Tartózkodási engedély

Több
12 éve 10 hónapja #5500 Írta: Csokma
Csokma válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok!

Azt olvasom Németországba nem kell a magyaroknak 2011 május 1-től semmilyen munkavállalási engedély. Aztán mégis kellenek valamilyen papirok...akkor most, hogy is van ez? Ha valaki tudja, kérem írja le egyértelműen és világosan, ha kimegyek azon a lakcímbejelentőn kívül milyen más bejelentési kötelezettségem lesz, milyen engedélyeket kell beszerezni. Köszönettel, előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5534 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Maya!

Most már tapasztalatból írom, hogy igazad volt, nem kell új Freizügigkeitsbescheinigung más tartományba való költözéskor.
Viszont a lakcímbejelentéskor azt mondták, hogy el kell mennünk az Ausländerbehörde-be, mert bejelenteni be kell, hogy ide költöztünk.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5537 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Csokma!

Az egyik rész a munka, és az ahhoz való engedély, a másik a tartózkodás, és az ahhoz való engedély.

Az elsőben volt változás május 1.-től.

A másodikhoz, vagyis a tartózkodáshoz, amennyiben 3 hónapnál tovább tervezel tartózkodni az országban, szükséged van egy "Freizügigkeitsbescheinigung"-ra (tartózkodási engedély). Ezt legtöbb esetben az illetékes Ausländerbehörde adja meg neked.
Ehhez kell bejelentett német lakcím, valamint a betegbiztosításod igazolása (ez tartományonként, vagy akár városonként eltérő lehet, ahogy olvastam az itteni tapasztalatokat- ritka esetben rá se kérdeztek a betegbiztosításra, van, ahol elfogadják, ha Mo.-on megvan a TB jogviszonyod, és ezáltal rendelkezel EU betegbiztosítási kártyával - nálam ez volt, de olvastam olyan is, akitől német betegbiztosítást kértek).
Ennyit tudok hozzátenni a témához.

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csokma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5650 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Én Guben-be költöztem ki ezelőtt két hónappal, annyit kérdeztek csak, hogy milyen vallású vagyok... mondtam, hogy római katolikus és onnantól kezdve semmit nem kérdeztek. Gondolom nem ez volt a varázsszó, de csak erre voltak kíváncsiak. Se betegbiztosítás, se semmi... Útlevél, lakcim, szemig.... kész. Van egy Anmeldebestätigung a nevemmel kitöltve :) De annyit olvasgattam már itt a fórumot, hogy nem tudom.... most akkor ez elég vagy sem? Nincs munkám, igaz még nem is kerestem, két hónapja kint élek, és kb most akarok majd nekiállni a munkakeresésnek. Nekem nem mondtak ott semmit, hogy vissza kellene menjek, szóval nem tudom most már? Valaki segítene, hogy mit tegyek??? Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5652 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Hát lehet, hogy roppant szerencsés vagy. Másnál volt, hogy a biztosítással szívóztak. Szerintem tartományonként eltérő ez...sajnos

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5657 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

szio

Ha azt mondtad, hogy romai katolikus vagy akkor sajnos ha munkád lessz automatikusan vonják a katolikus adot :) ezért kérdezték és elég sok havonta 70-100 euroig. párom 90 et fizet.
Én már készültem a kérdésre és azt válaszoltam én otthon fizetem a katolikus adot :)
Nekem egy év után küldték ki a betegbiztositási számomat. azt is rossz névvel ugy hogy visszaküldtem .
Ha nincs munkád akkor most ez elég, de ha lessz akkor muszály adoszámot és betegbiztositási számot intézned, és természetesen egy bankszámlát nyitni. De itt tőbben segiteni fognak a forumon .
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Optimist

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!