Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 2 hónapja #14174 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Tanult szakma elismertetésnek gyakorlatilag nulla az esélye.

Lásd:
www.muenchen.ihk.de/mike/ihk_geschaeftsf...rufsabschluesse.html

amt24.sachsen.de/ZFinder/verfahren.do?ac...&modul=VB&id=35397!0

www.proqua.de/data/publikationen_datei_1162905058.pdf

Aki lotton nyerni szokott, az beadhatja "Einzelfallprüfungra".

A legtöbb esélye annak van aki meg se probálja, hanem lefordittatja és egy jo önéletrajzzal ami a praxist bemutatja privát cégnél probálkozik. Olyan helyeken ahol jogi felelösség is van, egészségügy, gyereknevelés, pénzügy, meg se kell probálni, mert akkor a munkaadó felel mindenért.
Sokszor a legegyszerübb a praxist elismertetni és vizsgát tenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15112 Írta: Emma12
Emma12 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Sziasztok! Szeretném azok segítségét kérni, akik kiismerik magukat a hatósági bizonyítványok c. témában. Azt szeretném megtudni, hogy mikor kell konformitás igazolót, mikor kell szerzett jogot igazolót megkérni. Még az EEKH-BAN sem tudják világosan elmondani.
Mi a teendő akkor, ha nekem van egy általános ápoló és asszisztensi végzettségem, felnőtt szakápolóim és klinikai szakápolóim. Mindegyik 2004 előtti. Akkor itt melyikre kell melyik hatóságit kikérni? A kolléganőmnek ált. ápolóija van. Neki mi a teendője? Mindenki össze vissza beszél a közvetítő cégeknél is és a hivatalokban is. Tudna valaki egy egyértelmű felvilágosítást adni? Köszönettel: Emma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15124 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Emma!

Legjobb tudomásom, illetve az én értelmezésem szerint:
konformitás igazolás akkor kell, ha EU, vagyis 2004 előtti a végzettég.
Nekem 2001-es a diplomám, így kellett az elismertetéshez konformitás igazolást kérnem. Ez ugye azt mutatja a németeknek, hogy hiába EU előtti a képesítés, mégis Eu-konform, vagyis megfelel az EU-s követelményeknek is.

Amennyiben olyan régi a végzettség, hogy nem adják meg a konformitás igazolást otthon, akkor viszont lehet élni a szerzett joggal, ez alapján is elismerhetik itt kinn a képesítésed. Tehát a szerzett jog igazolására akkor van szükség, ha nem kapsz konformitás igazolást. A szerzett jog gondolom a szakmai tapasztalatot jelenti az adott szakmában. Magyarul, megfelelő szakmai múlttal és gyakorlattal szerzel jogot arra, hogy elismerjék itt kinn is a képesítésed.
Miután a szerzett joggal nekem nem kellett foglalkoznom, mert megkaptam a konformitás igazolást a diplomámra (szerencsére, mert összesen 2 évet dolgoztam eü.-ben, és az is már 10 éve volt), így azt sem tudom, hogy a szerzett jog igazolását is az EEKH állítja-e ki... Ha igen, akkor viszont furcsa, hogy ők nem tudnak erre válaszolni. :(

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15126 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Nem pontosan értem, hogy Attila-BRD mire utalt a megállapításaival.

Tőlem mindenhol azt kérdezték elsőre az ápolónői diplomámmal kapcsolatban, hogy el van-e ismertetve. Igaz, én nem privát, hanem állami illetve egyházi kórházakban kezdtem az álláskeresést. De nem csak a konkrét intézményeknél kezdték ezzel a kérdéssel, hanem az Arbeitsamtnál vagy még előtte az Integrationsberatung-on is.
Munkakeresési tapasztalataimat majd később leírom a megfelelő topikban.

Bár nem egyszerű a honosítás, mert sok papírt be kell szerezni, és ez sok pénz is, de szerintem viszont még mindig egyszerűbb, mint vizsgát tenni
(ha valaki közvetítőn keresztül jön ki, és a közvetítő vagy az intézmény átvállalja a honosítással kapcsolatos teendőket illetve fizetendőket, az nagyon jó, de én mivel már kinn élek egy ideje, nem akartam arra várni, hogy majd milyen munkahelyet találok, és az átvállalja-e az intézést és költségeket - már eleve úgy akartam munkát keresni, hogy előtte elismertetem a diplomámat)

Az én esetemben, mivel a diplomám honosítása még nincs kész, de már itthon ülni sem akarok tovább, jelenleg Krankenpflegehelferin-ként kezdhetek csak dolgozni. És közben ha meglesz a honosítás, akkor tehetnek át Krankenpflegerin/Krankenschwester státuszba.
A 2 között pedig van különbség feladatokban és bérezésben is. Tehát mindenképpen szükségem van az elismertetésre. A magasabb fizetés miatt is, meg azért is, hogy ne csak ágyazzak meg betegeket mosdassak, hanem szakmai dolgokat is csinálhassak.
Magánintézményeknél gondolom ez másképp van, ott minden csak megegyezés kérdése, de sose tudhatja az ember, hogy ha egy privát intézménynél is kezd, meddig maradhat ott, és ha váltani akar, akkor sokkal jobb esélyei annak egy elismertetett képesítéssel, mert állami vagy egyházi intézményekben azonnal talál az ember új munkát ápolónőként.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lrbc_london
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15324 Írta: lrbc_london
lrbc_london válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Eu csatlakozás dátuma után szerzett ápolói diplomára az EEKH kiadja a konformitás igazolását.
2004 előtti képzés esetén adnak szerzett jogról szóló igazolást, amennyiben az elmúlt 5 évből legalább 3 évet igazolhatóan és folyamatosan ápolóként dolgoztál.
További feltétel ebben a verzióban, hogy az adott 3 év alatt,az Egészségügyi szakdolgozók országos működési nyilvántartásában is ápolóként szerepelsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15416 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia lrbc,

én 2001-ben szereztem a diplomámat és megkaptam az EEKH-tól a konformitás igazolását, így amit írtál nem teljesen pontos.

Nálam a szerzett jog szóba sem jöhetett volna egyébként, mert 2001-2002-ben dolgoztam 2 évet az eü.-ben, és azóta nem. De szerencsére ez nem kellett, mert megkaptam a konformitásigazolást.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!