Tartózkodási engedély

Több
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1214 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok!

További információk és linkek: Németország budapesti nagykövetsége (telefon: 06-1-488-3500, fax: 06-1-488-3505), illetőleg a Nagykövetség honlapjának magyar nyelvű oldalai:
www.deutschebotschaft-budapest.hu
A németországi munkaügyi hatóság honlapja:
www.arbeitsagentur.de
A Magyar Köztársaság Szociális és Munkaügyi Minisztériumának honlapcíme:
www.szmm.gov.hu
Üdv,Erika
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4726 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Barátnőm külföldön vállal munkát júli 1.-től. Én is vele megyek viszont nekem még nincs munkám. 3 hónapnál további tartózkodás esetén szükséges letelepedési engedély. Ehhez viszont igazolnom kell a biztosítást. Azt hogyan tudom megkötni? Mit tehetek?
Van egy informatikus diplomám. Bárkinek a segítségére számítok. Kicsit félek, hogy nem kapom meg az engedélyt a letelepedéshez.

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4788 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia forrest!

Nem ismerem a törvényeket, így csak a magam példáját tudom neked leírni (tavaly augusztus óta élek Németországban, német férjem van, ezért vagyok itt, egyelőre nem dolgozom, így jövedelmem nincs).
Én mióta kijöttem, azóta is otthon fizetem magamnak a TB járulékot, havi 5100 Ft, így érvényes az EU-s betegbiztosítási kártyám. Nekem ezt kellett bemutatnom, és ez elég volt ahhoz, hogy megkapjam a Freizügigkeitsbescheinigung-ot.

Természetesen az EU kártya csak sürgősségi esetben jó, így hosszú távra nem nyújt elég biztonságot, de ha már kinn vagy, szét tudsz nézni, hogy milyen német biztosítást tudsz majd kötni.

Mi is szétnéztünk, most nem részletezem az okokat, egyelőre még mindig nincs német biztosításom
(azért írtam, hogy nem ismerem a törvényeket, mert erre sokan azt írták, hogy így nem törvényes, kell, hogy legyen német biztosításom, ha van itt bejelentett lakcímem, de mi ezzel kapcsolatban hivatalos szervvel beszéltünk Bonnban, DVKA- Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung-Ausland, vázolva a helyzetünket, ahol nem mondták, hogy kötelezően lenni kellene német biztosításomnak.
Ugye az EU kártya átmeneti tartozkodásra érvényes. Otthon nem jelentkeztem ki a lakcímemről, illetve most úgy vagyok rgisztrálva, hogy átmenetileg külföldön tartózkodom - vagyis az EU kártya érvényes kell, hogy legyen, mivel átmeneti tartózkodásra érvényes... Persze ez évekig nem mehet így.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4791 Írta: forrest
forrest válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Ohh nagyon köszönöm, hogy válaszoltál nekem. Most kicsit megnyugodtam. Én Saarluisba megyek majd. Munkám még nincs sajnos, de igyekszem itthon majd letenni egyszer a német nyelvvizsgát. Angol középfok megvan hála Istennek.
Köszönöm!

A futás azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5324 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok!

Tudja valaki, vagy volt már valakinek olyan tapasztalata, hogy a Freizügigkeitsbescheinigung egész Németországra érvényes-e?
Úgy értem, hogy ha valaki másik tartományba költözik, akkor ott újra kell kérni?

Köszönöm, Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 10 hónapja #5358 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia!

Das ist Quatsch,
A szabad költözési jog azt jelenti, hogy az ország egész területén szabadon költözködhetsz, ahová csak akarsz.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!