Devizahitelesek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22500 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Aniko79 írta: Csak egy kérdés: nem vagyok tisztában a "bérlakás" fogalmával teljesen, de van arra biztosíték számotokra, hogy nem tesznek az utcára benneteket? Van arra biztosíték, hogy holnapután nem hoznak olyan törvényt, mely szerint megváltoztatják a játékszabályokat, emelik a bérlakások árát? Vagy 20 év múlva? És ott állsz családdal a hátadon, kint az utcán és azt sem tudod merre indulj? Ez a bérlakás dolog ennyire tuti lenne? Kiszórsz az ablakon egy halom pénzt, amit rakhatnál egy helyre, hogy X év után sajátod legyen a lakás és ne kelljen még a gondolatnak sem felmerülni, hogy mi lenne, ha.....

Nos, sokkal nagyobb a veszélye a vásárolt lakásnak/háznak mert ahogy otthon is látod nagyon függ a keresetektöl, bankoktól és a törlesztástöl. A bérlakásból csak úgy egyszerüen nem tehetnek ki. Ezért van erre a bérszerzödés. Van viszont olyan, hogy ha meszk bérletél (magánszemélytöl, s nem cégtöl) hogy "saját szükséglet" miatt felmond! Ekkor is azonban van felmondási idö. Bérlakások vannak százezer számra, tehát nem fogsz az utcára kerülni HA FIZETED A LAKBÉRT és a rezsit! Ha nem fizetsz akkor bajok lehetnek....de ugyebár ez már megint csak saját hiba, mint a devizás hitel felvétele!



Természetsen jó a sját tulajdonú ingatlan, erröl nincs is vita! Itt arról vitáztunk, hogy valakik úgy "vesznek" vagy épitenek valamit (erön felül), hogy nem tudjál fizetni és belebuknak! Ez a rossz! Kifizetsz milliókat majd elvesztesz mindent. Ennél 1000x jobb a bérlakás ami ilyen anyagi csödöt soha nem okozhat! Söt, gyerekekkel meg egyenesen merénylet ellenük, valami venni, pénz nélkül!!! Mi is vettünk egy lakást Mo., de bank nélkül KP. Ez sokkal jobb, mint egy bérlakás, mert csak az inkatlanadóm van (5000 Ft/év) és rezsim!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22502 Írta: Aniko79
Aniko79 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Igaz, hogy én a dupláját fizetem majd vissza annak, amit felvettem, de legalább lesz egy házam, amit át tudok adni a gyerekeimnek, akiknek NEM KELL havi szinten pénzt kidobni az ablakon! És szerencsére a szüleim is voltak anno olyan "meggondolatlanok", hogy vettek fel hitelt, ami rég lejárt nekik, van egy házuk, ami szintén a miénk lesz (remélem, még sokára :) ), így már 2 házat tudok a gyerekeimnek adni, majd azt a havi összeget, amit ti kidobtok az ablakon, ők vígan élnek belőle. Ti mit adtok át a gyerekeiteknek? A bérleti szerződést? Én a dupláját fizetem ki, és TI??? Kiszámoltátok már azt is, hogy hányszorosan fizeted vissza az a lakás, amit bérelsz? Fizeted te, a gyereked, az unokád és így tovább? Hányszorosát fizeted ki az értékének????? Ezt is érdemes lenne kiszámolnotok, ha már olyan sok okosságot tudok!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22504 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Kedves Anikó !
Attól, hogy folyamatosan rajta van az ujjad a ? ( kérdőjel ) billentyűn, még nem lesz igazad.
Te kínlódsz ( és veled együtt a gyerekeid is ), hogy kifizesd a hitelt. Akit kérdezel, meg kifizeti a bérleti díjat a maradékból vígan él és beutazza a világot a gyerekeivel.
Nem tudsz költözni, ha lenne lehetőséged jobb életre, mert röghözkötött vagy, bérelt lakást felmondassz és mész. Persze, gyerekkel ez sem ideális megoldás a barátok, stb. miatt.
Nem a kétszeresét fizeted vissza, hanem minimum a háromszorosát azzal, hogy elköltözöl és a leszólt bérelt lakásban élsz. Bérleti díjat fizetsz éveken keresztül és közben törlesztesz, két rezsit fizetsz és egy helyen laksz. Kicsit számolni-gondolkozni bitte, utána a sok-sok kérdőjel.

