Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 2 hónapja #15431 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Gratulálok. Ájulásig dolgozhatsz, munkában nincs hiány, föleg az idösgondozásban.
Kommunális kórházakban ezt kaphatod:
www.pflegewiki.de/wiki/Tarifvertrag_f%C3...B6ffentlichen_Dienst
és kezdö vagy itt, akkor is ha MO-on már 20 éve csinálod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15461 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Attila,

nem kívánok idősgondozásban dolgozni, épp ezért pályáztam kórházakba. Ott szakmailag is többet tanulok. Már pedig az eü.-be ha vissza akarok térni így 10 év kihagyással, akkor ez az első min. 1 évben fontos.
De kórházakban is van munka bőven, 6 helyre küldtem el a pályázatomat mikor elkezdtem munkát keresni, 5 helyről pozitívan vissza is válaszoltak. A 6. olyan volt, ahol eleve nem is kerestek ápolónőket, így az nem lepett meg, hogy onnan nem jött válasz.

A fizetéssel tisztában vagyok, itt van egy táblázat a nyugati részre:

oeffentlicher-dienst.info/c/t/rechner/tv...d=tv-l-2012&matrix=1

Ha visszalép az ember egy szintet, akkor ott van magyarázat, hogy mit jelent az E (Entgeldgruppe) illetve a vízszintes 1-2-3 (Stufe) pedig az adott munkahelyen eltöltött éveket jelenti. Meg lehet nézni a keleti részt is jobb oldalon kiválasztva.
Az E5- E8-ig jelenti: abgeschlossene Berufsausbildung in einem anerkannten Ausbildungsberuf und entsprechenden Tätigkeiten.
A Tabelle mellett van egy Rechner is, ahol ki lehet számolni a nettót különböző adóosztályokra.
Van egy 13. havi kifizetés is (Jahressonderzahlung)

Ez egy alapfizetés, erre jönnek még pótlékok, illetve ha van, túlóra.

Látni lehet, hogy az ápolónők itt sincsennek túlfizetve... :(
Nálam még külön rossz a helyzet, mert én otthon is megkerestem ezt az összeget, persze nem ápolónőként... Na de én nem is munka miatt jöttem ki.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16393 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Akkor leírom a történetemet a honosítással kapcsolatban is (diplomás ápoló).

Szeptember végén kaptam meg a listát a düsseldorfi Landesprüfungsamttól, hogy milyen dokumentumokat kell beszereznem.
November elejére megvolt minden, fordítással együtt, elküldtem nekik.
November végén felhívtuk őket, hogy minden rendben van-e, megvan-e minden dokumentum. Mondták, hogy igen, minden rendben, de mivel sok a munkájuk, csak januárban tudnak az ügyemmel foglalkozni.

Február elején jött egy levél tőlük, hogy mégsincs meg minden dokumentum, elnézést.
Grrrr.... Jó, hogy 3 hónapig ültek a papírokon, és most jut eszükbe.
Ugyan azt mondták, hogy ha megvan a konformitásigazolás, ami igazolja, hogy a diplomám, bár 2001-es, de EU-konform, akkor nem kell más, de most mégis úgy döntöttek, hogy a konformitásigazolás ellenére szükségük lenne a főiskolától egy dokumentumra, ami mutatja a képzés összetételét (elméleti és gyakorlati óraszámok stb.)
Ezt meg is kaptam a főiskolától, tulajdonképpen egy leckekönyvi kivonat, 10 ezer forintért, majd a 6 oldalt 200 euróért le is fordították...

Tegnap viszont kaptam egy emailt, hogy megnézték, és van némi probléma ezzel az dokumentummal. És teljesen igazuk van. :(
Pl. benne van, hogy adott félévben mennyi volt a heti óraszám adott tantárgyból, de az nincs feltüntetve, hogy a félév hány hétből állt...

Mindemellett, összeszámolták, hogy összesen 800 óra gyakorlaton vettem részt, ami igen kevés, mert a németek 2500 óra gyakorlaton vesznek részt a képzésük alatt, így csak akkor honosítják a diplomámat, ha előtte a különbözetet megcsinálom Praktikumként.
Hát ettől teljesen kiborultam.
Aztán megnéztem a papírt és sehogy nem értettem, hogy jött nekik ki 800 óra...
Végül rájöttem, hogy én magam sem értem az egész dokumentumot, össze-vissza vannak feltüntetve a gyakorlatok. Köszönet a főiskolának, hogy ilyen dokumentumot állítottak ki...
Nem csoda, hogy a németek nem tudnak eligazodni rajta.
Pl. a negyedik év utolsó féléve már csak gyakorlat volt, azt hozzá se adták a 800 órához...

