Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja #16483 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Julianna írta: Még mielött 4 hónap ingyenmunkára ítélnének, szerintem azért kérdezd meg, hogy nem lehetne-e arról szó, hogy a Magyarországon a diploma után hivatásos ápolónöként végzett munkádat beszámítsák ebbe a "Praktikumba". Hiszen akkor már meg is lenne a hiányzó idöd. Igaz, biztosan kellene a volt munkaadód hivatalos igazolása hiteles fordítással, de gyakorlatilag nincs vesztenivalód. Egy kérdés nem kerül semmibe! Egy kalappal!


Szia Julianna,

amit írsz, az a szerzett jog igazolása, ez abban az esetben működik, ha valaki nem kapja meg a konformitásigazolást. Nekem van konformitásigazolásom.
A tanácsot köszönöm, de ezen túl vagyok, még az elején elküldtem a munkáltatói igazolást is nekik, de nem veszik figyelembe.
Egyébként csak 2 évet dolgoztam eü.-ben, de ennek semmi köze nem kellene legyen a diploma elismertetéséhez, hiszen ott a képzést kellene, hogy vizsgálják.
Az, hogy kevés a gyakorlatom, azzal maximum a leendő munkaadó kellene, hogy foglalkozzon.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16484 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Eva10 írta: Itt a mediziniscge Fachangestellete kepzesekor - ha jol tudom - 3 evig heti 3 napot dolgozik teljes munkaidöben, 2 napot meg iskolaban van. Iskolai szünetekben teljes munkaidöben dolgozik. Es csak akkor tudja a kepzest csinalni, ha van hely, ahol dolgozni tud. Ezert kap valamennyi fizetest, kevesebbet, mint a növer, es termeszetesen szabadsag is jar, aranyosan.
Igy erthetö, hogy miert keveslik a praktikumot.


Nem tudom hogy keverted ide a medizinische Fachangestellte képzést. Szinte semmi közük az ápolókhoz (Krankenschwester/Krankenpfleger). Ők leginkább ügyintézést tanulnak, egészségügyi szakdolgokból csak annyi minimumot, hogy el tudják látni az ügyintézési feladatokat egy Praxisban vagy kórházi osztályon.

Amit írsz az a Krankenpfleger/in képzésre igaz lehet.
Csakhogy nem igazán lehet egy középiskolai szintű képzést egy főiskola/egyetemi képzéssel összehasonlítani, itt meg most ezt próbálják.
A főiskolai/egyetemi képzések mindig is arról szóltak szakmán belül, hogy sokkal több elmélet és kevesebb gyakorlat.
De ugye itt Németországban még mindig nincs diplomás ápoló képzés. Ha lesz, kíváncsi leszek, hogy majd az hogyan fog felépülni. EU-n belül elvileg azonosak kellenének, hogy legyenek a képzések.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16486 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

DECOTEXT írta: A megoldás egyszerű! Otthon kell dolgozni, magyar papirokkal, s akkor nem kell semmilyen honsítás! Egy ideérkező munkaválló miatt sem fogják az előírásokat megváltoztatni! Ha van egy előírt gyakorlati mennyiség bizonyos szakmai papírok elfogadásához, akkor van, ezt senki miatt nem fogják csökkenteni! Az meg senkit nem érdekel, hogy ha valakinek nincs meg ehez az anyagi lehetősége!! [/color][/i][/b]

Képzeld, el, ha minden ilyen hivatalnok szubjektiven döntene! Ma elég neked 1500 óra gyakorlat, holnap a Janinak 800, aztán amikor meg én megyek oda, nekem már semmi nem kell, mert szebben mosolyogtam, ezért aztán asztalosként leszek "főnővér"! S még egy megjegyzést engedj meg: az ilyen hivatalos papirok elfogadtatását elvileg már otthon el kellene intézni, s nem akkor amikor szükségesek! A repülőjegyedet sem a gépen veszed, meg hanem jóval előtte!



Kedves Decotext,

Nem dolgozni jöttem ki, hanem a férjem miatt, aki német, úgyhogy ne mutogass nekem ajtót, hogy menjek hazafelé és dolgozzak otthon. Megdöbbentő a nagyképűséged és hogy mit meg nem engedsz magadnak.
Mivel nem akarok unatkozó háziasszony lenni, és még gyereket szülni sem akarok, valamint a pénz is jól jön, ezért dolgozni szeretnék. Nem otthon, hanem ITT. Mivel a férjem itt van. Ha ő nem lenne, bizony Magyarországon lennék még most is, mert én ott is jól éltem mielőtt kijöttem.

