Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #16492 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia avanda,

igen, így is adtuk be az igényt, hogy "Gesundheits-und Krankenpfleger"-ként kérjük a honosítást.

Nagyon köszönöm, megnézem ezt a Solvit-ot, egy emailt megérhet a dolog.

Bár megmondom őszintén, ha elfogadják 4 hónap Praktikumként a 4 hónapot amit már Helferinként dolgozok, akkor legyen. Havonta összesen kb. bruttó 300 euró a különbség fizetésben, ki fogom bírni 4 hónapig, hogy kevesebbet kapok.
De ezt csak március 28.-a után tudom meg, mert addig az ügyintéző elment szabadságra...
Ha viszont nemet mondanak, akkor mindenképp utána járok, hogy hogy is van ez.


Még egyszer köszönöm!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16493 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Évának meg Decotexnek: még egyszer hangsúlyozom, nem kivételes bánásmódot kívánok magamnak, még ha nektek jól is esik ezt hinni.
Szerencsére avanda is példázta, hogy nem én vagyok az első, aki a diplomás ápolói diplomáját honosíttatni akarja itt Németországban, és már számtalan ilyen diploma honosítva lett, ugyanilyen feltételek mellett.
Akkor én miért ne várjam el, hogy én se ütközzem akadályokba honosítás terén?
Ha másnál elég volt az x óra gyakorlat a 4 éves képzés alatt, hogy lehet, hogy nálam nem?

Arról nem is beszélve, hogy munkahelyet már találtam, ahol 2 hét alatt gyakorlatban már felmérték a szakmai és kommunikációs képességeimet, és azok után ajánlották fel a munkát.
Tehát gyakorlatban alkalmasnak találtak. Akkor miért egy hivatalnok szarakodik velem, csak mert épp olyanja van?? Most tényleg ne legyek bosszús?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16494 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia astarta!
Lehet, a kepzesröl te tobbet tudsz. Az viszont biztos, hogy az arzthelferinek kepzesekor is igaz, amit irtam: 3 evig tanul, ez alatt heti 3 nap munka, 2 iskola, szünetben egesz nap munka...
En ugy gondolom, jogos megvizsgalni, vajon egy kepzes - akar a tied, akar mase - nyujtja-e azt, amit elvarnak annal a munkanal. Ha te kepzettebb vagy, mint egy krankenschwester, akkor talan a kepzettsegednek megfelelö munkakörben kellene elhelyezkedni. Ezek szerint a gyakorlati kepzesedet nem talaltak elgendönek. Segitsegnek irtam le, hogy a kepzes alatt a tanulo kap fizetest,ka keveset is, nehogy ingyen kelljen a meg szükseges gyakorlatot elvegezned, ha azt szüksegesnek talaljak.
A szemelyes velemenyem pedig az, hogyha mar evek ota nem dolgoztal az egeszsegügyben, akkor bizony szükseges lenne egy nehany nap-1-2hetnel hosszabb gyakorlat. Evek alatt sokminden valtozik,es felejt is az ember, ha nem hasznalja a tudasat. Bar lehet, te tökeletesen tudsz mindent, es semmit sem felejtettel - bar az atlag emberek bizony felejtenek.
En teljesen indokoltnak latom az elövigyazatossagot, hiszen emberek egeszsege a tet,nem egy zsak krumpli....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16499 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

astarta írta: Nem dolgozni jöttem ki, hanem a férjem miatt, aki német, úgyhogy ne mutogass nekem ajtót, hogy menjek hazafelé és dolgozzak otthon. Megdöbbentő a nagyképűséged és hogy mit meg nem engedsz magadnak.


Kedves Astarta! Sajnálom, hogy csak ennyi jött át neked ebből! Semmi nagyképűség nincs ebben és én nem küldelek sem haza, sem sehova! Én csak azt nem szeretem, ha valaki ide kijön (tök mindegy, hogy milyen indokból) és azonnal nekiugrik az itteni rendszernek, hogy milyen rossz és miért nem működik! Csak ezt akartam veled tudatni!

Az estedben a megoldás nagyon egyszerű (lenne): fordulj a biztositódhoz, mert gondolom már van jogi biztsitásod amit már a gondos, német férjed régen megkötött a családnak!! Az ügyvéded ír egy levelet az adott hivatalnak, és hidd el, hogy napokon belül megoldódik a problémád (vagy nem, ha valami nem stimmel a papirjaid körül) !! Persze ha neked jobb, hónapokig várkozni és a kétes eredményre, akkor tedd azt!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16504 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Éva,

nem írtam olyat, hogy ne vizsgálják meg a képzéseket mielőtt honosítják.
Nekem azzal van bajom, ha UGYANAZT a képzést nem egyenlően bírálják el. Erre milyen mentséget találsz nekik?
Ha kezdettől fogva úgy menne, hogy a magyar ápolónői diplomákat nem honosítják itt Németországban, mert a német ápolónőképzéshez képest kevés a gyakorlat, oké, elfogadva. De az normális, hogy van, akinek simán honosítják ugyanezzel az óraszámmal, van akinél meg nem?

A munkában szereztt tapasztalat már más téma, mint a képzés. A képzés mindenkinek egyforma, tapasztalata viszont már nem mindenkinek ugyanannyi van.
Azt is elfogadnám, hogy a munkáltatóm feltételhez kötné az alkalmazásomat, a kevés tapasztalatomra hivatkozva.
Épp ezért csináltam ezt a 2 hetes gyakorlatot a kardiológián, hogy felmérhessék a szakmai és nyelvi képességeimet, hogy utána megbeszélhessük, milyen feltételekkel alkalmaznának.
Nem voltak feltételeik, a 2 hét tapasztalatuk alapján felajánlották a munkát, megfelelőnek találtak. Ez nem kell, hogy azt jelentse, hogy rögtön 100%-os vagyok, persze, hogy felejt az ember, de elég, ha látják, hogy valaki mennyire fejlődőképes.
Ennyi idő alatt felmérhették, hogy többet rám bízhatnak-e egy zsák krumplinál, és úgy döntöttek igen.

Tehát nem azzal van a gondom, hogy elővigyázatosak. Csak ne az legyen elővigyázatos, aki egy asztal mögül papírokból állapít meg valamit, hanem az, aki a gyakorlatban látja a dolgokat. A gyakorlatban mutatottakkal meg nem volt gond, mert ha lett volna, nem kaptam volna munkát. Főleg nem egy kardiológiai osztályon, ahol azért tényleg elég komoly betegek vannak.

Ha a munkáltató mondaná, hogy 4 hónap gyakorlat munkábaállás előtt, mert kevés a tapasztalat, az oké, más lenne. De épp a munkáltató nem mondja.
Magáért a diplomáért viszont én is ugyanannyit tanultam, mint más magyar diplomás ápoló.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16505 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

DCT,

igen ennyi jött át. És nem biztos, hogy velem van a baj...
Az előző hozzászólásomban leírtam Évának, mi a bajom a rendszerrel, nem ész és érvek nélkül háborodtam fel az eljáráson.

Igen, képzeld, van jogi biztosításunk. Biztos sajnálod ezt, mert most nem eshetsz nekem, hogy milyen szerencsétlen vagyok, mit gondolok, hogy hogy lehet jogi biztosítás nélkül itt létezni... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!