Ápolónői végzettség honosítása

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hónapja #16416 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Attila- BRD,
azt írod, hogy nem fogadják el a magyar érettségit, ha nem tanult az illető 2 idegennyelvet(legalább).
Én pld egyetlen egy idegennyelvet sem tanultam gimnáziumban, mert felnőtteknek való, esti képzésre jártam.
Miként fogják akkor elismerni? Hogy nevezik azt a szintet? Megtudja-e valaki mondani, hogy avval lehet-e főiskolán továbbtanulni?
Konkrét példákat szeretnék megtudni, ha lehet NEM egészségügyestől.
Én azon töröm a fejem, hogy végszükség esetén újból 3 évre visszaülök a gimnáziumi padba.
Ami csak első hallásra tűnik baromságnak.
Mert hát angolt és franciát leszek kénytelen tanulni,a képzés nem kerül sokba, ezzel gyakorolhatom a németet is(nem is akárhogy), aztán a német érettségimmel már egyenes út fog vezetni a főiskolára.
Egyébként ez is esti képzés lenne, kb 350 euro egy félévre, és 3 évig tart.
Ez lenne az egyetlen esély kimásznom a kereskedelem és vendéglátóipar csapdájából.Mivel még 34 éven át dolgoznom kell, nincs más megoldás, valami jobbat kell tanulnom.
Április elsejétől lehet nálunk a karlsruhei IHK-nál elkezdeni az érettségik és szakmunkásbizonyítványok "honosíttatását", elismertetését, vagy nevezze mindenki úgy ahogy akarja.
Persze én nem az egészségügyesek diplomáiról beszélek, arról nem tudok nyilatkozni.








Ami csak első hallásra tűnik baromsagnak

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16428 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

astarta írta: ..Mindemellett, összeszámolták, hogy összesen 800 óra gyakorlaton vettem részt, ami igen kevés, mert a németek 2500 óra gyakorlaton vesznek részt a képzésük alatt, így csak akkor honosítják a diplomámat, ha előtte a különbözetet megcsinálom Praktikumként.


Még mielött 4 hónap ingyenmunkára ítélnének, szerintem azért kérdezd meg, hogy nem lehetne-e arról szó, hogy a Magyarországon a diploma után hivatásos ápolónöként végzett munkádat beszámítsák ebbe a "Praktikumba". Hiszen akkor már meg is lenne a hiányzó idöd. Igaz, biztosan kellene a volt munkaadód hivatalos igazolása hiteles fordítással, de gyakorlatilag nincs vesztenivalód. Egy kérdés nem kerül semmibe! Egy kalappal!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16429 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Maya,
Sajnos konkrét személyes példám nincs, de szerintem az lenne a legegyszerübb, ha közvetlenül azon az egyetemen/föiskolán érdeklödnél, ahol tovább szeretnél tanulni. De elöbb azért olvasd át a lenti tájákoztatókat. Itt azt írják, hogy ha 1993 elött szerezted a gimnáziumi vagy szakközépiskolai érettségidet, akkor különbözeti vizsgát kell tenni (Feststellungsprüfung). Más esetben közvetlenül elfogadják a a magyar érettségidet.

www.daad.de/deutschland/wege-durchs-stud...8&enter.y=11&ebene=2

Èrdekes lehet a DAAD-nak ez a kiadványa: „Studieren in Deutschland – Ein Leitfaden für internationale Studierende“. Az interneten megtalálod PDF formában.
Ebben sok más info mellett azt is írják, hogy a legjobb, ha a külföldi diák a német egyetemi tanulmányok megkezdése elött felveszi a kapcsolatot az adott egyetem „Akademisches Auslandsamt“ vagy „International Office“ osztályaival, ahol remélhetöleg konkrét felvilágosítást adnak az elfogadható külföldi papírokkal kapcsolatban is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hónapja #16430 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Vielen Dank für die Antwort und deine Hilfe, :)
2002ben érettségiztem Kispesten, egy -már bezárt- gimnáziumban(Berzsenyi Dániel)
Csak alaptantárgyak voltak, testnevelés, ének, számítástechnika és idegennyelv nélkül.
Szociális szakon szeretnék továbbtanulni Mannheimban.
Mégpedig azért, mert nincs szükség előképzettségre, és ez passzolna egyéniségemhez.
Igen ígéretesén hangzik, elhelyezkedhetnék vele pld idősekotthonában als Fachberaterin.
Mégegyszer köszi. Szép délutánt ezen a csodálatos tavaszi hétvégén!
Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16432 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

astarta írta: Otthon elég az óraszám, hogy valaki ápolónőként dolgozzon, nekik nem...
De nincs, így most segédápolóként kezdhetek, és ha minden jól megy, akkor 4 hónap leteltével, megkaphatom a honosítást, és lehetek ápolónő... Ha közben úgy nem döntenek, hogy nekik még ez sem elég.

A megoldás egyszerű! Otthon kell dolgozni, magyar papirokkal, s akkor nem kell semmilyen honsítás! Egy ideérkező munkaválló miatt sem fogják az előírásokat megváltoztatni! Ha van egy előírt gyakorlati mennyiség bizonyos szakmai papírok elfogadásához, akkor van, ezt senki miatt nem fogják csökkenteni! Az meg senkit nem érdekel, hogy ha valakinek nincs meg ehez az anyagi lehetősége!!

Képzeld, el, ha minden ilyen hivatalnok szubjektiven döntene! Ma elég neked 1500 óra gyakorlat, holnap a Janinak 800, aztán amikor meg én megyek oda, nekem már semmi nem kell, mert szebben mosolyogtam, ezért aztán asztalosként leszek "főnővér"! S még egy megjegyzést engedj meg: az ilyen hivatalos papirok elfogadtatását elvileg már otthon el kellene intézni, s nem akkor amikor szükségesek! A repülőjegyedet sem a gépen veszed, meg hanem jóval előtte!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16439 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

A honosításhoz bejelentett lakcím kell Németországban. Magyarországról nem lehet honosítani végzettséget.
A diplomás ápolói végzettséget el kell hogy fogadják - föleg konformitási igazolással. Fordulj a Solvit - hoz, ök segítenek ilyen esetben.
ec.europa.eu/solvit/site/index_de.htm
ec.europa.eu/solvit/site/about/index_hu.htm
ec.europa.eu/solvit/site/centres/addresses/index.htm#hungary
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya, astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!