Devizahitelesek

Több
11 éve 8 hónapja #22493 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Csak egy kérdés: nem vagyok tisztában a "bérlakás" fogalmával teljesen, de van arra biztosíték számotokra, hogy nem tesznek az utcára benneteket? Van arra biztosíték, hogy holnapután nem hoznak olyan törvényt, mely szerint megváltoztatják a játékszabályokat, emelik a bérlakások árát? Vagy 20 év múlva? És ott állsz családdal a hátadon, kint az utcán és azt sem tudod merre indulj? Ez a bérlakás dolog ennyire tuti lenne? Kiszórsz az ablakon egy halom pénzt, amit rakhatnál egy helyre, hogy X év után sajátod legyen a lakás és ne kelljen még a gondolatnak sem felmerülni, hogy mi lenne, ha.....
Tudjátok, örülök, hogy eszmét cseréltünk e témában, mert ebből is látszik, hogy mennyire más lehetőségek vannak kint és itthon. Itthon hová mész bérlakásba? Vagy ugyanaz, mint az albérlet? Mert az albérletből bármikor kidobhatnak, emelhetik a duplájára? Itt az albérlet annyiba kerül,mint egy hitel törlesztő részlet. De azt legalább tudom, hová rakom, míg az albérletet csak fizetem vkinek.
Részemről ennyi volt a téma, feleslegesnek látom a további eszmecserét erről a témáról. Én nem fogok senkinek magyarázkodni, mit miért. Mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja. Maradjunk ennyiben. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22494 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: Tudjátok, örülök, hogy eszmét cseréltünk e témában, mert ebből is látszik, hogy mennyire más lehetőségek vannak kint és itthon. Itthon hová mész bérlakásba? Vagy ugyanaz, mint az albérlet? Mert az albérletből bármikor kidobhatnak, emelhetik a duplájára? Itt az albérlet annyiba kerül,mint egy hitel törlesztő részlet. De azt legalább tudom, hová rakom, míg az albérletet csak fizetem vkinek.


Azert azon majd ne lepodj meg mikor Nemetorszagba koltozol, hogy nagyon sok nemet aki szinten dolgozik iskolas kora ota, alberletben lakik. Nyugat-Europaban nem tekintik 'alanyi jognak' hogy sajat csaladi hazad legyen, csak azert mert dolgozol. Mellesleg ha a foberlom duplajara emelne a berleti dijat, akkor fognam magam es elkoltoznek masik alberletbe - a ti esetetekben a torlesztoreszlet emelkedett a duplajara, es semmit nem tudsz csinalni azon kivul hogy masik orszagba koltozol (alberletbe!), hogy fizetni tudd a reszleteket. Ja es a reszleteket is fizeted valakinek: a banknak fizeted, esetleg az ingatlan ertekenek a sokszorosat osszesen, mire lejar a szerzodes.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22495 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: Én nem fogok senkinek magyarázkodni, mit miért.

Senki nem kért magyarázkodásra. Te gondoltad, hogy a saját történeteden keresztül "érvelni" lehet, "magyarázkodnod" kell minden devizahiteles nevében!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22496 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: holnapután nem hoznak olyan törvényt, mely szerint megváltoztatják a játékszabályokat, emelik a bérlakások árát?

Változtatás torvényi szinten csak egyről tudok, amikor is "bagóért" kifizethették az ész nélkül felvett devizahitelt. Elgondolkozott valaki 1x is azon, hogy vajon miből? Utána esetleg abbahagyta bárki is a puffogást a magas adókkal kapcsolatban? Kétlem.
A játékszabályok amúgy kristálytisztán papírra vannak vetve, aki vállalta az vállalja!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22498 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Gergoo írta: amikor is "bagóért" kifizethették az ész nélkül felvett devizahitelt.


Még jó, hogy idézőjel közé tetted.
Az biztos, hogy a párnaciha közül kifacsarták az összes még megbúvó kp-t :huh:

Viszont! Ez az álságos "magyaros" gondolkodás a "saját tulajdon" felől már engem is idegesít...