Most ott tartunk, ha össze is adnak mindent, akkor is csak kb. 1500 óra a gyakorlat, és ez szerintük kevés.
Így ahhoz, hogy megcsinálják a honosítást, 4 hónap Praktikumot kell csinálnom.

Tegnap megírtam nekik, hogy az anyagi lehetőségeim nem teszik lehetővé, hogy 4 hónapig ingyen dolgozzak, így, mivel állásom már van, remélem beszámítják Praktikumként amit már majd Krankenpflegehelferinként dolgozni fogok. Erre majd 2 hét múlva kapok választ, mert közben a nő elment szabadságra...
4 hónap után kell nekik egy igazolás a Praktikumról illetve egy értékelés az addigi munkámról, és az alapján döntenek...

Őszintén, rohadtul bosszantó az egész.
Sírnak, hogy nincs elég ápolónő, ha meg valaki dolgozni szeretne, akkor a szaros papírokon rágódnak. Persze nyilván jó lenne, ha valaki 4 hónapig ingyen dolgozna nekik... Másra nem tudok gondolni.
Otthon elég az óraszám, hogy valaki ápolónőként dolgozzon, nekik nem...

Legbosszantóbb, hogy egy hivatal dönt, papírok alapján. Mert ugye a kórház, ahol 2 hetet eltöltöttem, épp abból a célból, hogy felmérjé a nyelvi illetve szakmai képességeimet, rögtön alkalmazna ápolónői státuszban, ha meglenne a papírom a honosításról.
De nincs, így most segédápolóként kezdhetek, és ha minden jól megy, akkor 4 hónap leteltével, megkaphatom a honosítást, és lehetek ápolónő... Ha közben úgy nem döntenek, hogy nekik még ez sem elég.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16397 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Ez az INLÄNDERDISKRIMINIERUNG.
Van egy ismerösöm akinek 10 év orvosi gyakorlata volt otthon, mint meghivott orvos éveket dolgozott németországban is. Aztán pechje volt mert idejött és állampolgár lett. (mint német származásu keletröl gyorsan ment) Akkor honositani kellett mindenét és kiderült hogy ápolonak sem jó már. Mehetett vissza az egyetemre.

Ugyebár azzal kezdödik a dolog, hogy az érettségit sem ismerik el ha nem volt benne minimum 2 idegen nyelv. Ha külföldi diák vagy akkor jöhetsz ide a saját érettségiddel, ha felvesz az egyetem professzorig tanulhatsz. De ha közben német leszel kirugnak, mert honosithatatlan az érettségid.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16402 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Itt a mediziniscge Fachangestellete kepzesekor - ha jol tudom - 3 evig heti 3 napot dolgozik teljes munkaidöben, 2 napot meg iskolaban van. Iskolai szünetekben teljes munkaidöben dolgozik. Es csak akkor tudja a kepzest csinalni, ha van hely, ahol dolgozni tud. Ezert kap valamennyi fizetest, kevesebbet, mint a növer, es termeszetesen szabadsag is jar, aranyosan.
Igy erthetö, hogy miert keveslik a praktikumot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16403 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Attila!
En nem erzem diszkriminacionak. Szerintem jo, ha figyelnek arra, hogy valakinek meglegyen az elvart kepzettsege, elmeletböl, gyakorlatbol egyarant.
Az orvos ismerösödet meg nem ertem, mert az en diplomam 1983-as, az elsö szakvizsgam 1987-es, es elfogadtak. Jo, kellett mindenfele papir, hogy elfogadhato-e, de elfogadtak. Eü Miniszterium, Külügyminiszterium, es egyebek, minden eleg dragan...es termeszetesen hiteles forditas. Es mivel az orvosi egyetemeken mindig is voltak nemet tanulok, en nem ertem, hogyan nem fogadtak el az ismerösödet. Az erettsegim nem volt kerdes, ehhez nem tudok hozzaszolni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!