Devizahitelesek

Több
11 éve 9 hónapja #22711 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

laolaj írta: ui: beszéltem anno egy emberrel aki CHF hitelt vet még fel az elején mikor 160Ftba volt. Annyit mondott az egész történetre mikor elszálltak az árak. "Látja, ezért vettem fel FIX-be"
Ami azt jelenti, volt akkor is fix kamatozású csak nem volt a homlokra írva, kérni kellett....

Itt van 1 kis keveredes. A kamat az 1 eves vagy 5 eves periodusra volt fix. A KAMAT! A torlesztoreszletek drasztikus valtozasait az arfolyamingadozas okozza(ta). Ugyanugy az 5evesnel es az evesnel is! Ez meg akkor volt valaszthato, ha a bank kinalta mindket verziot, azaz megkapta az opciot a nemzetkozi piacon..
(Volt egy masik opcio, amikor az elejen csak a kamatokat fizette az ember, mondjuk 5-10evig es utana kell fizetni a toket. Ez egy konnyebbseget jelent az elejen ill. a fentmarado tokeresszel lehet "spekulalni". Mo.-on van egy mlm-ben mukodo brokerceg akik nagy tomegben VERTEK at az embereket, rabeszelve oket a halasztott fizetesu CHF hitelre es a toketorlesztest betolattak veluk kinai reszvenypiacra. NA ezek az emberek vannak igazan szopoagon, bocs a kifejezesert, de ez az ami egy ubernagy atveres volt. NAgyreszt ezek az emberek csinaltak. 10-20mios hitelbol eluszott ingatlant es 1oomios maradek hitelt nemi atveressel.. Ha az embered ezt a "FIX" megoldast valasztotta akkor o elegge sz@r helyzetben van most)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22719 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Laolaj, en ugy gondolom, többünk nem mindig csak kedveseket ir. De ezek is mind infok, bar nem minden valosithato meg - pl amikor Decotext irja, hogy nem kapott lakast, mert olyan kemeny volt. Hat nem tudom, ez mind szep, de amikor az embernek nincs lakasa, es gyerekeket kell eltartani, akkor nem ugral - legalabbis en nem. Ja, es nekem bizony az is szamitott, hogy idöre bejelentett betegeim voltak, akok arra az idöpontra szamitottak, akkor volt idejük. Es akkor nem szerencses orakat kesni, mert nincs autom. Mert tömegközlekedessel maskepp nem lehetett volna megoldani.
De tudod, azt is nezni kell, amikor egy valasz nem teszik, hogy mi volt a kerdes. Mert bizony amikor megkerdezik azt meg szazadszor, ami elötte sokszor le van irva, nekem is kinyilik a bicska a zsebemben. Mert en ugy gondolom - nem kell ezzel egyeterteni - hogy aki kerdez, az ne csak masokat dolgoztasson, hogy irjunk le mindent sokadszor is, hanem dolgozzon ö is, nezzen utana elöbb - vegülis az ö problemaja, nem a mienk.
Es bizony gyakran egyetertek a nem legszebb modorral is - bar nem mindig. De nem vagyunk egyformak, ki erre ugrik, ki arra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22742 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

mi is alberletbe lakunk es ahogy elnezem a laks es haz arakat Stuttgartba nem is hiszem, hogy valaha is lesz sajat hazunk, mert ekkora hitelt ha adnanak sem vennem fel. ( Stuttgart es környeken egy csaladi kerttel haz 300.000 es 600.000 euro között mozog). Magyarba en is vettem fel anno hitelt de akkor kevesebb volt a hitel törlesztö reszletem mint az Alberleti dijam. Kelet europaba sokkal magasabb a sjat tulajdonu hazak mint nyugaton. A szüleim is vegig csinaltak...bele is rokkantak...en inkabb ezt a penzt nyaralasra es elmenyekre, meg targyakra költöm...mindenki sajat maga dönt...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22752 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Firma írta: mi is alberletbe lakunk es ahogy elnezem a laks es haz arakat Stuttgartba nem is hiszem, hogy valaha is lesz sajat hazunk, mert ekkora hitelt ha adnanak sem vennem fel. ( Stuttgart es környeken egy csaladi kerttel haz 300.000 es 600.000 euro között mozog). Magyarba en is vettem fel anno hitelt de akkor kevesebb volt a hitel törlesztö reszletem mint az Alberleti dijam. Kelet europaba sokkal magasabb a sjat tulajdonu hazak mint nyugaton. A szüleim is vegig csinaltak...bele is rokkantak...en inkabb ezt a penzt nyaralasra es elmenyekre, meg targyakra költöm...mindenki sajat maga dönt...


