Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 7 hónapja #7798 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

szia Anita,

Az eekh honlapján kb egy hónapot írnak az átfutására,így ne aggódj,de a magyar bürokráciát ismerve lehet több is,de szorítok,hogy miharabb meglegyen :)
Idősek otthonában találtam állást egy itthoni cég segítségével.A végzettség elismeréséig nem dolgozhatok,mint szakképzett hanem segédápolói minősítésben leszek.Kb 3 hónap úgy tudom a honosítás.Ahogy a leveledből kiveszem a bizonyítványok az óraigazolások mind szakmai mind elméleti a munkaviszony igazolások,erkölcsi,orvosi,működési bizonyítvány és a szerzett jog.
Én konformitást nem kapok,mert túl régi a végzettségem/1998/ ezért a szerzett jog.
Nagyon sok hirdetést látok mind kórházi nővér mind valamilyen szakasszisztens és mint idősek otthonába nővéreket.Az ismerősöm ahol dolgozik mondta,hogy kapnék állást ott náluk,de a nyelv miatt nem merem élesben bevállalni a szakterületemen a munkát ezért az idősek otthona jó,mert a nyelvet lehet tanulni egy hónapot ők is oktatnak vagyis a vhs-nél.Itthon sajnos munka mellett nagyon nehéz a nyelvtanulás,mert sajna a másod ill harmadállás miatt már nem nagyon jut idő erre.

Szép estét.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7817 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Anita,
A honosításnak feltétele a munkahely megléte Németországban?Ezt amiatt kérdezem,mert a papírjaimat lehet előbb beadnám.

Szép napot.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7831 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Bea,

én nem tudok róla, hogy feltétele lenne.

Nekem sincs munkahelyem, mostanáig csak nyelvtanfolyamokra jártam-járok, sőt, majd csak akkor kezdek keresni valószínűleg, ha már megtörtént a honosítás, hogy meg tudjam mutatni mivel rendelkezem.
De ha jól értettem neked már van munkád (?), akkor az sem lenne gond, ha feltétel lenne.
Szerintem is érdemes valamilyen alacsonyabb szinten kezdeni, hogy a nyelvet megszokja, megtanulja az ember, és egy idősek otthona erre valóban jó lehet.

Ezt a másod-, harmadállást ismerem :(, bár nem saját tapasztalat, otthon még időben elmenekültem az eü.-ből. Bár ennek meg most megvan a hátulütője, hogy nem igazán van sok szakmai gyakorlatom...

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7835 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Anita,

Igen van munkám,de előbb kiutaznék és már előbb beadnám a kérelmet,mint a szerződés aláírásra kerülne.Nem szívesen adom ki a kezem közül a papírokat a munkaadónak,mert volt,hogy elkeveredtek papírok és újból kellett csináltatni az érintetteknek nem kevés pénzért.
Hát igen a gyakorlatot általában kérik mindenhol.Nem tudom mennyit hagytál ki és előtte mennyi ideig dolgoztál eüben.Az biztos,hogy már új gyógyszerek,eszközök,protokollok vannak,de ezek tanulhatóak és tkp az alap mindenhol ugyanaz,előfog jönni minden a múltból és minden kórházban más-más szokások vannak,így itthon is :) .Lehet Neked is jobb lenne,amiatt,hogy belerázódj,valami könnyebbel kezdeni és nem mindjárt mondjuk egy cardiológiai centrumba dolgozni akár osztályon akár intenzíven.Az én területemen is vannak dolgok amiket itthon a felszeretség hiányában nem ismerek csak hallottam róla és odakint pedig rutinszerűen csinálják.Tehát van mit tanulni így is,hogy napi szinten gyakorlom a szakmát.
Biztos vagyok benne,hogy találni fogsz munkát,mert "hiánycikkek" vagyunk :)
Itt az oldalon is van egy csomó hirdetés,nézegesd meg,hívd fel az intézményeket és érdeklődj és kérdezz mivel már régóta nem vagy a szakmában mik a lehetőségeid.

Ha valami még eszembe jut írok.

Szép estét Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7836 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Bea!

A minijob és betegbiztosítás topicban épp a szakmai "tapasztalataimról" írtam, olvasd el, látni fogod, hogy szinte semmim nincs a diplomán kívül amit felmutathatnék.
Á, eszembe nem jutna ilyen jellegű osztályra menni dolgozni, még otthon sem, nem még itt, ahol a nyelvvel is boldogulni kell.
Így én is csak valami idősek otthonában gondolkodom, esetleg valami könnyebb osztály szóba jöhet, mint szemészet vagy ilyesmi...
De ahogy írtam, nem is ragaszkodok kimondottan az eü.-höz, csak valamit dolgozni szeretnék majd.
Ez csak azért merült fel, mert erről van papírom, az majd kiderül, hogy tudok-e vele valamit kezdeni. A honosítást csak azért csinálom, hogy melegyen, ha mégis véletlenül szükség lenne rá.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7838 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Anita,

Én úgy tudom,hogy németországban nincs diplomás ápolói képzés.Ezért tényleg jó ha megvan a honosításod,hiszen keresik a munkaadók a diplomás ápolókat.Idősek otthonában szerintem találsz munkát hiszen ott nincsenek olyan nagy gyakorlatot igénylő szakellátásra szoruló páciensek.
Ahova én megyek ott állítólag a vérvételt is kórházban csinálják javarészt,mert akkor összekötik más vizsgálatokkal is.Javarészt demens páciensek,stoma,peg stb...vannak és a decubitus megelőzés ami nagyon fontos.
Ez kezdésnek jó lenne Neked szerintem,de hozzáteszem nem könnyű munka.Próbáld meg,hátha.Biztosan lenne más területen is lehetőséged dolgozni/eü-n kívül/ ezt Te tudod,de ha erről van papírod szerintem itt kapnál legkönnyebben munkát annak ellenére,hogy hiányzik a gyakorlat.Ez ne hátráltasson,biztosan sok kolléga van aki sok év kihagyás után tér vissza a pályára.

Szép estét.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!