Jó esetben kb 30 éves a honpolgár. Felvesz egy lakáscélú hitelt 25 évre, mire 55 lesz talán kifizeti, de akkor jönnek a felnőtt gyermekek, akiket meg kell segíteni. Újabb hitel a lakásra :evil:
mondjuk az kisebb összeg csak 10 évre. 65 lesz mire felszabadul és a nyakán van egy ingatlan ami lelakva nyugaton nullát ér, ha felújítja ismét hitel :woohoo: (kéretik nem okoskodni....a környezetvédelmi dolgok miatt lassan nálunk sem fog a lepukkant ingatlan forgalomképes lenni! A szakmunka ára meg már így is az egekben van. A kifestés miatt meg nem felújított az ingatlan, csak esetleg tiszta.)

De az érzés az megvan, "sajátban lakom"

Aztán meg drágáim....olvasgatjátok Ti a Magyarországon hatályos törvényeket?
A tehermentes ingatlanodat 1 perc alatt megterhelheti a hatóság, a szolgáltató, a bíróság, a közjegyző..... :unsure: Aztán a politikai lózungok ellenére a végrehajtó szervezetek úgy kiraknak családostól az utcára, hogy csak na. Még ha hiteles az ingatlanod akkor is :sick:
Kb ugyan az mint a hitelfelvétel, nem olvastok, nem tudtok, csak "boldog bambasággal" elhiszitek, hogy itt nálunk bármi is a tiétek.....

Persze Aki örökké él annak mindegy, akárhányszor újrakezdheti ;)
Értem Én az érveket pro és kontra, de számolni, értelmezni, átlátni...az élet persze hogy igazságtalan, de ez van.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22499 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Emilio33 írta: Deco figyel, Te itt németben mennyit fizetsz az albérletre (egy 2. emeleti társasházban)?Gondolom nem keveset. Akkor miért jobb ez, mint otthon, egy vállalható kölcsönnel felépíteni családi házat?

Ennek rengeteg oka van, itt most csak párat:
1. Nem függök a bankoktól, ha nem birom fizetni akkor kisebb lakásba, olcsóbb területre költözöm.
2. Bármi tönkre megy, minden a bérbeadó költsége. (Nálam még laminát padlót is csinált, mert kértük.)
3. Rendszeres idöszakokban lehet kérni a renoválást ami szintén a bérbeadó tulaj költsége.
Erre törvény is van hogy meg kell csinálnia 5-8 évenként, de ez nem a tapéta. (Nálam most renováltál a fürdöszobát, s egy fillérembe nem került.)
4. Ha másol kapok munkát, akár 1000 km-re is arrébb költözhetek 1 napon belül.
5. Nem történhet olyan velem, mint most a magyar ingatlanpiacon, hogy sokan a drágán vett ingatlanjukat ma kétharmad, vagy fele áron sem tudják eladni, mert megroggyant a piac, viszont fizetni nem tudnak mert a törlesztésük túl magas!! Ez tehát családi csöd....

Üdv. DCT
:laugh:

Itt valaki kérdezte, hogy mi az a bérlakás! Nos, itt a BRD_ben sok nagy cég foglalkozik bérbeadással. (Sok magán személy is rendelkezik több házzal, lakással) Ez hasonlit a régi tanácsi lakásokhoz ami Mo.-on volt Az sem "albérlö" volt, hanem föbérlö volt és a tulaj az állam volt. Nos, itt a cégek vagy magánszemély a tulaj, s én vagyok a bérlö. Ahol én lakom ott a cégnek (amelyik abbol él, hogy bérbe ad) 2500 lakása van a környéken. Ezek tehát nem szociális lakások, hanem a tulajtól bérelt komlett lakasok vagy házak. Az albérlet nálam az, ha én mint föbérlö kiadok egy szobát valakinek a lakásomban. Na, az lenne albérlö!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!