Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 10 hónapja #5153 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Astarta,
Ennyi T-s tapasztalattal(vezetoi, expert), miert nem probalkozol a T-nel ha mar Bonnban vagy??:)A nyelv hamarabb feljon, mint egy ujrakezdes az egeszsegugyben.
(Amugy jol birtad a "daralot", call center azert kemeny dio hosszutavon. En is 2002ben leptem le, csak en a Westel/T-tol.Bonn meg valoban a Telekom, azaz a T varosa, de mindenki mas a telecom szakmaban meg Düsseldorfban van.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5154 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

OFF

Szia dizel,

akkor épp váltottuk egymást a T-nél.
Eddig Lipcsében éltünk, így nem volt kérdés, de mióta tudom, hogy Bonnba költözünk, nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben a T is. :)
Főleg, hogy a férjem is Telekomos, 17 éve, ő villamosmérnök, miatta költözünk.
A Telekomnál talán az angolomnak is hasznát vehetném, az egészségügyben nem valószínű...
A férjem szerint viszont nem igazán bővítik a létszámot az utóbbi időben, leginkább csak belső pályázatok vannak, így nehéz bekerülni. De ha már ott leszünk, jobban szétnézünk majd, figyelni fogjuk azért a lehetőségeket. :-)

De jobb több irányba elindulni, ezért gondoltam, hogy leporolhatnám az ápolónői diplomámat is, aztán valami majd csak bejön.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5315 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Bea,
Nem kerdezted, de talan jol jön: a nyelvtudas fontos, de neked a szakmai nyelv meg fontosabb. Itt Nemetorszagban vannak mar jo könyvek. Annak idejen meg csak a Deutsch f.Mediziner volt. Erre azt mondta a tanarom, hogy angolbol van forditva, es nem a legjobb. Ezt en is tapasztaltam. Vannak benne olyan mondatok, amikhez hasonloan bonyolultat 2 ev munka utan sem hasznalok. Es mivel a betegek java resze egyszerü ember, ök sem.
Amiket en javaslok, többször leirtam mar a linkeket, nagyon egyszerü szövegü, tematikus, benne van a szükseges nyelvtan is. Nekem legalabbis jobbnak tünik.
Es: szerintem aneszt. asszisztenskent nem szükseges ilyen közvetitökhöz fordulnod, eleg sok olyan van, ahol sok mindent elinteznek neked, es nincs közvetitesi dij -mert azt a munkalttao fizeti. Mivel a szakmadban elegge hiany van. En több vasat is tartanek a tüzben, igy valamelyik biztosan bejön. Es szakmai nyelvet tanulj szerintem, az osztrak intezet indit szakmai tanfolyamokat, eü-t is.
Ha fölöslegesen irtam, mert mar mindezeket tudod, bocs.
szia:
Eva
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5318 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Éva,
Köszönöm a hasznos választ.Tanultam már többször németet,de csak most fogok elmélyülni benne.Talán szeptemberre egy alapfok meglesz és akkor szakmai nyelvnek is neki tudok állni.Megnézem az előző hozzászólásaidat és a linket amit említesz.Te lehet,hogy tudod,de nekem azok az információim vannak,hogy a németek nem fogadják el az anesztes szakképesítést,mert itthon amikor én végeztem /1998/ még külön volt az aneszt és az intenzív.Na most náluk egyben folyik a képzés,igaz nálunk is kb 2-3 éve egyben oktatják,de én túl régen végeztem és akkor még modulul vizsgák sem voltak és emiatt újra kellene járnom a két évet,hogy elfogadják a szakképesítésemet pedig ez is ami megvan okj-s.Előtte szülésznői képesítést szereztem.Azt is úgy tudom,hogy az ált ápolói ill ált asszisztensi képesítést sem ismerik el csak a hid-at ami okj-s,de én a híd helyett a szülésznői képesítés megszerzése után végeztem az anesztes képzést,hogy ezzel váltsam ki a hid-at.Remélem nem voltam bonyolult,de a lényeg az,hogy nem akarják tudtommal elismerni a végzettségeket.Pedig nem keveset tanultam és most is folyamatosan,no meg a mögöttem lévő 13 év műtőasztal mellett központi aneszteziológián,de mint tudjuk a papír a lényeg,de ez így is van rendjén.:)
Szia Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5325 Írta: vagobea
vagobea válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Astarta,

itt tudod a konformitás igazolást kikérni

www.eekh.hu/

Üdv.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5326 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Bea,
Ezeket en nem tudom, ez a Te szakmad. Mindenesetre en együtt tanulnam a szakmai nyelvet is, igy gyorsabb talan. Az en vegzettsegem is regi, nekem az eü miniszteriumbol is kellett ezert papir. talan hivd fel öket, mit lehet csinalni. Nem hiszem, hogy ujra kellene jarni, de termeszetesen ezzel kapcsolatban nem tudok többet. Nemcsak a papir a lenyeg, de anlekül nem tudsz dolgozni.
Szerintem nezzel utana magyar es nemet oldalakon, hol keresnek hasonlo vegzettsegü embert.
En lattam olyat is, ahol meg a nyelvtanulasban is segitenek.
Keresni kell...
szia, sok sikert.
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!