És hát igen, ha már dolgozok itt, akkor nem ingyen tenném, még 4 hónapig sem. Gondolom ezt nehéz elfogadnod.

Fogalmad sincs semmiről, de azért mondod a magadét. Épp az a szubjektív, amit csinálnak, és nem fordítva, nem én várok el irányomba szubjektivitást...
Tudod az lenne a szabály, hogy ha valaki megkapja az EU-konformitásigazolást, hogy a diplomája EU-konform, akkor nem is kellene vizsgálniuk, hogy milyen képzést kapott az illető.
Nekem ez megvan, ők mégis vizsgálják a képzést. AKKOR KI A SZUBJEKTÍV?
Hogy lehet az, hogy az avanda által említett diplomás ápolók diplomáját honosítják, hiszen ugyanazt a képzést kapták, én meg akadályokba ütközök??

A papírok intézését szeptemberben kezdtem, nem most. Szeptember óta ennyit haladt előre az ügy. Nehogy az én fejemhez vágd már azt is, hogy a hivatal hónapokig ül valamin anélkül, hogy hozzányúlnának az ügyhöz...
És igen, kezdhettem volna még hamarabb az intézést, de sokáig egyáltalán nem volt biztos, hogy visszatérek az eredeti szakmámhoz itt Németországban, hiszen már otthon sem ebben dolgoztam az utóbbi években.
Feleslegesen nem akartam elindítani a honosítást, mert nem pár euróról beszélünk, hanem sok százról.
Mikor elkezdtem nézelődni, hogy milyen munkát találhatnék, és láttam, hogy mennyire keresik az ápolónőket itt, akkor döntöttem úgy, hogy megpróbálom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16487 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

A diplomás ápolót is egyelöre "Gesundheits-und Krankenpfleger"-ként ismerik el.
Mondom, forduljatok a Solvit-hoz. A szolgáltatásuk ingyenes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16488 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

" Mikor tud segíteni a SOLVIT?

A SOLVIT általában a cégek vagy állampolgárok, illetve a nemzeti hatóságok között felmerült, határokon átívelő problémákkal foglalkozik, amelyek az uniós jog esetlegesen helytelen alkalmazásából fakadnak. A SOLVIT eddig a következő területekkel foglalkozott:

Szakképesítések és diplomák elismerése
oktatásban való részvétel
tartózkodási engedély
választójog
szociális biztonság
munkavállalói jogok
vezetői engedélyek
gépjármű nyilvántartásba vétel
határellenőrzések
termékek és szolgáltatások piacra jutása
letelepedés önfoglalkoztatóként
közbeszerzés
adózás
tőke vagy fizetési műveletekszabad áramlása "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16490 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

DECOTEXT írta: Ja kérlek, én ezt nem is kétlem! Nem tudom megitélni a szakmai hozzáértésedet! A dolog csak azért húzta össze a gyomromat, mert az adott személy utólag kapkodva, szaladgál a szakmai paprijainak elfogadtatása érdekében! A lényeg amiről én szóltam az az előre intézkedés! A "nővér" munkahely képletesen szólt csak neked. Ahogy olvashatod, írtam a nejem esetéről is, de gépészmérnők sem vagy ezért még....
;)


Kedves decotext,

nem utólag, és nem kapkodva szaladgálok.
2010 augusztusában jöttem ki, mint írtam, a férjem miatt, úgy, hogy egyáltalán nem beszéltem németül.
Így volt betervezve, ez a férjemmel közös döntés volt, hogy az első évben csak a nyelvet tanulom.
2011 augusztusában, tehát 1 év után, úgy éreztem, hogy még pár hónap, és eljutok arra a nyelvi szintre, hogy elkezdhetek dolgozni, így elkezdtem felmérni a lehetőségeimet a munkára. Ekkor jutottam a döntésre, hogy bár otthon már nem a szakmámban dolgoztam, de itt érdemes lenne újra visszatérni az egészségügybe, mert bár halálra nem keresem magam ápolónőként itt sem, de olyan nagy a hiány, hogy ha most visszakerülök, akkor itt életem végéig nem lesz gondom, ápolónőként mindig fogok munkát találni.
Ekkor, ahogy írtam, azonnal elkezdtem a honosítást intézni, ez tavaly szeptemberben volt.
avanda is írta hogy normál esetben 1 hónap alatt meg szokott lenni a honosítás, én 4 hónapot hagytam rá. Az én hibám, hogy az esetemben mégis 7 hónap alatt sikerült valamit összehozniuk? Arra hivatkozva, hogy mert olyan sok igényük van...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!