Devizahitelesek

Több
11 éve 9 hónapja #22515 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Deco igazad van abban, hogy nem tudni, majd a gyerekeimnek egyáltalán lesz-e szükségük a házunkra, valószínű, azt mondják nem. Ez nem csak nevelés kérdése, hanem hogy hol él az ember, milyen körülmények között. Gondolok most arra, hogy ha kimegyünk, biztosan nem jönnek MO-ra, ha már ott élnek, oda jártak suliba, esetleg (remélem) ott dolgozna majd. Akkor biztosan eladják, de a fennmaradó összeget arra költik, amire szeretnék. Ahogy te is írtad. Az hogy melyik gyerek mire, ez megint ugyebár változó. Sok a 30 év. Ebben igazatok van, tényleg sok, és azt sem tudhatjuk mi lesz 30 év múlva. Ez is igaz. De azt mint már említettem, ha tudjuk, hamarabb visszafizethetjük a hitelt, tehát nem feltétlen 30 év a 30 év. Amúgy nem csak azért megyünk ki németbe, hogy tudjuk fizetni a törlesztőt, hanem a gyerekek miatt is, mert ha ott járnak oviba, iskolába, stb. könnyebb lesz az élet. (Tudom, most megint jön, hogy "Mit gondolok én, ez nem így van!"
Amúgy meg fel sem merült a kérdés bennünk, hogy kimenjünk, addig, míg páromnak felajánlották, hogy ottkint, ezzel az állással a 3-szorosát megkeresheti. Akkor minek maradjunk. A gyerekek még kicsik, tehát most érdemes lépni.
Sajnos ma elutazunk, csak vasárnap este jövünk haza, nagyon ne szidjatok, míg nem vagyok. :D :D :D :D :D :D :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22518 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Amúgy nem csak azért megyünk ki németbe, hogy tudjuk fizetni a törlesztőt, hanem a gyerekek miatt is, mert ha ott járnak oviba, iskolába, stb. könnyebb lesz az élet. (Tudom, most megint jön, hogy "Mit gondolok én, ez nem így van!"

Nem jön :) ;)
Aki van olyan bátor, hogy ( esetedben belátja a tévedését )mer változtatni, azt mindig, minden esetben, mindenki támogatja és ha lehet, segít.
Ha nem is lesz könnyebb - bár kívánom, hogy legyen - , de ha már nincsenek napi gondjaid már megéri. A gyerekek meg majd megoldják.
Na szóval visszatérve a címhez ( ami jegyzem meg téves, ugyanis nem devizahitelről szól a diskurzus, hanem deviza alapú hitelről ), nem az az alapprobléma, hogy az emberfia/lánya házat vagy lakást vesz. Ez megint egy olyan dolog, ami rengeteg mindentől függ, nehéz belelátni. Jószágot akar tartani, szeret a ház körül barkácsolni, stb, Ha van rá pénze, legyen. De ne hitelből. Ahogy Gergő mondta volt, most éppen segítünk a hiteleseken, bár ez sem teljesen fekete-fehér dolog. Aki igénybe veszi a forintalapú hitelt, lényegesen rosszabbul jár, mintha maradna, de ebbe már ne menjünk bele.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22610 Írta: bambpok
bambpok válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

teljessen igazad van!! nem azért vettük fel a deviza hitelt hogy a 160 ft frankot 250 ft vel fizessük ki hanem azért mert a bankok ezt ajánlották szándékos félre vezetés volt meg van is 2004 óta be csapják a bankok meg a minisztérium a magyar népet. de itt ezek nem tudják milyen jol élnek és fogalmuk sincs mi megy magyarban az euró ment le de a frank nem megy le idioták ezek itt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22617 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: Igaz, hogy én a dupláját fizetem majd vissza annak, amit felvettem, de legalább lesz egy házam, amit át tudok adni a gyerekeimnek, akiknek NEM KELL havi szinten pénzt kidobni az ablakon! És szerencsére a szüleim is voltak anno olyan "meggondolatlanok", hogy vettek fel hitelt, ami rég lejárt nekik, van egy házuk, ami szintén a miénk lesz (remélem, még sokára :) ), így már 2 házat tudok a gyerekeimnek adni, majd azt a havi összeget, amit ti kidobtok az ablakon, ők vígan élnek belőle. Ti mit adtok át a gyerekeiteknek? A bérleti szerződést? Én a dupláját fizetem ki, és TI??? Kiszámoltátok már azt is, hogy hányszorosan fizeted vissza az a lakás, amit bérelsz? Fizeted te, a gyereked, az unokád és így tovább? Hányszorosát fizeted ki az értékének????? Ezt is érdemes lenne kiszámolnotok, ha már olyan sok okosságot tudok!