Szinte szóról szóra megírtam már ezeket!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22757 Írta: Krilion
Krilion válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Én is devizahiteles vagyok, és bár ez nem vitafórum, de mégis vitatkoznék veled.
A meggondolatlanul dolgot nem értem,
1. az átlagember nem pénzügyi szakember, hogy ilyen mértékben számíthatna arra, hogy hogyan fog alakulni a törlesztő részlete.
2. Ilyen mértékű árfolyam emelkedésre még a pénzügyi szakemberek sem számítottak, nemhogy egy átlag ember, akinek a bankban elmondják ugyan, amit leírtál, de azt nem, hogy ez mekkora mértékű lesz, hiszen még azt ők sem tudhatják.
3. Az átlag magyar ember akkoriban ilyen hosszútávú, kedvező htelek közül maximum még autóhitellel találkozott kb. 2004-ig, amit akkoriban nem ritkán kedvezőbben fizettek vissza, mint ahogyan azt felvették. A családomban is előfordult ilyen.
4. Azonkívül amikor azt kell eldöntenem, hogy lakást veszek-e, vagy az utcára megyek lakni, akkor lehet, hogy inkább bevállalom a hosszútávú veszteséget és hagyok valamit a gyerekeimre, ha meghalok, minthogy albérletben lakjak ugyanannnyiért, amennyit éppen akkoriban egy hitel törlesztőrészleteként fizettem volna. Azonkívül a bérlakáskultúra közel sem olyan fejlett Magyarországon, mint Németországban, de aki nem itt él, az lehet, hogy egy kalap alá veszi, és ez hiba.
5. Nem tudom kinek a fizetése lett olyan iszonyatosan magasabb, mert az én férjem 2005-ben 100 Ft bruttót keresett, és idén pedig 123 ezret ugyanannál a cégnél, hiába lett az alapbére magasabb, átszervezték a beosztását, és haza nem hozott többet.
5. Elég nagyképű dolognak tartom, hogy valaki, aki nem járt még ilyen cipőben, az ilyen elítélő véleményt alkosson. Marha jó, amikor az ember kidolgozza a belét, és teljesen tehetetlenné válik tőle független okokból, mert a gazdasági válságról nem hiszem, hogy az egyszerű hiteles tehet, duplájára, triplájára nőnek a hitelei és akkor még ilyen jóindulatú emberek, nagyképűen fikázzák, mert attól biztosan ki tudja majd fizetni a hiteleit, enni tud adni a gyerekeinek, vagy még többet tud majd dolgozni.
S még a kérdésedre is válaszolnék, azért nem megy be forint erősödésnél a az ember a bankba, mert alig bírja fizetni a hiteleit, mert már az alacsony törlesztő részlet is magas lett ahhoz képest, amennyire számíthatott.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leganorzs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22780 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Krilion írta: Én is devizahiteles vagyok, és bár ez nem vitafórum, de mégis vitatkoznék veled.
A meggondolatlanul dolgot nem értem,
1. az átlagember nem pénzügyi szakember, hogy ilyen mértékben számíthatna arra, hogy hogyan fog alakulni a törlesztő részlete.
2. Ilyen mértékű árfolyam emelkedésre még a pénzügyi szakemberek sem számítottak, nemhogy egy átlag ember, akinek a bankban elmondják ugyan, amit leírtál, de azt nem, hogy ez mekkora mértékű lesz, hiszen még azt ők sem tudhatják.
3. Az átlag magyar ember akkoriban ilyen hosszútávú, kedvező htelek közül maximum még autóhitellel találkozott kb. 2004-ig, amit akkoriban nem ritkán kedvezőbben fizettek vissza, mint ahogyan azt felvették. A családomban is előfordult ilyen.
4. Azonkívül amikor azt kell eldöntenem, hogy lakást veszek-e, vagy az utcára megyek lakni, akkor lehet, hogy inkább bevállalom a hosszútávú veszteséget és hagyok valamit a gyerekeimre, ha meghalok, minthogy albérletben lakjak ugyanannnyiért, amennyit éppen akkoriban egy hitel törlesztőrészleteként fizettem volna. Azonkívül a bérlakáskultúra közel sem olyan fejlett Magyarországon, mint Németországban, de aki nem itt él, az lehet, hogy egy kalap alá veszi, és ez hiba.
5. Nem tudom kinek a fizetése lett olyan iszonyatosan magasabb, mert az én férjem 2005-ben 100 Ft bruttót keresett, és idén pedig 123 ezret ugyanannál a cégnél, hiába lett az alapbére magasabb, átszervezték a beosztását, és haza nem hozott többet.
5. Elég nagyképű dolognak tartom, hogy valaki, aki nem járt még ilyen cipőben, az ilyen elítélő véleményt alkosson. Marha jó, amikor az ember kidolgozza a belét, és teljesen tehetetlenné válik tőle független okokból, mert a gazdasági válságról nem hiszem, hogy az egyszerű hiteles tehet, duplájára, triplájára nőnek a hitelei és akkor még ilyen jóindulatú emberek, nagyképűen fikázzák, mert attól biztosan ki tudja majd fizetni a hiteleit, enni tud adni a gyerekeinek, vagy még többet tud majd dolgozni.
S még a kérdésedre is válaszolnék, azért nem megy be forint erősödésnél a az ember a bankba, mert alig bírja fizetni a hiteleit, mert már az alacsony törlesztő részlet is magas lett ahhoz képest, amennyire számíthatott.

A meggondolatlansag nem abban rejlett, hogy az atlagember nem penzugyi geniusz es senki nem szamitott ilyen torleszto reszletre. Hanem abban, hogy az emberek nagyresze mohova valt es csontig kiszamolt hiteltorlesztot vallaltak, mert kellett a nagyaobb es uj lakas/haz. En mikor hitelt vettem fel, akkor ugy szamoltam ki, hogy ha a torleszto reszlet a duplajara none es a fizetesem a felere, akkor is vigan ki tudjam fizetni. NA ebbe nem fert bele semilyen haz vagy uj lakas, hanem egy 53nm-es panellakas (igaz jo kornyek, sajat futesi rendszer, cserepteto..)
Az erediteleg a topicot felveto kerdezo a csaladi haza reszleteit nem tudja kifizetni es itt BRD-ben is csaladi hazba szeretne koltozni :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, DECOTEXT, kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!