Devizahitelesek

Több
11 éve 9 hónapja #22683 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

laolaj írta: ... azt kell mondani, hogy igen a bankoknak van haszna, de nem annyi amennyit te gondolsz... (baromi sok) olyanok mint a kereskedők. Mondjuk, hogy "haszonkulccsal" dolgoznak. :)
Ők is hitelbe kapják egy tőkés résztől ezt a lovét.. iletve itt a pénz keletkezésének metodikáját kell tudni és megérthető.


ui: beszéltem anno egy emberrel aki CHF hitelt vet még fel az elején mikor 160Ftba volt. Annyit mondott az egész történetre mikor elszálltak az árak. "Látja, ezért vettem fel FIX-be"
Ami azt jelenti, volt akkor is fix kamatozású csak nem volt a homlokra írva, kérni kellett....


Kedves Laolaj!

Bár nem nekem céloztad a leveled, de kb 23 évesen a pénz keletkezésének a metodikáját max a közgáz tankönyvek ide vágó fejezeteiből ismerheted. Ezt meg jó részt olyanok írták akik "okossága" miatt nem tartható fenn sokáig a jelenlegi uniós izé... Pedig állítólag jól tudják a dolgukat. Ott is folyik a "bakok" kinevezgetése ;)

A többi szakasz teljesen igaz.....

Az u.i: részhez azt tedd hozzá, hogy ja...igen fix a törlesztő, csak a lejárat ideje tolódik ki 5-10-15-20 évvel. Mivel nem láthatsz előre 30 évet (ezt már tisztáztuk) lehet, hogy soha nem lesz az okos ismerősödé az ingatlan....akkor meg itt van megint a bérlakás téma :lol:

A bankok szemétsége ott van, hogy 200 e fizetésre hajlandók voltak akár 10-12 milla hitelt is adni. Minden banknak van elemzője, kockázatkezelő osztálya....érdekes, ott sem láttak előre? Pedig ott állítólag a pénzügyi szakma legjava dolgozik :huh:
egy 15 millás ingatlanra 200 fizura max 4 millát adhattak volna felelősen erre a 30 éves időtartamra. (szerintem)

Bizony igazad van, impulzívan meglátták, megvették, most meg sírnak.
Nem vagyok kárörvendő, de van egy-két ismerős Akik BMW, öt szobás, medencés ház, tengerparti nyaralás után....miután visszaadtak a banknak mindent, most öreg mazdával járnak haza a bérelt lakótelepi kéróba. A maradékot meg még vagy 15 évig nyögik. Valamelyik marha erre azt mondta: legalább volt egy pár jó évünk..... lelkük rajta :S

Jaaaa és ez a fent leírt ugye "életérzés" volt itt...most ezek az emberek mennek nyugatra, hogy majd ott jön a Kánaán....előre félek milyen lesz a magyar melós híre 1-2 éven belül ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22684 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

kfz írta: előre félek milyen lesz a magyar melós híre 1-2 éven belül ;)

Az már megvan. Gondolhatod... :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22685 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Laolaj, nekem meg mindig a tajekoztatas hianyaval van bajom. Hogy keresre sem lehet megkapni. Legutobb ragaszkodtam hozza, hogy mutassak meg nekem, hogy valami hogyan szerepel a szerzödesi felteteleikben. Hat ne tudd meg, mit kaptam erte az egesz bank szemelyzetetöl, a biztonsagi ört is beleertve. Engem mar nem zavar,mert nem lakom Magyarorszagon. A következö, amiert megkaptam a magamet, es sokaig kellett varakoznom, az az volt, hogy nemengedtem lemasolni az irataimat. Ezt azzal indokoltam csupan, hogy elek a jogommel, es serhol sem engedem lemasolni - ez egyebkent igaz, ha megtehetem, nem engedem. Ezutan jol megvarakoztattak,mert allitolag meg egy papirt kellett kitölteni emiatt. Szabadsagon voltam raertem, megvartam.
Ja,es bizonyara igazuk volt, de: nehany nappal kesöbb egy masik bankban szinten nem engedtem lemasolni az utlevelemet, ök siman tudomasul vettek - ennyit erröl. De idlönkent megteszik ezt es hasonlokat a mobiltelefontarsasagok es hasonlok is.
Ja, es azert nem feltem a bankokat a hasznuk miatt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22686 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Decotext, az altalam emlitett esetben nem volt idö, mert nem adtak oda a tajekoztatot, mindig azt mondtak,majd. Es tudod, en több varosban is dolgoztam, bejelentett betegeim voltak, es egyszerüen tömegközlekedessel nem lehetett odaerni idöben. Azert kivancsi vagyok, hogy Magyarorszagon elve is ilyen kemenyen viselkedtel volna-e?Mert könnyü onnan mondani, hogy mit kellett volna csinalni,es mas megcsinalni! En probaltam, tudom. Azt is tudom, hogy most nem lakva Magyarorszagon, egyszerübb kemenynek lenni. Föleg, hogy nem erdekel igazan, tudok-e egy bizonyos bankban szamlat nyitni, vagy nem. Es a többi hasonlo feltetel sem erdekel mar, mert megvan az eletem itt. Sokkal könnyebb ragaszkodni a dolgokhoz. Tudodk amikor meg otthon eltem, egyszer a Vodafone-nal akartam telefont, es ezert sorbaalltam vagy 1,5 oracskat. Ezek utan nem engedtem lemasoltatni az irataimat, mint ahogy mashol sem engedem. Ekkor robbant a bomba, mert közöltek, hogy akkor nincs telefon, mert valoszinüleg negativan fogjak elbiralni a keresemet, hogy vodafone-os telefont akarok. Nekem fontos volt, mert olcson tudtam volna beszelni a csaladtagjaimmal, rokonaimmal. Igy panaszt nyujtottam be, diszkriminaciora hivatkozva. Ezek utan termeszetesen soron kivül kaptam telefont. Csak eppen sokkal több idöbe, energiaba került,mint egyebkent. En nem hiszem, hogy mmindenkinek eszebe jutnak hasonlok, vagy foglalkozik vele.
Nemcsak a bankoknal, hanem sok hivatalnal, stb is tapasztalok hasonlot. Sajnos, ako megteheti, gyakran megteszi. Es örülünk, ha valaki kedves velünk, pedig ez lenne a normalis. Nem mondom, hogy itt mindenki mindig kedves, de itt ez a gyakorlat, es az ellenkezöje a ritkabb. Amikor költöztem, es ki kellett jelentkeznem a regi lakcimemnel a gaz,villany, stb-böl, ezt megcsinaltak a Bürgerbüroban. Aztan telefonaltak, hogy elnezest, de nem annal a tarsasagnal voltam, igy legyek olyan kedves, es intezzem ott, es visszaküldtek a papirokat. Hol csinaljak ezt meg otthon? nagyon ritkan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22690 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Eva10 írta: 1./ az altalam emlitett esetben nem volt idö, mert nem adtak oda a tajekoztatot, mindig azt mondtak,majd. Es tudod, en több varosban is dolgoztam, bejelentett betegeim voltak, es egyszerüen tömegközlekedessel nem lehetett odaerni idöben. Azert kivancsi vagyok, hogy Magyarorszagon elve is ilyen kemenyen viselkedtel volna-e?Mert könnyü onnan mondani, hogy mit kellett volna csinalni,es mas megcsinalni! En probaltam, tudom.