Az ilyen ervrendszertol szoktam a falnak ugrani, de ezt ne vedd sertesnek, nem azert irom. Egyszeruen ez csak a "belenknevelt" vakhit abba, hogy az "ingatlan" valoban ingatlan. Kit erdekel 2 haz orokseg, ha a belefektetett erteket nem orizte meg, nem forgalomkepes es a gyerekek nem akarnak benne lakni?
Csak 1 pelda: 2005ben vesz az ember egy 15mio Ft erteku Bp.-i lakast. Rakolt felujitasnak 2mio Ft-ot. 7 ev utan a felujitas erteke kinullazodik, a lakaspiaci valtozasok meg elmossak az erteket. Egy ilyen lakas most kb. 12.5mio Ftert veheto meg. Belefektettel 17miot es kiveszel belole 12.5et. Ha van 17mio Ft-od es beteszed a bankba, szamoljunk atlagos 6% banki kamatokkal, akkor 7 ev alatt most a bankban van 25,6mioFt-od. Bar igaz kozben lakni is kellett valahol, mondjuk havi 70eFt-os atlagos berleti dijjal kalkulalva 5.6mio Ft-ot koltottel lakhatasra. Bar igaz itt is van kamatkieses, az egyszeruseg kedveert szamoljunk 7mio Ftal. Tehat berlemenyben laksz es felelosseg es riziko nelkul van a bankban kb. 18.6mio Ft-od. MAsik oldalt meg van egy lakasod aminek az arahoz nem fersz hozza, csak plusz koltsegekkel tudsz kiszallni es lesz belole kb. 12,5mio Ft-od. Magyarul a berlemenyhez kepest buktal kb. 6mio Ft-ot 7 ev alatt. Es ne legyen ketseged, a lakasarak ha stagnalnak is, az azt jelenti, hogy eves szinten az inflacioval csokken a benne levo penz erteke. Es ez nem fog 1-2 even belul megallni.
Csak annyit akartam mondani, hogy nem tudod megmondani azt, hogy 30ev mulva a hatrahagyott 2 haz az mit fog erni. Az, hogy ingatlan az onmagaban semmit jelent. Nezd meg a spanyolokoat ebbe a hitbe buktak bele! Ha a boom elott veszel ingatlan akkor jol keresel, ha nem akkor semmit es az orokseg is pont ennyit fog erni. Az ingatlan pont olyan eszkoz, mint barmilyen mas penzugyi eszkoz. Jelen pillanatban Mo. nem eri meg penzt tartani ingatlanba, csak akkor ha tudsz belole bevetelt csinalni. Sima lakoingatlan akkor se nagyon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22621 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

teljessen igazad van!! nem azért vettük fel a deviza hitelt hogy a 160 ft frankot 250 ft vel fizessük ki hanem azért mert a bankok ezt ajánlották szándékos félre vezetés volt meg van is 2004 óta be csapják a bankok meg a minisztérium a magyar népet. de itt ezek nem tudják milyen jol élnek és fogalmuk sincs mi megy magyarban az euró ment le de a frank nem megy le idioták ezek itt

1. 160-250 ft: az árfolyamkockázat benne volt, hogy nem gondoltál ekkora növekedésre az más tészta.
2. volt forintalapu, jen alapú, euró alapú, stb. Ezt ajánlották ? Az ajánlat soha nem kötelező érvényű, Te választassz. Vagy neked tartottak egy AK-t a fejedhez, hogy mégpedig ez és kész ? ;) :whistle:
3. nem 2004 óta, hanem mióta világ a világ, a bankok az ügyfélből élnek, a politikusok meg ígérnek. Rajtad múlik, mennyit hiszel el belőle.
4. lehet, hogy jól élnek, de tettek/tesznek érte.
5.Ha valaki azért idióta szerinted, mert van egy véleménye és ezt felmeri vállalni, háááááát :blush:
Sajnálom, ha érvelésből csak ennyire futja. :angry:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22624 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

bambpok írta: teljessen igazad van!! nem azért vettük fel a deviza hitelt hogy a 160 ft frankot 250 ft vel fizessük ki hanem azért mert a bankok ezt ajánlották szándékos félre vezetés volt meg van is 2004 óta be csapják a bankok meg a minisztérium a magyar népet. de itt ezek nem tudják milyen jol élnek és fogalmuk sincs mi megy magyarban az euró ment le de a frank nem megy le idioták ezek itt

Kedves Bambpok!
Hogy ki az idóta azt azon tudod felismerni, hogy vannak emberek akik sem a forint romlásával (ez egy országban dolgozók termelékenységétől függ) sem pedig a piaci igényekkel s változásokkal nem számolnak! A bankok bizony SENKIT nem vertek át! A devizások felnőtt emberek, s tudnak számolni (legalább is kellene tudniuk). Mi magyarok egy időszakban 1 forintért kaptuk a nagykiflit és 50 fillér volt egy gomboc fagyi! Ma a fagylalt 300%-al drágább és 150Ft/gombóc! Mint látod nem egy példa van arra, hogy idővel irglamatlanul megváltoznak a körülmények és az árak! Miből gondolták a devizások, hogy a 160 foritos CHF megmarad annyinak amennyiért vették? Hogyan lehet valaki ennyire begyöpösödött és ostoba, hogy ezt elhiszi, akár egy banknak, akár a politikának!

:blink:

S még egy szó az "idótákról"! A legtöbb idóta nem futtatta a saját családját zátonyra kétséges devizán alapuló hitelekkel, pláne nem gyerekkel, s idős, ápolást igénylő szülőkkel! Ezt én súlyosan büntetném, mert ennek majdnem olyan szaga van, mintha a devizások akarattal csődbe akarták volna vinni a saját családjukat! (Különben ahogy sok sok millió magyar, nem vettek volna ilyen hitelt fel, mert azért voltak olyanok, akik vették a fáradságot és utánaszámoltak, hogy mi lesz ha.....) Na, most akkor gondolkozz csak el azon, hogy ki valójában az idóta!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!