Tartózkodási engedély

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5658 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Ha egyszer már beregisztráltak, mint hithű, szerinted el tudom intézni, hogy mégiscsak ateista lennék... Nekem soknak tűnik így első hallásra az a 100 euro, főleg ha a Vatikánba megy. sparkasse nál számlám van, de köszönöm, hogy szóltál, és nem ésszerűbb lenne most elintéznem az adókártyát is, amíg van időm??? Vagy azt csak akkor érdemes, ha már a munkáltatói szerződést írom alá. Ez még nagy segítség lenne, ha megválaszolnád. Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5660 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Kedves Optimist

sajnos már elszoltad magad és beszedik a katolikus adot :) nekem még Münchenben szolt a barátom hogy nehogy mondjam hogy katolikus vagyok, mert ő is már 25 éve fizeti keményen a katolikus adot :) igy mikor tovább kőltőztem wiesentheid-re akkor már itt ugyan megkérdezték, mert a papir utánam jőtt de én megint azt mondtam otthon fizetem.
Szerintem biztos fizetés függő a dolog,és ugy vonják az adot százalékban utánna , de ezt nem tudom biztosan sajnos.Csak annyit amennyit a párom fizet :) ;)
Természetesen intézd el az adokártyát nem kell hozzá dolgozni :) és ha van időd :::.. ha nem dolgozol nincs probléma akkor sem.
Nekem már 4 éve van és csak most kezdtem dolgozni májustol :)
És ha van otthon fizetett biztositásod akkor a biztositást csak akkor ha dolgozol, és jol nézd meg hol kőtőd itt a forumon sokan irtak rolla nézz utánna mert ott is sokat lehet bukni, havonta :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, Optimist

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Optimist
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5663 Írta: Optimist
Optimist válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Ámulok és bámulok, milyen segítőkészek itt az emberek. Köszönöm... (sajnos rossz tapasztalataim voltak eddig... Eddig)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5666 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Mindenképpen elötte intézd el az adokártyát,semmiböl nem tart föleg ha van idöd és ingyenes!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5667 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Optimist!

A vallást nekem is a lakcímbejelentkezésnél kérdezték.
A biztosításra, esetleges megélhetési forrásra nem ekkor, hanem a tartózkodási engedély megadásánál kérdeznek, kérdezhetnek rá. Van ilyened, Freizügigkeitsbescheinigungod is?

Vallással kapcsolatban...

Én római katolikus lennék, ami annyit jelent, hogy pár hónaposan meg lettem keresztelve, de ennyi és nem több...
Mikor bejelentkeztünk a lakcímre mi is elszúrtuk, és bejelentettük, mert nekem fogalmam sem volt, hogy emiatt adózni kell, a német férjem meg nem kapcsolt időben, mert ő meg ateista, így eddig nem érintette a dolog...
Mikor tudatosult bennünk, 2 hónap múlva visszamentünk a hivatalba, és mondtuk, hogy csak most vettük észre, hogy rosszul lettek kitöltve az adataink, mert én is ateista vagyok... :) Írattak erről velünk egy nyilatkozatot, de persze nem javították azonnal, azt mondták, továbbítják az illetékesek felé, és meglátjuk mi lesz. Ha nem fogadják el, kell kérnem Mo.-on egy papírt a katolikus egyháztól, hogy nem tartozom a kötelékükbe...
Hetekig nem történt semmi, majd a férjemmel voltunk ismét náluk más ügyben, amikor is rákérdeztünk, hogy mi a helyzet ezzel, mert azóta sem kaptunk visszajelzést. Valószínűleg a hölgy rosszul érezte magát, hogy hetek alatt sem sikerült válaszolniuk, úgyhogy gyorsan kijavította, hogy ateista vagyok... :)
Aztán most, hogy másik városba, illetve tartományba költöztünk, kiderült, hogy az se lett volna nagy gond, ha nem javítják, mert amikor itt bejelentkeztünk a lakcímre, újra meg kellett adni a vallást, mivel nincs közös adatbázisuk... Így itt mondhattam volna, hogy ateista vagyok. De azért így jobb, hogy kijavították az előző hivatalban.

Közben mosta férjem még annyit tett hozzá, hogy van Kirchensteuer, amit saját jövedelem után fizet az ember, illetve van Kirchengeld is (ez lehet nem minden tartományban). Ez utóbbi viszont úgy van, hogy ha valakinek nincs is jövedelme, de házas, és a házastársnak van, akkor az fizet... Így volt a mi esetünkben is. Hiába nincs jövedelmem, a múlt évre a férjem fizette ezt a Kirchengeldet utánam, 300 euró körül volt (kicsit sok, hogy templomba se járok :( ) Végül meg akartuk reklamálni, hogy csak 4 hónapot voltam itt tavaly, és elképzelhető, hogy ők egész évvel kalkulálták ezt az összeget, de aztán nem tettük, mert így hogy ki lett javítva ettől az évtől már úgysem kell fizetni...

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5668 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Kisné!

Nekem úgy rémlik, hogy az összes adó 1%-a a Kirchensteuer.

Kérdezhetek? A leírásodból nem derült ki számomra, hogy akkor itt bejelenteted, hogy katolikus vagy, és ezzel együtt, hogy otthon fizeted emiatt az adót? És ezt elfogadták? Vagy azt mondtad ateista vagy, de akkor mire mondtad, hogy otthon fizeted?

A 2 tanáccsal pedig abszolút egyetértek, bár még én sem dolgozom, de mi is megcsináltattuk rögtön az adókártyámat. Illetve jelenleg én is azt gondolom, hogy amíg valaki otthon fizeti a tb-t és van európai egészségbiztosítási kártyája, addig nem érdemes német biztosítást kötni, amíg nem kötelező (mikortól már jövedelme van itt). Persze ha valaki megengedheti magának, vagy családtagként bevonható, akkor nem kérdés, hogy jobb a német biztosítás.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!