Devizahitelesek

Több
11 éve 9 hónapja #22798 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Egy kis statisztika az egyik kedvenc penzugyi blogomrol:)
LINK ITT

Az aktív tartozás miatt BAR listája, azaz nem fizető adósok listájára jelenleg is közel 850 ezer embert tartalmaz, azaz ennyien ma is adósok valamelyik pénzintézetnek egy vissza nem fizetett hitel vagy kölcsön miatt.
Mintegy 400 ezer háztartás három, vagy annál is több hitelt halmozott fel. A magyarok közel 70%-ának nincs egy hónapra elegendő tartaléka sem.
Ezek nagyon elszomorító adatok, ebből is látszik, mennyire nem értünk a pénzhez.
Pedig a személyes pénzügyek nem kvantumfizika, józan parasztésszel belátható igazságok megismerése és megcselekvése elegendő a sikeres pénzügyi élethez.
Mondok egy megdöbbentő dolgot: a sikeres pénzügyi életnek csak kicsit van köze ahhoz, hogy mennyit keresel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22803 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

laolaj írta: Látom kfz Te szeretsz az emberekbe belekötni.
Szeretsz itélkezni emberek felett, mind ezt számokból évek alapján megtenni.. gratulálok a képességhez. :).................Adni minél több olyan infót, amivel az emberek előre tudnak haladni! Nem egymást marcangolni. Ahogy eddigi írásaim sem erről szóltak. Hanem a tényközlésről! :kiss:


Nem vitázni szeretnék, de lásd be, az hogy felolvasod a főiskolai tankönyv ide vágó kitételeit, nem egyenlő a tudással és a tapasztalattal.
Szerintem Éva kicsit többet látott már a világból mint Te és nem véletlen saját vállalkozása van...mert tudja miből lesz a pénz. A nem spekuláns értékteremtő pénz (bár Ő szolgáltat, de a legfőbb érték maga az ember. És Ő ezt reparálja ;) )

Nem ellened szólok, csak és kizárólag azzal van tele a púpom, hogy vannak emberek akik folyamatosan a tankönyvek meg a sajtó hülyeségeivel példálóznak, mint valami tudós Istenek. A világ meg a téziseik ellenére feje tetején áll és semmi nem úgy működik.
Meg van ennek a "rendetlenségnek" is a maga értelme, de ha ezt ennyire fiatalon átlátod akkor irány a Wall street ;)

Én tényeket csak akkor közlök, ha tudom bizonyítani, sőt...próbáltam is már a gyakorlatban :)

Nem háborúzni akarok. Béke veled B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22807 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Krilion írta: 2. Ilyen mértékű árfolyam emelkedésre még a pénzügyi szakemberek sem számítottak, nemhogy egy átlag ember, akinek a bankban elmondják ugyan, amit leírtál, de azt nem, hogy ez mekkora mértékű lesz, hiszen még azt ők sem tudhatják.

Ne viccelődjünk jóslással már! Bőven elég lett volna ha mondjuk a hitel felvételének évében pl. 2005-ben megnézi mennyi volt a frank 1995-ben. Abból már azért fel kellett (volna) tűnni, hogy valószínűleg nem ez lesz az olcsóbb hanem lehet a néhány ezer forinttal magasabb törlesztő részletű forint hitel. Nem? :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22842 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

mahlzeit írta: Egy kis statisztika az egyik kedvenc penzugyi blogomrol:)
LINK ITT

Az aktív tartozás miatt BAR listája, azaz nem fizető adósok listájára jelenleg is közel 850 ezer embert tartalmaz, azaz ennyien ma is adósok valamelyik pénzintézetnek egy vissza nem fizetett hitel vagy kölcsön miatt.
Mintegy 400 ezer háztartás három, vagy annál is több hitelt halmozott fel. A magyarok közel 70%-ának nincs egy hónapra elegendő tartaléka sem.
Ezek nagyon elszomorító adatok, ebből is látszik, mennyire nem értünk a pénzhez.
Pedig a személyes pénzügyek nem kvantumfizika, józan parasztésszel belátható igazságok megismerése és megcselekvése elegendő a sikeres pénzügyi élethez.
Mondok egy megdöbbentő dolgot: a sikeres pénzügyi életnek csak kicsit van köze ahhoz, hogy mennyit keresel.


