Ápolónői végzettség honosítása

Több
12 éve 10 hónapja #5078 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia Éva!

nagyon köszönöm a tippeket, megnézem majd őket, csak most rohannom kell.
2 hét múlva Bonnba költözünk, azt már láttam, hogy rengeteg kórház van ott, és végülis még Köln sincs messze munka szempontjából, azért is gondoltam, hogy utána járok ennek a vonalnak is, hátha valahová mégis jó leszek majd egyszer... :)

Szép napot és köszönöm még egyszer!
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5080 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Kedves Éva,

mindenképpen érdemes egy diplomás ápolói végzettséget érvényesíteni. Ezt a végzettséget el kell hogy ismerjék,nekünk legalábbis még nem volt problémánk régebbi felsöfoku ápolói végzettséget elismertetni. A magyar hivatalos hatóságtól ebben az esetben a föiskola, ahol tanult. Ök kiállítanak egy okiratot, hogy a végzettség óraszámban, anyagban, stb. megfelel az európai követelményeknek. Ezt itt Németországban le kell hivatalosan fordítani (csak német fordítóiroda elismert!) és benyújtani itt a lakhely szerint illetékes hivatalnak (Regierungspräsidiumnak). Ezután semmi akadálya nincs az elismerésnek. Az elismerés költségei: 50 - 150 € között mozog, a fordítóirodák költségei változóak. A mi megbízóink ezeket a költségeket át is vállalják, de nagyon sok más intézmény is, ha ott köt munkaszerzödést.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, Milcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5081 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Egészen biztos vagyok benne hogy találsz Bonnban állást kevés tapasztalatod ellenére is! A német lakosság öregszik, betegszik, és nagyon kevés az utánpótlás szakképzett ápoló személyzetböl. Az megállapodás kérdése hogy fizetik-e a honosítással kapcsolatos költségeket, alkudd ki! Az sem "Verkehrt" ha munkaközvetítöhöz (de nem Zeitarbeit, hanem olyan munkaközvetítök, akik közvetlenül a munkaadóval való munkaviszonyba közvetítenek ki) mész, egy munkaközveítö a te éves bruttófizetésed után kapja a munkaadótól! (sosem a munkavállalóktól, az ilyen cégek nem erkölcsösek és jó kapcsolataik sincsenek munkaadókkal, ezért szedik le a munkavállalókat) a prémiumját, így érdeke, hogy minél magasabb fizetést alkudjon ki neked. Mindenesetre 2000 € brutto alatt ne állj szóba senkivel. Sok esetben a munkaközvetítö is átvállalja a honosítással kapcsolatos költségeket. Uniklinikáknak nincs pénzük, rosszul fizetnek, rehabilitációs intézmények, privát klinikák, idösek otthonai (nagyon jól felszereltek itt) jobban tudnak fizetni.
Sok szerencsét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5090 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Kedves advanda!

Köszönöm az infókat, nagyon sokat segítettél!

A 2 év amit egészségügyben dolgoztam, gyermekkórház volt, neurológia osztály, nagyon szerettem.

Tudsz esetleg arról valamit, hogy itt Németországban hogyan működik az ápoló képzés? Csak középfokú végzettség van, vagy itt is van felsőfokú (diplomás) képzés is?
Magyarországon a diploma magasabb szintű az egyébb szakirányoknál, pl. gyermekápoló vagy intenzív terápiás szakirány stb. (vagyis a szakirányú képzésre csak középfokú végzettség esetén van szükség), itt hogyan működik? Van általános ápolói képzés, és vannak pluszban szakirányú képzések és csak azzal lehet adott osztályokon dolgozni? Vagy felsőfokú végzettség esetén itt is mindegy? (már ha van itt ilyen)

Illetve amit írtál a munkaközvetítőkről, nem sikerült elsőre megértenem, a zárójeles résznél lehet, hogy azt szeretted volna írni, hogy ezért szedik le a munkaadókat? És nem munkavállalókat.

