Tartózkodási engedély

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6098 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

kisne írta: Amugy a párom azt mondta 7% -ot vonnak katolikus adot a fizetésből , ami szerintem sok nagyon.
Szerintem sokkal jobb igy ha nem jelentkezik ki magyarországrol az ember véglegesen mert sokmindent rá lehet fogni hogy otthon intézem , fizetem ;) igy mükődik a kiskapu amin ki lehet bujni :P
Ez itt a adok országa katolikus ado na meg a tv ado együtt a rádioval, ez is sok. ado ado ado :laugh:
Üdv kisné

Szia
Ha itt elsz es dolgozol tobb mint 183 napot ebben az evben akkor itt adozol. Magyarországon nem fognak semmifele adot levonni,es meg az 1% ado felajanlast sem tudod befizetni :) Itt a link:
http://www.kulfoldijovedelemadozasa.hu

Udv
lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6100 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Ez igy is van ahogy irod.
Csak minijobb után itt sem fizetünk adot németországban :) mert nem mindenki dolgozik egész napot.
A magyarországon pedig, az egyház küldi ki a papirt és kéri az éves adot nem jővedelemből fizetik;) nem is vonják le bellőlle. hanem mindenki maga fizeti saját lelkiismerete szerint hogy igy ,hogy ugy,

Az adorol itt még annyit van olyam ismerősőm aki itt él németországban 15 éve de még egy fillér adot, és egy fillér biztositást nem fizetett:laugh: és dolgozik 8-9 orát naponta igaz vállalkozoként.
Itt is vannak kiskapuk és otthon is, itt is sokan kihasználják, és otthon is ;)
Én négy éve vagyok lassan bejelentve itt regisztrált adozoként ;)
Üdv. kisné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6102 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szio Lopici

Én csak magam nevében nyilatkozok, és tapasztalataim alapján, igy az egyházi adorol is, egyik barátom Münchenben havi 75 eurot fizet adot, a párom még tőbbet. ezért csak tudom, zsebemen érzem :sick:
És aki nem gyakorolja a vállást annak szerintem még 1 euro is sok.:sick:
És nekem erről az a véleményem ,ha akarok adok a templomba pénzt ha megyek ha nem, nem . de ez megint a én véleményem :)
Ezt mindenki dőntse el maga szerint.,hogy megéri -e az ado neki ha használja a gyerekrendezvényeiket az egyháznak :)
De szerintem ezért jo ez a forum, hogy megosztjuk egymással a véleményeinket,tapasztalaunkat , és ezzel a németországba jővőknek kezdőknek segitünk, de nem VEZETÜNK félre senki sem
Én pédául sokat olvastam és sokat tanultam az itt előttem lévő forumozoktol akiknek mai napig is kőszőnettel tartozok, hogy megosztották velünk tapasztalataikat.
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6106 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Anita!
Ne haragudj, hogy nem írtam vissza eddig, nem kaptam emailt az új hozzászólásról a topikban, pedig úgy emlékszem, hogy beállítottam:)
Nagyon örülök neki, hogy ilyen közel leszünk egymáshoz, augusztus 20. körül készülök kimenni, pár nap ide vagy oda, attól függ, hogy mikorra lesz a legolcsóbb a jegy.
Annyira jó, hogy itt ilyen sok kedves és segítőkész ember van, köszi a jótanácsokat, még biztos írok majd, gondolom rengeteg kérdésem lesz.
szép napot,
Lizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6111 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Lizy007 írta: Szia Anita!
Ne haragudj, hogy nem írtam vissza eddig, nem kaptam emailt az új hozzászólásról a topikban, pedig úgy emlékszem, hogy beállítottam :)

Elnézést kérek de nagy mérgemben amikor egy azonos napon ötödik alkalommal kerültünk egy ingyenes feketelistára és minden kimenő e-mailt leállítottam elfelejtettem mondani, hogy egy ideig a fórum értesítők sem fognak menni. :blush:
Sejtem mi a következő kérdés: meddig? Nem tudom pontosan mennyi ideig fog tartani de amíg a felhasználóink minimum 90%-a nem gmail.com e-mailcímmel lesz az oldalon jelen addig sajnos biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6117 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Gergő!
Semmi gond, én arra gondoltam, hogy biztos a saját levelezőprogramom 'dobta a kukába', vagyis a spam közé. De előbb-utóbb megtalálom a hozzászólásokat, úgyis itt kukkolok majd' minden nap:)) Remélem a technikai problémák megoldódnak előbb-utóbb,
szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!