Devizahitelesek

Több
11 éve 9 hónapja #22646 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

DECOTEXT írta: ........A bankok bizony SENKIT nem vertek át! A devizások felnőtt emberek, s tudnak számolni........

S még egy szó az "idótákról"! A legtöbb idóta nem futtatta a saját családját zátonyra kétséges devizán alapuló hitelekkel, pláne nem gyerekkel, s idős, ápolást igénylő szülőkkel! Ezt én súlyosan büntetném, mert ennek majdnem olyan szaga van, mintha a devizások akarattal csődbe akarták volna vinni a saját családjukat! (Különben ahogy sok sok millió magyar, nem vettek volna ilyen hitelt fel, mert azért voltak olyanok, akik vették a fáradságot és utánaszámoltak, hogy mi lesz ha.....) Na, most akkor gondolkozz csak el azon, hogy ki valójában az idóta!
;)


De igen! És ez kész közgazdasági és fiskális tény! Bizony hogy átvertek mindenki...na nem a vezérigazgató elvtársak, hanem a 25-30 év közötti igazgató uracskák akik a jutalék( prémium) reményében, hogy meg legyen a villa, meg a Ferrari mindenki átverettek.
Hogy ez honnan indul? Ott az idézetedben megtalálható, csak ellenkező előjellel: "A devizások felnőtt emberek, s tudnak számolni........"
Nem Deco a devizások nem felnőttek és nem tudtak számolni. Nézték a kereskedelmi TV-ket. Olvasták a színes pletykalapokat és elhitték, hogy ez a világ rendje.
Ne is próbáld Őket baszogatni...nem értheted...nem itt éltél.
Akik ezt a szívatást véghez vitették (vitették) mindannyiunknál okosabb emberek (bocsánat: férgek)
De mivel nem látod át ezt a dolgot lehet megint csak óbégatok, Te meg majd lerendezed valami "számolni kell" vagy "legyünk innovatívabbak" vagy "tervezd meg az életpályád" usw........Simán lehülyézel burkoltan kb 5-7 millió magyar állampolgárt.
Nem laksz itt, fogalmad sincs az itteni helyzetről a napi történésekről. A magyar ember korcsá silányításáról, rabszolga sorba nyomorításáról......
Az hogy félévente elmész Keszthelyre, meg idős édesanyád nyugdíjasklubbéli történéseit meghallgatod köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Részt vettem a hitelezésben, meg még rajtam kívül jó páran. Kurva jól kerestünk!
Most szégyellem magam, hogy nem ordítoztam az emberekkel, hogy "ne menj a vágóhídra!"

Jó pár alkalommal leírtam már (keresd ki) a magyar ember nem felnőtt, nem engedték felnőni, mindaddig amíg volt a zsebében tőke. Most felnőhetett...aztán mehet világgá :angry:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22652 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Kfz, igazad van! En is a plafonnak megyek Decotext szövegetöl, hogy a bankok nem vertek at senkit. Hat lehet, hogy nem vertek at, de nem tajekoztatnak megfelelöen.
Nekem nem volt deviza lakashitelem, csak autohitelem. De a törtenet a következö az utolso hitelnel: Megbeszeltük, hogy leadom a regi autot, viszem az ujat.megbeszeltük a hitelt is, a kamatot, mindent, hogy mostanaban a kamat nem fog valtozni, stb. En az utobbi evekben kerdezek rendesen, nem votl abban hiba. Kertem az altalanos szerzödesi felteteleket, amit ugye mindig alairunk, de sosem latjuk. Most eppen nincs ott, de hozzak. Nem hoztak. Es kesöbb sem, hiaba kertem. Közben mar ment elöre a dolog, vegül ugy kellett alairnom, hogy nem adtak oda, mert nekik eppen nincs, es miert is kell nekem. Persze megtehettem volna, hogy nem irom ala a hitelszerzödest, de akkor nincs autom - semmilyen, mert a masikat ugye bevettek. Es nekem naponta jarnom kellett vele, mert több helyen is dolgoztam, videken is, Budapesten is. Tömegközlekedessel nem volt megoldhato, idöben sem.
De termszetesen a következö honapban mar joval több volt a törlesztöreszletem, mint ami a papiromon szerepelt. Kerdesemre közöltek velem, hogy a kamat valtozo kamat, es eppen most valtozott. ja, es termeszetesen a hitel összeget veletlenül mindig eppen azon a napon szamoltak ki, amikor a legtöbbet kellett fizetnem. Ha eppen jo volt az arfolyam, ne azzal szamoltak, hanem nehany nappal kesöbb, amikor mar nem volt jo.
Igy aztan az autoert en is kb a duplajat fizettem ki, mint amennyibe került. Persze megvehettem volna kp-re, ha lett volna annyi kp-m. Vagy varhatok a vasarlassal, amig lesz, es addig szervizbe hordom a regit, es ott vagnak at, mert egy nöt szinte mindig atvagnak a szervizben - legalabbis engem rendszeresen.
Szoval ennyit a hitelekröl, meg arrol, hogy nem vagnak at. En bizony elegge atvagva ereztem magamat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22653 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Es megegy a devizahitelhez. Dct mindig azt mondja, hogy nem kell sajat tulajdon. Igen, ez itt igy van, alairom.
De otthon: nem mindig lehet am berlakast talalni, igy sokan kenyszerültek lakast venni, vagy hazat epiteni. Pl mi berlakasban laktunk, ami a ferjem szolgalati lakasa volt. Aztan sima önkormanyzati berlakassa lett. Kesöbb meg lehetett venni. Ja, es nem lehetett nem megvenni. Szerencsere nem volt draga, igy csaladi kölcsönnel meg tudtuk oldani. De ha nem veszzük meg, akkor megveszi mas, es mi mehetünk, ahova akarunk. Ennyit arrol, hogy otthon eljünk berlakasban. Itt valoban megvan a kulturaja a lakas, haz berlesnek, otthon meg az a szokas, hogy sajat tulajdon van. Es bizony ez valoban megneheziti az eletet, de ha nincs mit berelni, akkor nem tud berelni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22654 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