Ez engem is sokat aggaszt szuleimmel kapcsolatban, hogy nincsenek tartalekaik. Nem vettek fel hitelt, nem elnek nagylabon, de a szamlak es a dragulo elet (a fizetes meg sose emelkedik, max csokken, igen, csokken! es meg mondjuk a berlet meg cafeteria jegyeket is elveszik..) mellett epphogy kijonnek havonta, sot esetleg szamlak befizetesi hataridejevel buveszkednek. Az itt-ott felmerulo nagyobb koltsegekre eddig mindig valami csoda folytan eppen jott valami extra penz (orokseg, eladott csaladi ereklye, stb..), de nincs tartalek. Ez egy folyamatos alap-stressz szintet eredmenyez, es nagyon sokan elnek igy sajnos. Es ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. A vege meg betegseg is lehet. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

keeek írta: Ez engem is sokat aggaszt szuleimmel kapcsolatban, hogy nincsenek tartalekaik. Nem vettek fel hitelt, nem elnek nagylabon, de a szamlak es a dragulo elet (a fizetes meg sose emelkedik, max csokken, igen, csokken! es meg mondjuk a berlet meg cafeteria jegyeket is elveszik..) mellett epphogy kijonnek havonta, sot esetleg szamlak befizetesi hataridejevel buveszkednek. Az itt-ott felmerulo nagyobb koltsegekre eddig mindig valami csoda folytan eppen jott valami extra penz (orokseg, eladott csaladi ereklye, stb..), de nincs tartalek. Ez egy folyamatos alap-stressz szintet eredmenyez, es nagyon sokan elnek igy sajnos. Es ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. A vege meg betegseg is lehet.

Több lehetőségük is volna, ha nagyon akarnák! Először is a legprimitivebbet mondom mert ez azért nem mindig jön össze: dolgozzanak többet! Ha ez nem megy, akkor változtassanak munkahelyet! No, ez megy, csak valószinű, hogy nem akarnak elköltözni oda, ahol ipar van, mert (s ugyebár ez gyakori téma itt) magántuljadonú ingatlanban laknak, ami most csak nagy veszteséggel adható el, ha egyáltalán van vevő! Nem akarom bántani a kedves szüleidet ezért csak úgy FIKTIV személyekről beszélek, hogy az elmúlt mondjuk 30-40 évben hányszor gondoltak a hasonló emberek arra, hogy valamilyen tartalékot képezzenek? Mi most 57 vagyunk, de már a 80-as éevek elején sefteltem és valutáztam, s amit csak lehetett kimentettem egy osztrák számlára, akkor még schillingben mert semmilyen politikában nem biztam meg! Cél nélkül, "majd kellhet valamikor" gondolattal!

S még egy: a kedves szüleid biztosan a sajátjukba laknak! Adják el a kérót, olcsóbban mint most az ára. Ez lehet, hogy kisebb bukta lenne (látszatra), de mondjuk egy tömbházban egy 60 négyzetéteres gázfűtésest el lehet adni 6-8 millióért. (Anyukámé ilyen kb. ennyiért el is vinnék.) Miután ezt megtették, béreljenek egy kisebb lakást, s egyből van egy pár millió a zsebükben, amit az első alkalommal ha tehetik, váltsák ár euróra, vagy más devizára!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22861 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

ezeken en mar csak mosolygok. nem vartam tanacsot, csak a felhozott statisztikara irtam, miszerint 70%-nak nincsen tartaleka. es hogy ez nemcsak a felelotlen hitelek felvetelevel elerheto, hanem normalis kozeposztaly is eljut ide es milyen szomoru. Ettol fuggetlenul mokasakat tudsz irni. Menjenek oda ahol ipar van? Es ott ugyan mi hasznat vennek pl anyukamnak? :) meg adjak el a hazat amiben laknak, az egyetlen biztosat, es bereljenek lakast valahol? hajajj, nagyon beleragadsz ezekbe, es csak fujod, fujod, ha kell ha nem :)
ceterum censeo carthaginem delendam esse... ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!