Devizahitelesek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22479 Írta: DECOTEXT
Devizahitelesek téma létrehozva DECOTEXT által

Aniko79 írta: Igazából azért szántuk már rá magunkat, mert már a dupláját fizetjük itthon a hitelnek, amit anno felvettük és már egyre jobban csúszunk le a lejtőn,mert nem bírjuk.

Ne haragudj, hogy kötekedem, de ez így nem korrekt! Akik annak idején belevágtak meggondolatlanul a deviza hitelekbe, azoknak a szerződésében benne volt, hogy "a bank fenntartja a jogot a piac és árfolyam függő dinamikus kamatok felszámolására". Ezt én saját szememmel olvastam egy ilyen szerődésben, amit a szomszéd vett fel Mo.-on schweizi frankban! Így tehát:

1 Mindenki tudta, hogy ez mivel járhat!
2 Az romló (most erős) forint miatt az árfolyam következtében emelkedett folyamatosan
a törleszés abszolult értéke (számszerüleg) de nem reálértékben, mert a forintért is
sokkal kevesebett kaptál!
3 Azóta a bérek is sokkal magasabbak lettek!


S még egyet engedj meg. Nekem nagyon furcsa az, hogy amikor a forint árfolyam romlott, akkor mindenki sírt, hogy emelkedik a törlesztés havi összege, de amikor a forint (mint most is) erősödött, akkor senki nem ment be a bankba, hogy "kérem én többet akarok fizetni, mert hamarabb lejár a hitelem"? Ez miért van? Ráadásul a legtöbben nagyon alacsony és hosszú futamidővel választották a fizetést ami a rizikót megsokszorozta, ezért lesz a vége akár többszöröse (reálértékben) annak amit felvett!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22480 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Akkor engedd meg, hogy tisztázzak egy-két tényt:
házat sem tudtunk volna venni, ha a szüleim házára is nem rakatunk jelzálogot. A mai napig albérletbe lakhatnánk, holott évek óta dolgoztunk/dolgozunk, és azóta szültem két gyereket, mert nem az volt az életcélom, hogy albérletbe lakjam, míg meg nem halok, majd a gyerekeim is átvehetik és fizethetik az albérletet. Örültünk neki, hogy egyáltalán tudtunk ilyen feltételek mellett házat venni és nem az albérletet fizetjük.
Csak hogy tisztázzunk 5 éve fizetjük, 44.000 ft-vel kezdtük, jelenleg 80.000 körül van, a fizetésünk BÁRMILYEN FURCSA nem emelkedett!!!! A párom a volánnál buszsofőr, ő keres a többiek között a legjobban a havi 150.000 forintjával. Akkor miről beszélsz? ÍNe haragudj, de az hogy "meggondolatlanul belevégni" a hitelbe, amikor évekig kerestünk házat, amit meg tudunk venni, majd bankot, aki olyan feltételekkel ad hitelt, hogy azt fizetni is tudjuk, melyik részére gondolsz, hogy meggondolatlan volt? A tesómék most akartak házat venni, mindketten dolgoznak, NEM kapnak 500.000 ft-ot!!!!!!!!!!!! Ez a normális szerinted????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22482 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Akkor tisztázzuk! Ez itt nem az a topik ahol bárki is kiváncsi egyének élethelyzetére még ha úgy is érzed, hogy DCT neked címezte hozzászólását!
Amúgy egyértelmű, hogy nem na de egy vagy Te is azok közül azért akik nagyon okosan devizahitelt vettek fel évtizedekre,. Vagy nem??????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22483 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Még valami! Az pedig nem gondolod, hogy bárki is elhiszi, hogy 2007 óta nem emelokedett egy fizetés? Ez csak duma! :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22484 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Nézd, én nem akarok senkit megbántani, félre ne értsd! Csak bosszant, hogy az, akinek fogalma sincs egy adott helyzetről, abszolut véleményt ír. Valóban 30 évre vettük fel, amit hamarabb is visszafizethetünk, ha tudunk.
Had kérdezzek már vmit: ti mégis mit tennétek, ha suli óta dolgoztok és esélyed sincs máshogy házat vagy lakást venni. Szerintetek, mi lett volna a jó megoldás? Amúgy nem csak én vagyok ilyen "okos", az összes barát, ismerős, aki ilyen anyagi háttérrel bír, (mint az országban még hozzánk hasonlóan sokan), mindenki kénytelen volt ezut a megoldást választani.
Dec, bocs, ha megbántottalak, tényleg nem akartam, inkább hálás vagyok, hogy most segítetek és tanácsot adtok, csak kérlek, ne ítélkezz olyan felett, akinek a helyzetét nem igazán ismered. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22486 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: Akkor engedd meg, hogy tisztázzak egy-két tényt:
házat sem tudtunk volna venni, ha a szüleim házára is nem rakatunk jelzálogot. A mai napig albérletbe lakhatnánk, holott évek óta dolgoztunk/dolgozunk, és azóta szültem két gyereket, mert nem az volt az életcélom, hogy albérletbe lakjam, míg meg nem halok, majd a gyerekeim is átvehetik és fizethetik az albérletet. Örültünk neki, hogy egyáltalán tudtunk ilyen feltételek mellett házat venni és nem az albérletet fizetjük.

Bocs', mi 23 éve lakunk itt kint egy bérlakásban és *rva jól érezzük magunkat! Ez egy magyar betegség, hogy MINDENÁRON saját házat! A többihez nem szólok bővebben hozzá, mert ha foggal körömmel akar valaki házat venni, s mindezt csak kérdéses hitelből és jelzálogból tudja megtenni, az MEGGONDOLATLAN, mert erőn felül kiköltekezik!!
Ahogy látható sokaknál be is dőlt a dolog, mert nem birták. Itt a BRD-ben is sok a elárverezés van, nézz csak körül az újságokban és a neten. Ez senkit nem érdekel és nem segit az állambácsi átütemezéssel, fura átszámolással vagy frank fixálással!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!