Tartózkodási engedély

Több
12 éve 10 hónapja #5722 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Köszönöm a bátorítást:) Mindenképp megyek, már több mint fél éve tervezem a dolgot, de persze nem akartam csak úgy beleugrani a semmibe. A nyelvet is újra kellett kezdenem (3 évig már tanultam anno, dehát hol van az már...), én is egy intenzív tanfolyamra iratkoztam be, 5 hétig jártam, illetve még most is járok, de már csak heti 1x anyanyelvi tanárhoz, a beszéd miatt. Éltem már évekig külföldön, illetve a munkám miatt is sokat utaztam, szóval tudom kb. hogy milyen az, mivel jár, ettől nem félek. A nyelvtudástól egy kicsit, de angolul felsőfokon beszélek, németül még csak gyenge középfokon, de azzal is majd csak elboldogulok pár hónap után:)
Jó lenne, ha majd össze tudnánk futni, Te hol laksz pontosan? Írod, hogy egy kis faluban, Frankfurttól 150 km-re, de melyik irányban? Én néhány napot voltam már kint a múlt hónapban, és alig várom, hogy menjek vissza! Már pár nap alatt is zongorázni lehetett a különbséget a magyar meg a kinti élet között, és nem a magyar javára ;)
Ami a munkát illeti, interneten keresztül dolgozom, így elvileg azt a munkát amit itthon csinálok, kint is fogom tudni, ehhez kellene majd még valami Nebenjob-ot találnom, napi 3-4 vagy heti 15-20 órában. Gondoltam, hogy megpróbálkozom az angol tanítással, (ezt már csináltam, illetve most végzem a TEFL tanfolyamot is, hogy papír is legyen róla) mint magántanár, vagy amolyan Nachhilfe diákoknak, gyerekeknek. Erre szerintetek van esély és igény? Ahogy nézegettem a neten, nagyon nagy a kereslet az ilyen iskola utáni korrepetáló tanárokra. Ide kapcsolódik a kérdés, hogy hol érdemes ilyen jellegű szolgáltatást hirdeti? (Akár interneten akár nyomtatott formában.)
köszi előre is:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5724 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szio Lizy


Nagyon őrülők, hogy igy látod te is a dolgokat, persze ,hogy elboldogulsz itt, pár honap után ;)
Én életemben nem voltam kint külfőldőn csak nyaralni pár napot, és ugy ugrottam bele a semmiben ,de egy percét sem bánom, sőt már ha család nem lenne otthon nem is vagynék haza, mert ha haza megy az ember csak a siránkozást hallja :sick:
Én a 3-as autopálya mellett lakom Nürberg után 55 km-re Wőrzburg előtt 35 -re :cheer: ugyhogy mindenképp előttem fogsz eljárni Franfurt-ba.
Nem lessz nehéz félnapos állást találnod nagyon sokan kinálják a félnapos munkát és kevesen keresik :) mert ez kevés pénz.
A magántanárság pedig szuper őtlet, mert kereslet van rá. Itt is van gimnázium és keresik.
Ha interneten feladsz hirdetést, és ahová kőltőzől, a boltok hirdetőfalára, helyi ujságban hirdeted magad jelentkezni fognak rá meglásd.Ha elmész az iskolákba a kőrnyékre és ott is van hirdető fal,
ugy hogy lehetőségek vannak szerintem.
Minnél előbb gyere .
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5728 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Terézia:)
köszönöm a gyors választ, tényleg nagyon inspiráló vagy :cheer:
Annyira jó hallani, hogy vannak lehetőségek, én is úgy vagyok vele, hogy aki akar dolgozni és valamilyen szinten nyög valamit már németül, csak elboldogul valahogy. Igazad van, itthon mást se hallani, csak a nyavalygást, siránkozást, de az is igaz, hogy nincs is semmi, csak a kilátástalanság, reménytelenség. De nyilván ezt mindenki tudja aki ezen a fórumon megfordul, azért van itt:)
Múlt hónapban a reptéren meg a repülőn megismerkedtem pár emberrel, fiatal is volt közöttük, az én korosztályom (30-as) is, és a Te korosztályod, sőt még idősebbek, frissnyugdíjasok is, mindenki kint dolgozott vagy akart dolgozni, azt egytől se hallottam, hogy megyek haza mert ott jobb:) Azért ez gáz, rajtunk röhög Európa, attól eltekintve is, hogy az ország sajnos teljesen ellehetetlenült és élhetetlenné vált. Nem szoktam politizálni, főleg nem nyilvánosan, de innen tényleg egyre többen menekülnek, hála az előző 8 év kormányának, de méginkább a mostaninak. És még mi lesz..... azt már inkább nem várnám meg....
De visszatérve a tanácsaidra: nagyon örülök neki, hogy úgy látod, van esély a magántanárkodásra, be is érném egyelőre egy 400 euros minijob-bal, csak fizesse valaki a tb-t utánam. (úgy tudom, az már jár ilyen fizunál is). Aztán majd kialakul, a legjobb persze egy rendes bejelentett állás lenne, de mindent a maga idejében, úgy gondolom:) Az is nagyon jó hír, hogy lehet hirdetést feladni üzletekben, hirdetőfalakon, német mobilszámom már van, így azt azonnal meg is tudom majd adni. Konkrét város mellett még nem döntöttem, szóba jön Köln, Bonn, Trier, Mainz, Koblenz. Ez utóbbiban voltam már néhány napot, és nagyon tetszett, nem túl nagy, nem túl kicsi, pont élhető. Egy Frankfurt méretű városba nem vágyom, de egy kis pár ezres faluba se, szóval egy 100ezres méretű város pont megfelelne. Hát majd még kiderül, nézegetek a neten, a repülő meg úgyis Frankfurtba megy, a többi még alakul:)
Ha lesznek még kérdéseim majd megírom, illetve addig is nézelődöm itt tovább. Nagyon köszönöm neked mégegyszer a kedvességedet és a segítséget:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5730 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Kedves Lizy

