Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 9 hónapja #5097 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Kedves Anita,
állíts össze egy nagyon jó életrajzot, ha jó pozíciót akarsz, az itt nagyon fontos. Fényképet fényképésszel csináltass, és a rendszeresség, külalak az életrajzban is sokat számít. Itt az iránynémetországban is találsz jó leírást, és az interneten is mintaéletrajzokat. Ha esetleg egy un. "Zeugnis"- t (munkahelyi jellemzés) a volt munkahelyedröl még ki tudnál kérni, az nagyon elönyös lenne, a németeknél ez sokat számít. Persze nem mindegy hogy van megírva és lefordítva. Érdemes erre idöt rászánni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5106 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Kedves advanda!

Sajnos a gyenge pontom a nyelv, először még arra kell ráhajtanom.
Sose gondoltam volna, hogy itt kötök ki, soha nem is tanultam németet... Most meg van egy német férjem, és Németországban élek...

Egy integrációs tanfolyamon és egy B1 vizsgán vagyok túl.
A következő egy B2 tanfolyam és nyelvvizsga, amivel már reményeim szerint kereshetek majd munkát.
A költözés miatt sajnos 4 hónapot csúszok a terveimhez képest, mert lemaradok a B2 tanfolyam kezdéséről Bonnban, így várnom kell szeptemberig a következő indulásáig. Eredetileg akkor már befejezni akartam a tanfolyamot és munkát keresni, csak a költözésünk közbe szólt. De mindegy, addig is tanulom magamnak a nyelvet, és intézem az előkészületeket.

Köszönöm a könyvajánlást, meg is rendelem az Amazonon, hogy minél hamarabb a kezemben legyen!
Kezdésnek azt a 3 kötetet vettem meg, amit az eü. főiskolán is használnak a diplomás ápoló képzéshez (én akkor ott angolt tanultam).

Eddig nem nagyon volt elképzelésem, hogy mit kezdjek majd magammal, de most belelkesültem, hogy esetleg visszatérhetnék az eredeti szakmámhoz. :)

Gimnáziumba jártam, utána jött az eü. főiskola, majd 2 év a Heim Pál Gyerekkórházban neurológia osztályon. A főnővérrel nagyon jóban voltam, sose lesz még egy olyan jó főnököm (látogattam is őket rendszeresen az elmúlt 8 évben is), talán még épp el tudom kapni, most megy idén valamikor nyugdíjba, hogy írjon rólam egy munkahelyi jellemzést.
2 év után azonban bármennyire is szerettem, muszáj voltam tovább lépni, mert teljesen reménytelennek nézett ki a helyzet az egészségügyben, a fizetésről nem is beszélve. :(
Elmentem a T-Mobile-hoz, ami most már Telekom, dolgozni, és az elmúlt 8 évet ott töltöttem. Most meg ugye költözünk a Telekom városba, Bonnba. :)
Persze ez nem véletlen, hiszen a férjem is Telekomos már vagy 17 éve, a munkahelyünkön keresztül ismerkedtünk meg, főleg miatta nem bántam meg, hogy annó elhagytam az egészségügyet, mert ha maradok, sose ismertem volna meg őt.
De egyébként is sokat tanultam a Telekomnál, pl. sokszor felvételiztettem is embereket, így az önéletrajz megírása nem lesz gond.
Remélem, hogy ha sok szakmai tapasztalatot nem is tudok majd felsorolni az eü.-ben az önéletrajzomban, a Telekomos múltamat majd azért pozitívan fogják értékelni a kórházakban is egy Telekom városban. :laugh:

Még egyszer nagyon köszönöm a sok hasznos infót!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #5107 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Advanda,

Mindennel egyetertek amit irsz, nehany ponthoz lenne megjegyzesem.
A Deutsch für Mediziner nem a legjobb könyv szerintem, tudomasom szerint angolrol forditottak nemetre. En beleneztem, de olyan bonyolult mondatok vannak benne, higy meg most sem hasznalok ilyeneket több, mint 2 ev utan. A tanarom ezert leirt nekem egy csomo kerdest, valaszt, stb. igy könnyebb volt az elejen.
Viszont nemreg lattam 2 jo könyvet, amit meg is vettem, szerintem sokkal jobb, es egyszerűbb:
Deutsch für Ärztinnen und Ärzte
és
Deutsch für Pflegekräfte: Kommunikationstraining für den Pflegealltag
mindkettöhöz van CD is.

