Tartózkodási engedély

Több
12 éve 10 hónapja #5765 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Anita!
Köszi az infot, Bonn-ban még nem voltam, de tervezem, hogy szétnézek ott is. Pláne, mivel ott van a Deutsche Welle egyik központja (azt hiszem a másik Berlinben) és az nekem nagyon szakmába vágna, főleg, hogy az angol tudásom felülmúlja egyelőre a németet, így a szakmámban bajos lenne német területen elhelyezkedni...
Érdekes viszont, hogy akivel eddig beszéltem és járt már ott, azt mondta, hogy - idézem - egy porfészek és semmi nincs ott, pláne amióta nem az a főváros, és nem is szép különösebbképpen. Hát érdekes, ebből is látszik, hogy ízlések és pofonok :) Nekem ajánlották még Kölnt, Mainzt, Koblenzet, Triert. Ezek közül Kölnt elvetettem mert nagyon drága és túl nagy város - ahogy írod, ott van közel, így ha az ember lányának arra támad kedve, éppen bemehet egy napra/hétvégére. A másik 3 hely nagyon vonzó, olyan igazi szép, klasszikus német kisvárosok. (mármint pl. Kölnhöz képest kicsik - vagy akár Bp-hez képest, amiből végtelenül elegem van...)
Remélem közel leszünk egymáshoz, és akkor talán egyszer személyesen is összefuthatunk majd:)
üdv.
Lizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5766 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Lizy!

Igen, remélem, nyugodtan keress, ha gondolod, én már itt vagyok. :)
Nekem ugyanezt mondták régi kollégáim, akik jártak gyakran Bonnba (Mo.-on a T-Mobile-nál illetve Telekomnál dolgoztam, és annak ugye itt van Bonnban a központja), hogy nincs itt semmi... Nem mondom, hogy maga a város extra, kicsit le van lakva helyenként, nem egy tipikus szép német város, főleg ahhoz képest, hogy főváros volt. Emlékeztet kicsit a régi Pestre, főleg a metrómegállókat látva van néha ilyen feelingem. :)
De rengeteg program van a városban, és mégis nyugodt a hely, mi a bel- és külváros határán lakunk, a Rajna kb. 10-15 perc sétával elérhető, akkora hatalmas, gyönyörű, kiépített park van ott, amilyet még nem is láttam, pedig Lipcse is tele volt parkokkal. Nekem tetszik eddig itt, valóban ízlések és pofonok. :)
A nyelvvel egyelőre én is így vagyok, már nagyon boldog lennék, ha eljutnék odáig, hogy az angol helyébe belépne a német erősebb nyelvemnek.:)

Sok sikert!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6086 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok!

Dewangen-ben 6 Euro az Aufenthaltsbescheinigung. Ti is fizettetek érte?
www.aalen.de/sixcms/detail.php?id=54803&_bereich=1593

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6090 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Nem mintha nagy össze lenne, de eddig nem hallottam róla, hogy fizetni kell érte...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6091 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Én nem fizettem érte,igaz már nagyon régen megvan,lehet azota változtak a dolgok,vagy tartományonként változik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6092 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

kisne írta: szio

Ha azt mondtad, hogy romai katolikus vagy akkor sajnos ha munkád lessz automatikusan vonják a katolikus adot :) ezért kérdezték és elég sok havonta 70-100 euroig. párom 90 et fizet.
Én már készültem a kérdésre és azt válaszoltam én otthon fizetem a katolikus adot :)


Sziasztok
Nem veszes a vallasi ado, mint egyesek feltuntetik....es felre informaltak.
Itt mindenki megnezheti milyen osszaget kell evente fizetni.
Szoval, ha itt elsz es hasznalod a helyi rendezvenyeket pl gyerek programok stb
akkor par euro havonta nem is sok ezert:)
www.abgabenrechner.de/bl2011/?

udv
lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!