kfz írta: Simán lehülyézel burkoltan kb 5-7 millió magyar állampolgárt.

Először is nem 5-7 millió vett fel devizahitelt.
Másodszor igen, ennyi hülye van otthon, mert benyelik (s benyelték) a sok marhaságot.
Harmadszor nagyot tévedsz, mert tisztában vagyok a devizahiteles beetetéssel, ennek ellenére a hiszékenység a lehető legnagyobb butaság! Mindenki vihetett volna szakértőt aki élből elmondhatta volna hogy ez bukta lesz. Sokan nem is vettek fel ilyen hitelt annak ellenére hogy szükségük lett volna rá!

Tudod, kedves Kfz! A nagy helyzet az, amikor a politikusok meghirdették a népszavazást, hogy Mo. belépje e az EU-ba vagy sem akkor az ország lakossága (az az 5-7 millió) lihegve rohant voksolni, hogy IGEN.....IGEN..... mi is oda akarunk tartzoni! (Én ellene szavaztam!!!) Aztán mivel nem informálták magukat (ne feledd mindenki utazhatott nyugatra, s láthatta, hogy mi hogyan megy) azt hitték, hogy minden magátol jön: EU, EU bérek, EU életszinvonal, stb. Mára rájöttek azonban, hogy bizony a nyugat sem kacsalábon forgó vár és bizony sokat kell még "kötni" és "horgolni", azért, hogy jól élhessenek, csak hogy termelékenység az nyista!

Most meg pontosan abban a pöcegödörben élnek, amit maguk ástak ki s Orbán meg egyre mélyebbre nyomja és senki nem fogja kihúzi öket, ERGO, vagy kimásznak maguk, vagy benyelnek.... S itt kell még megemlítenem a beirásodhoz hogy :

Nem laksz itt, fogalmad sincs az itteni helyzetről a napi történésekről. A magyar ember korcsá silányításáról, rabszolga sorba nyomorításáról......

Erről csak annyit, hogy nekik most már lassan nyakig ér a víz és én a "parton vagyok", ebben igazad van. Éppen ezért sokkal jobban látom, hogy merre kéne úszniuk.....!!!
;) :P

Tudod, tojást sem tudok tojni, mégis bármikor megmondom egy tojásról, hogy az jó e vagy záp! Nos ez a mostani magyar tojás nagyon záp, de az istennek nem akar az az 5-7 millió leszálni róla, és tovább melengetik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22655 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Eva10 írta: De a törtenet a következö az utolso hitelnel: Megbeszeltük, hogy leadom a regi autot, viszem az ujat.megbeszeltük a hitelt is, a kamatot, mindent, hogy mostanaban a kamat nem fog valtozni, stb. En az utobbi evekben kerdezek rendesen, nem votl abban hiba. Kertem az altalanos szerzödesi felteteleket, amit ugye mindig alairunk, de sosem latjuk. Most eppen nincs ott, de hozzak. Nem hoztak. Es kesöbb sem, hiaba kertem. Közben mar ment elöre a dolog, vegül úgy kellett alairnom, hogy nem adtak oda, mert nekik eppen nincs, es miert is kell nekem.

