Tartózkodási engedély

Több
12 éve 9 hónapja #6365 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

kisne írta: Nem is tudom Lizy tudod most kicsit elvették a kedvem a forumozástól:sick:
Tudod én csak mindenkit biztatni szeretnék fellelkesülve példámon , hogy igenis sikerül ha nagyon akarjuk a dolgokat,(letelepedés ,munka és bármi;) itt németországban:) én csak azt bánom 4 évvel ezelőtt mikor kijártam Münchenben nem kezdtem el tanulni én boho a németnyelvet, igaz magyarokhoz jártam, de ez most hiányzik nagyon a tudásomhoz, de majd behozom:P
Én csak a saját tapasztalataimat, tudom átadni ahogy ,itt az irodákba tapasztaltam és az élet terén , és persze a német párom még tőbb mindenben segit, de " hogy félre informálok " ahogy egyesek vélik ez nagyon elvette a kedvem a segitéstől :sick:

Ez megérne egy külőn tokikot is Gergőő ? Érdemes-e segiteni másokon?

Ne vegye el a kedved, nem tudsz mindenkinek a kedvere tenni, hidd el tudom. :laugh: Az emlitett topiknak nem lenne jo vege, nem tamogatom az otletet, sajnalom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6367 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Kedves Terézia!:kiss:

Igaza van Gergőnek, mindenkinek nem tudsz a kedvére tenni.;)
Én épp azt szeretem, hogy saját példából és tapasztalatból kiindulva írod amit írsz, én legalábbis nagyon szeretem olvasni. Nekem mindig erőt adsz.:kiss: Szeretném, ha 1-2 cáfoló hozzászólás nem venné el a kedvedet a fórumozástól!:) Mayáról nem is beszélve. Már a feltett kép is olyan életvidámságot tükröz róla, hogy imádom.:) A segítőkészségéről nem is beszélve. :) De persze sorolhatnám itt a neveket.
Nagyon szeretem olvasni a fórumot, sokat lehet tanulni belőle.:)

Szép napot mindenkinek!
Judit

Judit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6370 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Kőszőnőm Judit.

Igen ha már egy embernek tudtam segiteni tapasztalataimmal már megérte :P
Idekint sincs a kerités kolbászbol az biztos mindenért meg kell harcolni, de megéri
Mert ha valaki eljut oda,hogy el kell jőnni szeretett hazájábol akkor már gond van ott.
Én életemben nem gondoltam volna hogy ide kijővők vén fejjel:P
De mikor őzvegyen ledolgoztam 8 orát a szalonban és még hétvégén is otthon és honapvégén a sok fizetnivalotol, gondolkodni kellett azon hogy mit főzzek hétvégére hát katasztrofa.
És mikor hivott a baráton igen bevallom nem gondolkoztam, azzonnal jőttem, egy évig nagyon de nagyon nehéz volt, nem találtam munkát,idegen kőrnyezet , de hát nem tudtam a nyelvet :P és nem lehetett elhelyezkedni sem.
És már igen arra gondoltam itt csak lesem a napot és semmi, haza megyek és akkor jőtt május 1. És megint megprobáltam a munkakeresést, és jőttek a munkák, és most is ugy érzem 50 évesen hogy bárhol felvennének, mert rengeteg állás van.
Itt hirdettem egy albérletet kijőtt egy fiatalember , és egy hét mulva már munkája volt és látom milyen boldog egy év munkanélküliség után :)
A sajto is épp avval foglalkozott a napokban,hogy sokkal kevesebben jőttek ki dolgozni mint várták a németek.:ohmy:
Tudod milyen érzés végre ;) hogy heti 3-4 napi fél munkával keresek 150-200 ezret otthon 10 orában nem kerestem ennyit .:sick: enyit felét .
És az élelmiszerárak ugyanolyanok itt mint otthon, a benzin most hogy otthon voltunk 20 forintal még drágább volt.
Ezért biztatok mert aki eldőnti hogy kijőn .Jőjjőn, és vágjon bele mert kihivás.és utánna bejőn a belefektett energia.
És sajnos olvasom most lehetőség van itt topikban sok állást kinálnak és sokan szorakozásra használják, a jelentkezést. Sajnos ez rossz fényt vet ránk igy.:sick:
Kőszőnőm neked sok szép szavakat mára már boldog vagyok Megérte :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6379 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

:) Na azért! :)

Kérek szépen majd leírást a munkáddal-masszázs- kapcsolatban.
Végül is a munkahelyen masszírozol? Hogy működik? Megkapod azt a fix összeget amit a fönök ígért? Stb.