Ez igaz amit magyarországrol irtál, de sajnos mi magunk a Magyarok a hibásak, inkább elvándorlunk és máshol jobb életett kezdünk mint ,mi magunk csinálnánk otthon, És az mégjobban elkeseritő hogy a fiatalok is inkább elmennek a jo szakemberek,Na mindegy ne politizáljunk mert nekem sem az oldalam :)
A minijobbot sokan kinálják, de biztositást és nyugdijjat nem fizetik, evvel ugy készülj, sajna.
Én még otthon fizetem a biztositásomat, és érvényes itt mig egésznapos állásom nem lessz.(természetesen kiskapukkal)
De mivel havonta járok haza és ott megyek orvoshoz itt 2 év alatt 3 szor kellett elmennem, nem volt gond vele.
Sajnos kevés olyan hely van ahol minijobbosként fizetnék a tb-t és nyugdijjat utánnad :angry:
Én 2 évig kijártam Münchenbe 2008-2009-ben és most néha véleményem a nagyvárosokrol hogy minden drágább szo szerint ugy kalkulálj, nézz utánna azért, hogy inkább tényleg kissebb városban jobban boldogulsz és kevesebb nyelvtanár is van ott;) Mainz-Koblenz szuper szép kisváros
nekem Franfurt megint csak nagy és drága.Szerintem.
Nürgberge is jőn repülő gép.;)
Mindegy dőns és vágj bele én jővet menet utba esem :P
Szivesen segitek ha tudok bármiben.
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5735 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Köszönöm Terézia, megint sok hasznos dolgot megtudtam:)
Természetesen megyek, néhány héten belül, és valamikor összefutunk, nagyon jó lenne személyesen is találkozni azokkal, akikkel itt megismerkedik az ember lánya:)
jó éjt!
Ja,most látom, hogy jól elkanyarodtunk az eredeti topic címétől, de végül is van köze az eszmecserénknek a németországi tartózkodáshoz....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5759 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Terézia!

Igen, nekem is megvan a Magyarországi lakcímem, és a TB-t én is otthon fizetem, de tőlem aztán senki meg nem kérdezte, hogy otthon fizetem-e az egyházadót is, a férjem adójából fizetnünk kellett a Kirchengeldet... De jó, hogy ezt így elfogadták tőled, legalább ezt az összeget meg tudtad spórolni. :) Nekem eszembe se jutott ez a megoldás, hogy megpróbáljuk. De szerencsére most már mindegy.

Templomba én csak akkor megyek, ha valakinek esküvője, temetése van, így végszükség esetére, én is kijelentkeztem volna a katolikus egyházból (mert ha évi kb. 400 euro feleslegem lenne, akkor azt inkább a szüleimnek adnám, nem az egyháznak, akivel semmi kapcsolatom...). Így utána néztem interneten, hogy mi erre a megoldás. Persze vallási fanatikusok nekem estek, hogy ezt hogy gondolom, olyan nincs, hogy kikeresztelkedés, és fizessek csak... Velük megvívtam a harcom... Végül a megoldás az, hogy olyan valóban nincs, hogy kikeresztelkedés, de olyan van, hogy kilépés az egyházból. Abba a templomba kell elmenni, ahol megkeresztelték az embert, és ott lehet ezt intézni.


Lizy,
mi pár hete költöztünk Lipcséből Bonnba, de Bonnt nagyon tudom neked ajánlani, nekem nagyon tetszik. Ha mégis nagyváros kell, Köln itt van rögtön mellette, könnyen elérhető innen.


Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!