Köszönöm,
Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5092 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Szia advanda,
Remelem Astarta is olvasta a valaszodat.
Nekem nincs diplomas apoloi vegzettsegem. Az en diplomam regebbi, ezert nekem 2 eve mindenfele kellett vele jarnom, az Eü miniszteriumtol kezdve az Eu engedelyezesi hivatalon keresztül a Külügyminiszteriumig. Es ezutan meg Nemetorszagban is különbözö helyeken kellett elismertetni. Termeszetesen kellett forditas is, azt Nemetorszagban kellett csinaltatni. Es hiteles masolatok. Szerencsere talaltam közjegyzöt, aki nemet nyelven hitelesit, igy olcsobb volt, mintha Nemetorszagban csinaltattam volna.
A munkaközvetitök valoban sok helyen atvallaljak ezeket a költsegeket, erdemes ezt elöre tisztazni. Erdemes tisztazni a nyelvismeret kerdeset, kell-e nyelvvizsga, milyen, es ha kell nyelvtanfolyam, azt ki fizeti.
Otthon az Osztrak Intezet indit szakmai nyelvtanfolyamokat, egeszsegügyit is. Itt nem tudom, de lehet kapni a Springernel nyelvkönyvet cd-vel. Ha erdekel, el tudom küldeni a linket, de valahol az oldalon mar megirtam.
Es fontos mindennek a szamlajat eltenni. Vallalkozokent mindenkeppen elszamolhato költsegkent. Alkalmazottkent nem tudom, de erdemes utanajarni. Mindenesetre en itt azt latom, hogy eleg sok mindent el lehet szamolni.
szia
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5096 Írta: advanda
advanda válaszolt a következő témában: Ápolónői végzettség honosítása

Diplomás ápolói képzés egyelöre nincs Németországban, be akarják (be kell az EU miatt) vezetniük de a levegöben lóg mikor. A magyar OKJ a bachelor-nak felel meg a diplomás a Master-fokozatnak Európában.Csak középfokú képzés van és szakirányú továbbképzések. Hogy a magyar diplomás ápoló végzettségeddel milyen szakirányban tudsz elhelyezkedni az a munkaadótól függ, elfogadja-e vagy nem szakirányú végzettségnek is,de esetleg érdemes itt is olyan ajánlatot elfogadni ahol továbbképeznek, sosem árt ha több képesítése van valakinek.
Munkaközvetítök: a korrekt munkaközvetítök nem szednek le senkit, hanem a munkaadó megbízásából keresnek munkaeröt, a munkaadó ezért megegyezés alapján prémiumot fizet. Sokszor olcsobban jön neki mint sajat maga hirdetgetni, egy allas meghirdetese pl. a Jobpilot-nal 1000 € , es az egesz szervezes, telefonalgatas, bemutatkozo beszelgetes, stb. többe kerülhet. A prémiumot általában a munkavállaló havi bruttó fizetésének arányában állapítják meg de lehet - nagyobb megbízás esetén - pauschal is. Ha vezetö beosztásra keres a munkaadó speciális végzettséggel, tapasztalattal vkit akkor ez a díj nagyon magas - 5 számjegyü összegnél magasabb - is lehet de ez egy más kérdés.
Vannak viszont olyan fekete bárányok - többek között nagyon sok magyar munkaközvetítö Budapesten,sajnos, de itt is akad- akik a munkavallaloktol akarnak közvetitési díjat. Ezek abból élnek, vagy nincs is megbízásuk, es ezert követelnek un. regisztralasi dijat, vagy olyan megbízásaik vannak (pl. 24 órás házi ápolói szolgálat, ami szerintem a rabszolgasággal egyenértékü) ahol nem kapnak magas közvetítési díjakat, ezért a munkavállalótól is kernek penzt. Ismerek olyan ápolónöt, summa cum laude diplomas apoloival, akit egy ilyen munkaközvetítö Ausztriában bedugott egy ilyen 24 órás szolgálatba (Magyarországon mindig vezetö beosztásban volt), és a fizetéséböl havonta még az iroda fenntartásának költségeit Bécsben és Budapesten is levonták. Így a szerzödéses havi 840 € helyett valamivel 400 felett vitt haza, 2hetes váltásban dolgozott, de napi 24 órát, semmi szabadidővel. Ha ilyennel találkozol azonnal fordulj ki az ajtón, szakképzett ápolónök kapnak itt minden probélma nélkül tisztességes, jól megfizetett, szakképzettségüknek megfelelö munkát is.
Itt is vannak nyelvtanfolyamok, mi is szervezünk. Van egy magyar kiadású könyv is, az Amazonnál is meg lehet rendelni, de Magyarországon valamivel olcsóbb : Deutsch für Mediziner, ha közvetlenül a kiadónál rendeled meg, akkor a legolcsóbb:
www.dfmediziner.atw.hu/
Mi ezt ajánljuk mindenkinek.
sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!