Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16506 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Kedves Eva!
Tényleg többet tudunk a diplomás ápolói képzésről mint te, mert köze nincs az általad említett artzhelferin képzéshez. 4 éves főiskolai képzés, nem lehet és nem is kell összehasonlítani más képzésekkel. Amit írtál azért fura egy kicsit mert ezt neked is ismerned kell még, hiszen annyira régen nem vagy kinn Németországban, dipomás ápolói képzés pedig nagyon régóta van Magyarországon, persze nem tudom te hol dolgoztál előtte.
A zsák krumpli és az emberek egészsége közötti mondatod összefüggését nem értem, ne feletjtsd el honnan indultál...
Astarta "csak" tanácsot szeretett volna a honosítás miatt, szerencsére volt olyan is /advanda/ aki tényleg segített!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16507 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Wenn Sie aus einem europäischen Land kommen, über eine europäische Staatsbürgerschaft verfügen und ihren medizinischen Berufsabschluss in einem Land erworben haben, das zur Europäischen Union gehört, wird dieser Abschluss als gleichwertig anerkannt und Sie erhalten die Berufserlaubnis ohne weitere Prüfungen, wenn Sie eine in ihrem Herkunftsland ausgehän- digte „Konformitätsbestätigung entsprechend der EG- Richtlinie 2005/36“ aufweisen können.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16513 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Amennyiben az arra hivatalos szerv (Magyarországon az EEKH) kiadja a konformitási nyilatkozatot ai 2005/36/EG irányelv értelmében, akkor az azt jelenti, hogy az elöírt európai követelményeknek a végzettség megfele,l és azt a német hivatalos szervnek el kell fogadni. Max. a német nyelvtudást bírálhatják felül. Megnéztem a düsseldorfi Reg. honlapját, az eljárási költséget is 250-350 € között szabták meg, amikor az - a német jogszabályok értelmében - 50 - 150 € lehet. Itt valaki rendesen és önkényesen túllépett a hatáskörén. Nem kell ügyvédhez menni, azok nem tudnak ezek ellen a hivatalok ellen érdemben fellépni, a Solvit - ot erre hozták létre. És ráadásul ingyenes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16521 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Szugya!
A hasonlatom csak arra iranyult, hogy az emberek egeszsege nagyon fontos, es en egyetertek azzal, ha megnezik, megvan--e az elöirt gyakorlati idö.
Nem tudom, mit ertesz az alatt, hogy ne felejtsem el, honnan indultam?
Mindenesetre ha astarta növerkent szeretne elhelyezkedni, akkor a kepzettseget ugy vizsgaljak, hogy a növeri kepzesnek megfeleljen. Hiaba van magasabb kepzettsege, nem biztos, hogy a növer kepzesenek megfelel.
Ezert irtam, hogy ha a kepzettsegenek megfelelö munkat keresne, akkor az valoszinüleg jobban megfelelne neki.
Ugyanis hiaba eu konform a kepzese, ha az itteni növerek kepzesenek nem felel meg, akkor nem tud esetleg növerkent dolgozni.
Nem tudom, mennyire erthetö, nem kekeckedni akartam, hanem megertetni,hogy ha mas a kepzettsege,nem biztos,hogy el kell fogadjak, mint krankenschwester.
Mert esetlegesen - es ugy tünik ez a helyzet - nincs meg minden, ami ehhez szükseges. Az, hogy esetleg egyebkent kepzettebb, ebben a helyzetben nem szamit, mert ha nlverkent akar dolgozni, akkor azt kell tudnia.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #16523 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia advanda!

Most mar csak az a kerdes, hogy mivel konform astarta vegzettsege? Vajon mint krankenschwester is konform,vagy mint diplomas apolo?
Mert nem ugyanaz a kettö. Ha azzal a vegzettseggel is konform, amilyen munkakörben dolgozni szeretne, akkor valaki valoban hibazott.
De en nem tudom, hogy ha valaki diplomas apolo, az konform-e az itteni krankenschwester vegzettsegevel, vagy nem.
Es ha nem, akkor meg rendesek is voltak, hogy elfogadtak, amit lehetett,es nem az egesz iskolat vegeztetik ujbol, hanem megneztek, mi hianyzik. De: csak akkor igaz a megjegyzesem, ha a vegzettsege nem konform az itteni növer vegzettsegevel.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16526 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

astarta írta: Igen, képzeld, van jogi biztosításunk. Biztos sajnálod ezt, mert most nem eshetsz nekem, hogy milyen szerencsétlen vagyok, mit gondolok, hogy hogy lehet jogi biztosítás nélkül itt létezni..


Kedves Astarta! Több dologban is tévedsz! Nagyon örülök, hogy van jogi biztosításod! Ez az egyik, amiben tévedtél! A másik az az, hogy Te azt hiszed én vagyok az ellenség! Kár! Tudod én csak nem fogadok el mindent, kritika nélkül! Ennyi!

Az viszont nagy titok előttem, hogy fél év várakozás és hitegetés után sem vetted igénybe a jogi lehetőségeidet, miközben folyamatosan füstölögsz azon, hogy milyen "igazságtalanul" (?) és "szubjektiven" (?) bánmak a dolgaiddal a hivatalok!! Persze mindenki másképpen látja. Mi már a magyar Eon-t is bepereltük, az Allianz segitségével és nyertünk mert igazunk volt, ezzel a maffiával szemben! Ha ennyire sérelmezed a papirjaid elbirálását, miért nem harcolsz a dolgokért, ha biztos vagy hogy a törvény az oldaladon áll??

Megjegyzés: ha az én anyagi lehetőségeim megengednék azt, hogy ne menjek dolgozni, akkor én biztsoan találnék tizezer más hasznos elfoglaltságot a helyedben, de szerencsére minden ember különbözik és sokan vannak akik a munkában látják az életük célját Nos, mi azért dologozunk, hogy élhessünk, s nem azért élünk, hogy dolgozhassunk!!


csaó DCT
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!