Most Hollandiában vagyok, a párom jelenleg itt dolgozik, de jó lenne szeptembertől nyelviskolába menni Halléba, ahol az albérletünk van.

Tartsd szem előtt amit írtam. :kiss:
Puszillak, és a kitartásod pedig úgyszintén sok erőt ad nekem.:P , és szerintem másnak is.
:) :) :) Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6383 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Terézia:)
Köszi a sok hasznos infot megint, próbálok is rá válaszolni, hátha most sikerül, az előbb elszállt az egész amit már leírtam:(
Én is hallottam, hogy nehéz kutyával albit találni, igaz, nem lehetetlen. Most először biztos, hogy kb. 1 hónapra kutya nélkül megyek, aztán remélem pár hét alatt találok munkát is, meg olyan lakást is, ahol megendegnek állatot. A legjobb persze az lenne, ha egy kertes házat tudnék bérelni, de azt pillanatnyilag nem tehetem meg anyagilag, ráadásul felesleges is lenne egymagamnak egy egész ház, meg annak a rezsije is gondolom sokkal több, mint egy kisebb lakásé. De remélem hamar megoldódik a kutya-lakásban dolog, mert mire végleg visszamegyek, mindenképp kutyával szeretnék.
Az állatorvost elintézem itthon, oltások, chip, útlevél,féregtelenítés, stb, hogy legalább egy évig ne legyen kint gond ezekkel. Mondjuk a 35 eurós oltás nekem nem tűnik olyan brutál soknak, itthon se épp a legolcsóbb az állatorvos ahova járunk, de már az előző kutyámmal is mindig oda jártunk és ráadásul a szomszéd utcában van, így nagyon praktikus, és nagyon jók amúgy is. Szóval inkább fizetek kicsit többet.
A kutyaadóval már engem is ijesztgettek, mivel nagytestű kutyim van, állítólag legalább 200 euro lesz egy évre. Remélem lehet részletekben is fizetni, mondjuk havonta.... Az első időkben nyilván számítani fog az a pénz. Ami a kaját illeti, úgy láttam amikor kint jártam, hogy nem drágább egyáltalán, mint itthon. Azt nagyon kulturált és állatbarát szokásnak tartom, hogy az üzletek előtt van víz és kaja kitéve, Amerikában láttam ezt, hogy ha pl. egy étteremnek a teraszára ült valaki, oda bevihette a kutyát is, és egyből hozták neki a friss vizet. Na ezen a téren bőven van még mit fejlődnünk!
Tényleg, ti beengedtek kutyát a panzióba? Megkérdezhetem,hogy mennyibe kerül egy éjszaka nálatok és hol vagytok pontosan? Hátha úgy hozza a sors, hogy meg kell szállnom valahol majd néhány éjszakára kutyástól:) Eddig nem nagyon találtam kutyabarát szállásokat ahol nem kellett külön fizetni a kutyáért, ha beengedték egyáltalán....
szép napot neked, és köszi a válaszokat:)
Lizy/Erika (Lizy a kuty amúgy:))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6404 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szio Lizy

Persze hogy beengedünk. kutyusokat :P szerintem a legtőbb helyen németországban. Az éttermekben is együtt esznek a kutyákkal a gazdik az asztal mellett van a edényük a kutyáknak ;)
Mi a 3-as autopálya mellett vagyunk kb 3k-re a Wiesentheidi lehajtonál
Neve Schwane fogado Abtswind 40 euro egy éjszaka reggelivel kb. de nézd meg az interneten fenn van és pontos árakat találsz. Gyere én szervirozom a reggelit :P
Ez a 3-as autopálya ami lényegében egész németországon keresztül megy én és a fogado Würzburg előtt kb 30 km-re van Nürberg után 60-ra;)
De ha erre jársz nálam is szivesen látlak kutyussal együtt;)
Én ugy tudom, de nem százszázalékos sajnos ahogy bejelented a kutyust jőn a csekk és fizetni kell.:sick: és gyorsan jőn.
Az albérlőm bejelentkezett és 2 és fél hétre már itt voltak a csekkek tv.ado :sick: itt gyorsan őrőlnek az ado malmai :evil:Szio Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!