Tartózkodási engedély

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5669 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Sziasztok,

Nekem azt javasolta a parom, hogy ne jelentsem be a vcallasomat.En is romai katolikus vagyok, de több evben egyszer megyek templomba. Azt hiszem lehet valahogy ugy is, hogy nem tartom a vallasomat, es akkor nem vonjak a penzt.
Azt hiszem, a parom anyja valahogy ugy csinalta, hogy kilepett az egyhazbol es utana nem vontak mar az adot. Nem tudom, hogy kell ezt csinalni, de ezek szerint megoldhato.

sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5680 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

szio Astara

Amikor a Polgármesteri hivatalban kérdezték hogy katolikus vagyok azt feleltem igen de én otthon magyarországon fizetem az adot és igy nem szoltak egy szot sem :) mert én még otthon is be vagyok jelentkezve és itt is. Vigyázz már a papir itt volt a számitogépben hogy mit mondtam Münchenben. és hová voltam bejelentkezve ;) Mikor Kitzingenbe mentem a munkanélküli hivatalban akkor is mindent tudtak rollam, itt nagyon jol mükődik a számitogép :angry:
Amugy a párom azt mondta 7% -ot vonnak katolikus adot a fizetésből , ami szerintem sok nagyon.
Szerintem sokkal jobb igy ha nem jelentkezik ki magyarországrol az ember véglegesen mert sokmindent rá lehet fogni hogy otthon intézem , fizetem ;) igy mükődik a kiskapu amin ki lehet bujni :P
Ez itt a adok országa katolikus ado na meg a tv ado együtt a rádioval, ez is sok. ado ado ado :laugh:
Üdv kisné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5682 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szia Kisné :)
Én is katolikus vagyok, úgyhogy köszönöm nektek, hogy ezt az infót megosztottátok. :)
Egyébként csak úgy bemondásra elfogadták, hogy Mo-on fizeted a katolikus adót, semmilyen igazolást nem kértek?
Mi újság van Veled? Beindult már a vállalkozás?
Üdv: Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5700 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Szio Judit

Én ugy látom ,hogy itt németországban minden tartományban másképp mükődnek a dolgok. itt egy kisfaluban semmit nem kérnek, és bemondásra is elhitték, hogy otthon fizetem a katolikus adot.
párom nagyon sokat fizet 1 éveben mert vállalkozo és mindig más ősszeget vonnak tőlle volt már 270 havi eurot is.Én kicsit tulzásnak gondolom, de hát itt ez van:cheer:
Elkezdtem a masszázst lassan megy sajna, de mivel a panzioban is dolgozom, igy azért megvagyok elégedve és most is bizakodom hátha még tőbben jőnnek, nekifogtam még Aloét is árulni, ugy hogy ha igy haladok 50 év mulva milliomos leszek :P
És itt nagyon jol érzem magam ebben a kisfaluban teljesen befogadtak az emberek és segitőkészek,kedvesek nekem nagyon jo a véleményem az itteniékről.És még ha rosszul is beszélek megértenek;) ha nem ujra kérdezik és segitenek ha rosszul mondom.
És most jőtt hozzám egy lako, magyarországrol és most boldog is vagyok hogy segithettem, mert ma volt bent Prichenstadt-ba a savanyuságkészitő cégnél és már hétfőn kezdi a probamunkát.Tudod ott ahol én is voltam előszőr, ugy hogy bizakodom, hogy akik kijőnnek és ha van egy kevés nyelvtudásuk akkor van esélyük a munkára
Ugy hogy én most bizakodom nagyon és nem adom fel a terveimet.pedig már nem vagyok fiatal. ;) :P
Üdv. Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5701 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Kedves Terézia!
Még új vagyok itt,nemrég regisztráltam, de már hónapok óta szervezem a kiutazásomat és olvasgatom a sok hasznos infot és hozzászólást. Meg kell mondanom, hogy egy hatalmas pozitív példa vagy a szememben, a tenni akarásod, az, hogy bár nem a 20-as éveidben jársz, mégis megpróbáltad, tanulod a nyelvet, munkát kerestél, és sikerült! Gratulálok a talpraesettségedhez és őszintén mondom, hogy erőt adsz ahhoz, hogy én is lépjek végre, és nyélbe üssem a kiköltözést. Továbbra is olvasni fogom a Te és a többiek hozzászólásait és tanácsait, és majd én is megosztom veletek a tapasztalataimat:) 3-4 héten belül tervezem az utazást, addig még itthonról szervezkedem, foglalok pár hétre szállást valahol Frankfurt/Köln környékén, aztán mindent bele, jöjjön aminek jönnie kell:))
üdv mindenkinek,
Lizy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5715 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tartózkodási engedély

Kőszőnőm Lizy

Muszály pozitivan felfogni a dolgokat, mert akkor biztosan sikerül, én nyelv tudás nélkül jőttem ki, és 50 éves vagyok és dolgozom, már igaz kezdtem feladni ,de most májustol sikerült, és meg kell hogy mondjam, nem foglalkoznak avval hogy 50 éves vagy, ha itt elmész akárhová a 66 éves is ugyanugy dolgozik egy vendéglőben mint egy 20 éves, nem nézik ki;) mint otthon.
És tudod én is elősszőr csak olvastam itt a forumot, nagyon sok joakaratu és segitőkész ember van itt fenn, egy,két kivétellel de ezeket a szuper moderáturunk mindig helyes irányba terelgeti őket és helyre áll a rend :P de kell is egy két ilyeszgető is ide mert aki még gondolkodik az még kicsit megijed aztán bátorságot szed őssze ;) .
De én azt mondom ,csak az én példámmon keresztül ,hogy aki elhatározta,hogy kijőn dolgozni az vágjon bele, budapesten van sok intenziv nyelvtanfolyam 1 honap alatt ellehet sajátitani az alapfok kőzeli állapotot és bele kell vágni.
Két hete adtunk ki egy kis szobát, magyar fiatalembernek, és már hétfőtől dolgozik,pedig ő sem perfekt német:P
És még én is messze állok tőlle, de nem félek beszélni, ugy sem fogunk ugy beszélni mint ők még 10 év mulva se, de probálkozzunk és ez szuper
Gyere! Tőllem még kb 150 km-re van Franfurt talán még őssze is futunk :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!