Bocs' de kinek a hülyesége volt ez? Mi az, hogy KELLETT? Ott álltak mögötted egy kalacsnyikovval és megfenyegettek, hogy ha nem irod alá akkor szétlövik a formás fenekedet?

De termszetesen a következö honapban mar joval több volt a törlesztöreszletem, mint ami a papiromon szerepelt. Kerdesemre közöltek velem, hogy a kamat valtozo kamat, es eppen most valtozott. ja, es termeszetesen a hitel összeget veletlenül mindig eppen azon a napon szamoltak ki, amikor a legtöbbet kellett fizetnem. Ha eppen jo volt az arfolyam, ne azzal szamoltak, hanem nehany nappal kesöbb, amikor mar nem volt jo.

Ez törvényes banki folyamat és lehetőség az egész világon, pláne ha nincs semmilyen írásos szerződésed a fixált kamatról és részletfizetésről! Ez már nem szocializmus a 2,3%-os 50 évre adott állami hitelekkel!!

ÉN NEM TUDOM MEGÉRTENI, HOGY MIÉRT VÉDITEK EZ A HIBÁS VISELKEDÉSETEKET?
NEM OLVASSÁTOK EL, DE ALÁÍRJÁTOK, AZTÁN SÍRTOK, HOGY NEM ERRŐL VOLT SZÓ!!!
(Hogy lehet az, hogy ebben az esteben a bankokra háritjátok a felelősséget?)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22663 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Decotext, nem, nem lötte volna szet senki, csak nem lett volna autom egy ideig....
Es: igen, senkinek sem kötelezö hitelt felvenni. de ha nincs eleg penze kp-ben megcvenni valamit, akkor sokan rakenyszerülnek. Es a szakertök bizony sokszor a bankok partjan allnak, es honnan tudjuk, hogy mennyire mondanak igazat nekünk. Eppen azert hivunk szakertöt, mert nem ertünk hozza. En nem mondom, hogy egyesek nem vettek fel meggondolatlanul hitelt. De azt is mondom, hogy erre az emelkedesre nem lehetett szamitani. Örülj neki, hogy te nem kenyszerpltel ilyenre, de nem kellene mindenkit elmarasztalni, aki hitelt vett fel.
Tudod, en mar vartam 5orat, amikor autot vettem, es nem azzal a biztositoval akartam megkötni a biztositast, akit javasoltak. Vittem a biztositasi szerzödest, es az ügynököt, es több, mint 5 orat vartunk, mire hajlandoak voltak megkötni velünk a szerzödest. Meg a rendeletet is mutattuk, amely szerint valaszthatunk biztositot. Meg is kötöttek velünk -5 ora mulva. Ha azt valasztom, amit ajanlanak, azonnal meglett volna. na ennyit a szakertöröl es hasonlo dolgokrol.
Ja: es pl a bankban az altalanos szerzödesi feltetelek: odalöknek elem - esetleg egy vastag könyvet, olvassam el, es ertelmezem. Es ha megteszem, akkor mögöttem mindenki morog, hogy miert kell varni. Ez akkor is igy van, ha mereszelek olyan kerdest feltenni, amire az ügyintezö nem tud valaszolni, es nem fogadom ezt el, mert valaszt varok. Ezek gyakran egyszerü kerdesek, megsem tudnak ra valaszolni, es mindenki ram merges ezert, mert nem irom ala a papirt anelkül, hogy tudnam, mit irok ala. Szerinted ezt mondenki meg tudja tenni? Mindenütt? Mert engem idönkent elhajtanak, hogy olvassam el, vagy majd valaszolnak, aztan a majd az sohasem.
Legutobb eppen a K-H bankban furcsallta az ügyintezö, hogy azt vartam töle, hogy ismerje a szerzödesi felteteleket, es keressem meg nekem amit kerdeztem. Nem voltam hajlando magamban olvasgatni a sok oldalas könyvecsket. Az egesz bank nekem esett ezert es szidtak,mint a bokrot. Nekem ez mar mindegy, mert nem elek Magyarorszagon, de ha mondjuk a lakohelyemhez közeli bankba mennek, akkor meggondolom ezt, es lehet, olvasgatok. Es ekkor jön az a kerdes, hogy nem biztos, hogy megertem a banki szaknyelvet. Es ugye, szerinted az az eljaras, hogy mindenki vigyen ehhez szakertöt. Hat ezt en kivitelezhetetlennek tartom, bar az ötlet jo.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!