Ne haragudj, de az hogy "meggondolatlanul belevégni" a hitelbe, amikor évekig kerestünk házat, amit meg tudunk venni, majd bankot, aki olyan feltételekkel ad hitelt, hogy azt fizetni is tudjuk, melyik részére gondolsz, hogy meggondolatlan volt?

A meggondolatlan hitelfelvétel nem azt jelenti, hogy nem keresel házat és nem keresel bankot.
Hanem azt, hogy NEM TUDSZ 30 évre előre tervezni, mert lehetetlen. Tehát Te meggondoltan vettél fel hitelt ( Te írtad ), és most hoppá, költöznétek a világ végére, mert nem tudod fizetni. Csak én látok ebbe ellentmondást ? ;)

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22505 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Azert egy dolgot nagyon nem vettetek szamitasba, ha mar ilyen feleslegesen vitaztok, hogy a 80 ezres hitelt nem tudja torleszteni az illeto, tehat ezek utan mirol beszelunk? milyen lakast tudna berelni ennel kevesebbol? Mar a kozos koltseg a legtobb hazban 25-30ezer ft!
Nyugaton is szeretnenek az emberek sajat lakast, hazat, es akkor erzik magukat igazan biztonsagban, csakhogy itt az ingatlanarak es a berles ara kozott joval nagyobb a kulonbseg, ezert sokaknak valoban elerhetetlen, de hogy mi lesz veluk nyugdijasan? Hat majd mennek valami olcsobb orszagba, ahol ki tudnak jonni a nyugdijbol. Ez van akinek alom, van akinek kenyszer.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22506 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Azert egy dolgot nagyon nem vettetek szamitasba, ha mar ilyen feleslegesen vitaztok, hogy a 80 ezres hitelt nem tudja torleszteni az illeto, tehat ezek utan mirol beszelunk? milyen lakast tudna berelni ennel kevesebbol? Mar a kozos koltseg a legtobb hazban 25-30ezer ft!

Nincs vita, csak nem egyeznek a világról alkotott elképzeléseink :woohoo:
Továbbá a matematikába hiába akarod belemagyarázni a filozófiát :evil:
Na komolyra: ismereteim szerint még pesten is a 15000 már durva közös költség, tehát bérleti díj: 70000+közös költség 10000 ez így egál a hitellel. Csakhogy ott dolgozol, ahol keresni is tudsz. És ez már megint matek.
A "vita" alapja egyébként nem az, hogy nyugaton is szeretnének az emberek saját lakást, vagy sem.
Hanem az, hogy megéri-e eladósodni az életed végéig.
És akkor még a kiadásokról nem is beszélek, mert egy ingatlant megvenni az egy dolog, viszont fenntartani, karbantartani, felújítani egy másik gond. Miből ? Hogyan ?
Nagyon sok vonzata van egy lakásvásárlásnak, és ennek csak az egyik - bár legnagyobb - meggondolatlansága az élethosszig tartó hitel.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22507 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

keeek írta: Azert egy dolgot nagyon nem vettetek szamitasba, ha mar ilyen feleslegesen vitaztok, hogy a 80 ezres hitelt nem tudja torleszteni az illeto, tehat ezek utan mirol beszelunk?

Miről beszélünk? Hét nem a jelenről az biztos, hanem amikor belevágtak egy több évtizedes árfolyam ingadozás által szinte garantált drágább htelbe csak mert a havi törlesztő részlet néhány ezresel olcsóbb volt a szerződéskötés pillanatában. Erről beszélünk. De arról is beszéltünk, hogy még meg is lettek segítve de azt sem kellett volna inkább ugyanis néhány tízezer "okoska" megsegítése több százezernek okozta adóemelések kellemetlen hatását ugyanis a megsegítésre nem a nyuszi tojta a milliárdokat! Vagy arról is beszéltünk, hogy látható egy működő modell és egy nem működő, amiben csak az az érdekes, hogy már megint az "okoskák" a nagyon okosok. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!