Tartózkodási engedély

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6120 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Kisne,
A háziállatok Németországban fórum témához, ha leírnád a tapasztalataidat, akkor annak örülnék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6339 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Lizy,
én sem voltam mostanában.
Kíváncsi vagyok, hol kötsz ki majd végül, ha gondolod, írj nyugodtan privátban is, mert tényleg érdekel.
Ha meg Bonnban jársz, jelentkezz bátran! :)
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6354 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Anita!
Köszönöm, feltétlen írok majd, már szinte 100%, hogy valahova Köln/Bonn környékére megyek, legalább is először. Már csak azért is, mert oda foglaltam repülőjegyet és ha már ott vagyok, akkor 1-2 napot el is töltök a környéken, ráadásul pont Bonn környékén lesz egy barátnőm is - szóval eléggé adja magát a dolog:)
Most mindjárt írok is egy privit neked, hogy email címet tudjunk cserélni, mert sajnos továbbra sem kapok értesítést ha válasz jön a hozzászólásaimra, ezt is csak véletlenül láttam meg.

Kedves AdminGergő, ha átállítom gmail-esre az emailcímemet, amivel regisztráltam, akkor jön majd az értesítés? Vagy 'globálisan' leállítottátok ezt a szolgáltatást?

Kedves Kisne (Teréz), eddig is sokat segítettél, de ha van bármilyen infod kutyatartással kapcsolatban, akkor csatlakoznék Kema-hoz, engem is érdekel minden! Van egy kutyim akit az egy hónapos 'próbatartózkodásom' után szeretnék kivinni.
Köszi mindenkinek, szupersegítőkészek vagytok!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6355 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Még az előbbiekhez: nagyon szőke kérdés, de hol tudok privit küldeni?
Köszi:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6363 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szio Lizy :)

Nem is tudom Lizy tudod most kicsit elvették a kedvem a forumozástól:sick:
Tudod én csak mindenkit biztatni szeretnék fellelkesülve példámon , hogy igenis sikerül ha nagyon akarjuk a dolgokat,(letelepedés ,munka és bármi;) itt németországban:) én csak azt bánom 4 évvel ezelőtt mikor kijártam Münchenben nem kezdtem el tanulni én boho a németnyelvet, igaz magyarokhoz jártam, de ez most hiányzik nagyon a tudásomhoz, de majd behozom:P
Én csak a saját tapasztalataimat, tudom átadni ahogy ,itt az irodákba tapasztaltam és az élet terén , és persze a német párom még tőbb mindenben segit, de " hogy félre informálok " ahogy egyesek vélik ez nagyon elvette a kedvem a segitéstől :sick:

Ez megérne egy külőn tokikot is Gergőő ? Érdemes-e segiteni másokon ?

Na most a magam tapasztalata ;) a kutyákrol, igaz nekem cicám van :P de itt a szomszédokban csak kutyus és párom is szeretne egyet.
Ha találsz egy albérletet ahol a kutyát vihetsz Zőld utad van.
Szerintem itt németországban is az emberek fele szereti az állatokat és kisebb része nem:sick:
Itt akárhová mész együtt kutyával mehetsz, boltba, étterembe bevásárolni, külőn pihenőhelyük van és etetőjük ahol friss viz és tele tál kutya kaja:P (milyen jol jőnne éhes embernek is ilyen :P )
Én ahol dolgozom külőn meg kell kérdezni kutyával jőn-e és ugyanugy friss vizzel, kajával, és takaroval várjuk a kutyát ;)
Ugy hogy szerintem a lakhatás megoldása a nehéz ,de ez csak az én véleményem:unsure:
A biztositás 1 évre minnél kissebb a kutya annál kevesebb, de számokat ne várj azt nem tudom:sick:
Ha megtudod oldani hogy haza vidd orvoshoz akkor sokat sporolsz, nekem egy oltás 35 euroba került ez 9 ezer otthon 6 ezer ugyanaz.
Háll istennek beteg még nem volt. most oktoberben kell majd kasztráltatni :sick: akkor tudok árat mondani.
Ha nagy lessz a külőnbség lehet haza viszem, majd meglátom megéri-e ha kiszámitod a haza utat, de ha lessz utam hazafelé akkor megéri
ez még messze van .
Bonn ban van egy barátnőm, és most vette fel a kapcsolatot az ottani idősápolási irodával, azt mondja sok munka van ott.És szép város szerinte én még nem láttam :)
szio Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6364 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Lizy007 írta: Kedves AdminGergő, ha átállítom gmail-esre az emailcímemet, amivel regisztráltam, akkor jön majd az értesítés? Vagy 'globálisan' leállítottátok ezt a szolgáltatást?

Nem, sajnos nem. Teljes mertekben leallitottuk amig 90%-a felhasznaloinknak nem gmail.com-os emailcimmel lesz regisztralva, nem is tudjuk ujra aktivalni sajnos.

Lizy007 írta: Még az előbbiekhez: nagyon szőke kérdés, de hol tudok privit küldeni?

Az oldalon nem lehet privat uzeneteket kuldeni es fogadni de segitek majd a kapcsolatot felvenni Anitaval. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!