljesen külön (önálló) családnak számitasz a gyermekeddel! (Egyedülálló, gyermekét egyedül nevelő munkanélkülinek.) Képzeld úgy el, mintha nem lenne párod és senkid, és úgy jönnél ki! Azt kapod amit ilyen személyek kapnak: semmit!*** Betegbiztosítás, magadnak kell fizetned. Mivel semmilyen munkaviszonyod nincs és nem is volt így semmire nem vagy jogosult!

*** Most képzeld az el, hogy sok sok olyan személy van, akinek valóban nincs itt kint senkije (még barátja sem) és mindet el kéne látnia a német államnak aki kijön!! Na, ezt egy ország sem tudja fizetni! Természetesen az EU (eü) kártyátok érvényes és az otthoni TB alapján kaptok szükséges alapellátást, pl. baleset vagy hasonló vészhelyzetben, de tartós kezelésre, vagy ellátásra ez nem jogosit fel! Ezért feltétlenül ajánlom, hogy házasodjatok össze. Ez a legolcsóbb megoldás! Dániában 1-7 nap alatt össze lehet házasodni . << Link. Hamburgtól ez nincs messze és a házassági papirokat az EU-ban s a világon mindenhol elismerik! (A lányomék is ott házasodott össze.)

(Itt vannak a >> " villámházasság " árai.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20974 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kedves Decotex!

A házasságot nem szeretnék már kötni :woohoo: ,és valószinűleg munkám is lesz hamarosan. Mit értesz az alapellátásokon,és valamilyen infót tudsz a privát biztosítók díjairól.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20975 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

A sürgös ellatast megkapjatok eu kartaval, az igaz, de a ferjed reven ugyis biztositottak lesztek. Ne mindegy, hogy csak a sürgös ellatasra - illetve "az itt tartozkodas idejere( de ez max 3 honap) ovosilag szükseges ellatasokat" lehet megkapni. Ebbe szerintem a szürövizsgalatok, oltasok nem tartoznak bele pl.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20977 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kedves Eva!

Nem szeretnék már házasságot kötni,de valamilyen biztosítás kell az első naptól kezdve,ahogy kiérkezünk,mert gyerekekkel felelőtlen dolog lenne nélküle kint tartózkodni. Kiváncsi lennék,hogy ezek a privát biztosítók mennyi díjat számolnak fel,és az alap ellátásba mi tartozik bele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20983 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kingi írta: A házasságot nem szeretnék már kötni és valószinűleg munkám is lesz hamarosan. Mit értesz az alapellátásokon,és valamilyen infót tudsz a privát biztosítók díjairól.

Természetesen ez magánügyed! Az alapellátás sürgösségi esetekre vonatkozik! Eltörted a kezed, vérzik az orrod, közlekedési baleset. A fogászatnál már godok lesznek és önerős lesz valószínű! A privát biztositásokra neked sem tudok semmit sem mondani mert sok van belőlük és egyrészt mindegyiknek más a tarifája, más részt mások a juttatások, harmadrészt jövedelem függő, hogy ott biztosithatod e magatokat! Minimum 4237 € kell bruttó, hogy válaszhass!

Információ:

Ab einem monatlichen Einkommen von 4.237,50,- EUR (50.850,- EUR im Jahr) können Sie entscheiden, ob Sie als freiwillig versichertes Mitglied in der gesetzlichen Krankenversicherung (GKV) bleiben oder sich privat versichern wollen >> FORRÁS


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20985 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: EU kártya érvényessége

Kedves Deco!

Korrekt válasz érthető!

De engem az érdekelne igazából,ha mondjuk a gyermekemnek láza lesz,vagy megfázik,és folyik az orra,akkor elmehetek -e vele egy gyermek orvoshoz az eu-s kártyámmal,persze neki is van saját névre szóló kártyája. Persze iparkodom munkát találni,az lenne a legjobb és leggyorsabb megoldás,de tudod,a gyerek mikor beteg,akkor amikor az ember lánya nem számít rá....

Nem szeretnék Németországban igyen élő lenni,hiszen 20 éve dolgozom,és ott is ezt szeretném tenni. Engem csak ezek a dolgok érdekelnek,hiszen a téli hónapokban könyebben lesz egy kisgyermek beteg. Ha esetleg az eu-s kártya nem lenne jó,drágák az ilyen fajta gyermek elátások,mi a tapasztalat?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!