Nekem ezek könnyebben erthetőek.
Mindenesetre főleg az elejen, meg kell tanulni ugy forgatni a szavakat, hogy a beteget meg is ertsük. Egeszen egyszerü kerdesekkel el lehet ezt erni. Mar csak azert is, mert a betegek többsege is egyszerű ember. Es mindig vissza lehet kerdezni, hogy jol ertettük-e.
Nekem is szörnyünek tünik a 400 euros fizetes 24 oras munkaert.
Fontos azt is megnezni, hogyha velünk akarnak fizettetni, akkor mikor, es mennyit. Alapbol egyetertek azzal, hogy ne mi fizessünk. De ha megis fizetünk, akkor az összegröl resztletes szamlat kell kapjunbk, es nezzük meg, mit fizetünk ki.
Mindenkeppen fontos, hogy jol megnezzük, mit irunk ala. Egy ismerösöm alairta a lakas berleti szerzödeset, nem olvasta el reszletesen. 36! honapos a felmondasi idö! Ez itt nem olyan szörnyü, bar azert itt is sok. Gyakran kötnek berleti szerzödeseket 5-10 evre 1s akar. De lakasnal azert furcsa.
Igen, egyetertek, hogy 3 müszakos növeri munkaert korhazban 2000 euro felett is lehet keresni brutto. De fontosnak tartom azt is, hogy ez akkor igaz, ha teljes ertekü munkat tud vegezni az illetö, ez pedig csak a nyelvtudas - fokent a szakmai - es az itteni betegellatas ismereteben tehetö csak.
Az en szakmamban szokas elmenni par hetre - egy honapra egy praxisba, ahol meg lehet tanulni ami kell (szerencses, ha olyan helyet talal az ember, ahol magyar is van), ezert fizetni szoktak. En ugy oldottam meg (nem talaltam ugyanis olyan helyet a közelben, ahol szakmambeli magyar kollega van), hogy elmentem egy honapra Erfurtba egy praxisba, ahol beosztottak egy kollega melle. A vegefele mar egyedül is dolgozgattam. Ezert nem fizettem, viszont utana dolgoztam naluk ket honapig hetente 3x nagyon keves fizetesert. Akkor mar nagyon nem volt penzünk, ez volt a kedvezöbb nekem, es az elejen meg siman meg tudtam oldani a munkam mellett.
Ami nehez volt: utana letargyalni a honorariumot...de azert ment, most is be - besegitek, de csak havi max 1x.
En ugy tudom, hogy a diplomas apoloi vegzettseget itt elfogadjak.
sziua:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5124 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

astarta írta: Elmentem a T-Mobile-hoz, ami most már Telekom, dolgozni, és az elmúlt 8 évet ott töltöttem. Most meg ugye költözünk a Telekom városba, Bonnba. :)


OFF
Mit csinaltal a T-nel?:)PAr evet lehuztam en is meg a Westel900/T-nel. Van jopar ismerosom meg arrafele, meg volt Bonnban is. (MAr hazamentek azota) Bonn valoban a Telekom varos, de nem a telecom varos:) Az igazi telecom varos az Dusseldorf.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5125 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

dizel,
mikor én kezdtem is még Westel volt. Régi szép idők... :)
Mind a 8 évet ügyfélszolgálaton, a Call Centerben húztam le, 2 évig voltam operátor, aztán expert, majd 3 évig csoportvezető.

Múlt héten voltam először Bonnban, de akárhova néztem, pedig jól körbejártuk a várost, mindenhol csak magenta színt láttam, meg Telekom felíratokat. :)

A témához kapcsolódóan pedig, hogy miért vágtam be a fiókba az ápolónői diplomámat 9 évvel ezelőtt... Csak érzékeltetésként:
mikor 2002-ben eljöttem a kórházból, a diplomámmal, 45.300 Ft volt az alapbérem a közalkalmazotti bértábla szerint... (ugyan az év szeptemberében jött a diplomás minimálbér, ezzel 104.000 Ft lett volna az alap bruttóm...) Ehhez képest a Call centerben a kezdő alapfizetésem brutto 165.000 Ft-ról indult sima operátorként...

Nem csoda, hogy sokan feladják a küzdelmet az egészségügyben, és más munka, vagy más ország után néznek... :(
Persze manapság már a T-nél se olyan fényes a helyzet, de 8 évvel ezelőtt még nagyon jónak számított...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5134 Írta: apolo73
apolo73 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék arról hogy a sürgősségi szakápolói végzettséget elismerik-e németországban??Ha igen hol kell honosítani
Válaszokat előre is köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!