Ápolónői végzettség honosítása

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7842 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Anita,

Diplomas apoloi vegzettseggel szerintem talalhatsz jo allast is. Nyilvan az elejen nem ismered a betegellatas menetet, es meg sok mindent. A szaknyelv megtanulhato, vannak könyvek is, meg a gyakorlatbol is meg lehet tanulni a helyi szokasokat.
Az a fontos, hogy mi a celod. Ha sokat akarsz keresni, akkor elmesz 3 müszakba, ott több a kereset. Öregotthonban nehez a munka, nem tudom, hogy fizet, talan az sem rossz.
Ugyanakkor azt is nezd, hogy ha a ferjed jol keres, akkor ebböl a többöl nem marad aranyosan sok. Es ha csaladot akarsz, akkor talan jobb a rendelöi munka. Ott is van delutan, de hetvege altalaban nincs, es ejjel sem. Bar vannak, akik viszik magukkal a növert ügyeletbe, de azt külön fizetik.
Jo növert talalni itt is nagyon nehez, ezt tapasztalatbol mondom.
Es rendelöben könnyebb akar minijobban is dolgozni, ha arra van szükseged eppen.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14125 Írta: csacsi76
csacsi76 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Sziasztok!
Most találtam erre a fórumra. Talán tudtok segíteni, mert lenne egy kérdésem ami elég sűrgös...
Találtam itthon egy hirdetést ami ápolókat kkeres-közvetít, korrektnek tűnik még nyelvoktatást is ad stb. Sajnos nekem ez még nem aktuális mert nem fejeztem be az ez irányú sulit, illetve más szakon is járok de gondolkozom az átjelentkezésen, mert a hölgy azt mondta kint az ápolók végzik a képalkotó diagnosztikai analítikusok (merthogy erre a szakra járok) munkáját is. Ezt valahogy kétlem hiszem a mi feladatunk a röntgen pet ct stb. gépek kezelése az eredmény értékelése stb. Valaki nem tudja esetleg hogyan is van ez kint? Érdemes átjelentkeznem, vagy az én szakmámban is el lehet kint helyezkedni? Köszi előre is!
Az átjelentkezési határidő miatt fontos!
Na meg a korom miatt mert 35 vagyok :angry: :whistle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14130 Írta: csacsi76
csacsi76 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Sziasztok!
Mint "szakmabelieket" kérdeznélek Titeket! Van Német nyelvterületen olyan egyáltalán hogy képalkotó diagnosztikai analítikus? Mert föltúrtam az egész netet, de nem találtam rá választ???
:dry: És ha van van-e kereslet rá???
üdv
Móni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14136 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Móni,

talán keress valami olyasmire rá neten, hogy MTRA, vagyis Medizinisch-technische/r Radiologieassistent.

"Medizinisch-technische Radiologieassistenten (MTRA, MTA-R) sind in den Bereichen Röntgendiagnostik (Computertomographie, Magnetresonanztomographie, Röntgen, DSA) Strahlentherapie, Nuklearmedizin und Dosimetrie tätig."

Itt van 3 link a képzésről, nincs időm elolvasni az egészet, de azt látom, hogy 3 éves képzés. Gyanítom az ápolónői képzésre épül, max. így éthették, hogy ezt itt ápolónők végzik. Persze ők, ha még 3 évet továbbtanulnak. :)

www.ukb.uni-bonn.de/quick2web/internet/i...02c828b?OpenDocument

www.ukb.uni-bonn.de/quick2web/internet/i...1149C125747100347613

www.ukb.uni-bonn.de/quick2web/internet/i...2756C125747100358A4D

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csacsi76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14137 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Azt elfelejtettem: MTRA-kra van kereslet, legalábbis most láttam egy csomó ilyen hirdetést itt Bonnban. De akkor gondolom így van ez máshol is.

Annak kellene utána járnod valahogy, hogy a te otthoni képzésedet, bizonyítványodat itt elfogadják-e majd MTRA végzettségnek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: csacsi76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14142 Írta: csacsi76
csacsi76 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Köszi szépen!
Akkor ennek próbálok utána járni :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!