2./ egyszer a Vodafone-nal akartam telefont, es ezert sorbaalltam vagy 1,5 oracskat. Ezek utan nem engedtem lemasoltatni az irataimat, mint ahogy mashol sem engedem. Ekkor robbant a bomba, mert közöltek, hogy akkor nincs telefon, mert valoszinüleg negativan fogjak elbiralni a keresemet, hogy vodafone-os telefont akarok.

3./ Nekem fontos volt, mert olcson tudtam volna beszelni a csaladtagjaimmal, rokonaimmal. Igy panaszt nyujtottam be, diszkriminaciora hivatkozva. Ezek utan termeszetesen soron kivül kaptam telefont. Csak eppen sokkal több idöbe, energiaba került,mint egyebkent. En nem hiszem, hogy mmindenkinek eszebe jutnak hasonlok, vagy foglalkozik vele.
.

1./ Olyan kemény voltam, hogy e miatt nem kaptam lakást, ami már papiron meg volt. S mind ez otthon, Mo.-on 1983.ban amikor még nem volt pénzünk s csak hitelből lehetett volna kiutaltat venni!

2./ Én 20 percet vártam volna max. aztán felállok! Amig nem követeled meg a szolgáltatóktól és a hivataloktól, hogy végezzék a munkájukat, addig nem is fogják végezni! Rengeteg a konkurencia itt is és Mo.-on is, ahol meg nincs (kábel TV, szemétszéllitás, "kedvező" banki hitel) ott vannak főnökök, panasziroda, s akár megemelt hanggal lehet arra hivatkozni hogy az egész szemétdombot "felégeted" egy országos lapban, és nyilvánosságra hozod a korrupt és demagog munkavégzésüket... stb. Én már a 80-as évek végén még osztrák lapba is irtam, s le is hozták. Jól felkevertem a trágyadombot bagatell 100 forint miatt, de engem se ne zsaroljon, s ne vágjon át egy fillérrel se, akkor se ha kábel TV a neve!!

3./ Mégis ment, s ment volna, a deviza hiteleknél is csak ki kellett volna tartani! Az ilyen bankok pontosan arra utaznak, hogy elfogy a türelmed és rájuk hagyod! Most aztán nagy a sivalkodás....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #22702 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Látom kfz Te szeretsz az emberekbe belekötni.
Szeretsz itélkezni emberek felett, mind ezt számokból évek alapján megtenni.. gratulálok a képességhez. :)

Kedves Eva. Mivel a levelem nem novella így nem lehet mindent kifejezetlen egy pár mondattal. Igazad van teljesen, a nem megfelelő tájékoztatás nem megengedett. Te ezt lenyelted, ahogy kellett neked az autó. Elhiszem azt is nehéz ilyenkor higgadt fejjel átgondolni, milyen esélyeid vannak és nem is számítottál ilyen válaszra. Kár is ezen már filózni. Tanulni kell az esetből amiről ez a fórum szól.

Adni minél több olyan infót, amivel az emberek előre tudnak haladni! Nem egymást marcangolni. Ahogy eddigi írásaim sem erről szóltak. Hanem a tényközlésről! :kiss:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!