Devizahitelesek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22872 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

keeek írta: Ettol fuggetlenul mokasakat tudsz irni. Menjenek oda ahol ipar van? Es ott ugyan mi hasznat vennek pl. anyukamnak? :) meg adjak el a hazat amiben laknak, az egyetlen biztosat, es bereljenek lakast valahol?

Hát azt nem tudom, hogy milyen "haszna" lehet a kedves anyukádnak, mert nem ismerem a szakmai körülményeit! Nem is erröl volt szó! Nem mókás az, hogy el lehet adni a házat/lakást. Miért csak ez a biztos? Azt irtad, hogy semmi tartalékuk és bizony folyamatosan trükkökkel tudják csak fizetni a fizetnivalókat! Nos, ezen egy bérlakás segit! Az eladás után minden tartozást ki lehet fizetni, marad egy zsák pénz és ha gond van a bérlakással, akkor egy másikba lehet költözni! Még elöny: ha a kedves apukád máshol kapna jobb munkát, azonnal oda lehet költözni! Nem fújom a magamét ,ezek nagyon is gyakorlati tények itt a BRD-ben is. Hidd el, hogy ez müködik Mo.-on is, csak nem kell foggal körömmel ragaszkodni az ingatlanhoz!

UI: lányom elöször Hannoverben élt, mert ott volt munkája. 3 év múlva Bad Homburgba költözött mert a Microsoftnál kapott munkát, majd ismét (cég érdekböl, s persze a jobb fizu miatt is) Münchenbe költözött (az MS német központja ott van). Minden alkalommal bérlakásban laktak, mint most is. Folyamatosan fejlödtek. Mára már annyi a tartalékuk, hogy azon gondoloznak, hogy vesznek egy kis lakást (KP. >> bank nélkül!) az öregkorukra. Addig, amig nem kell, kiadják ami újabb bevétel. Most 34 éves a lányom..... ök már most gondolkoznak elöre!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22879 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Kedves Deco !
Értem én, hogy gőzgép, de elég egyszer is leírni :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Én is devizahiteles vagyok, és bár ez nem vitafórum, de mégis vitatkoznék veled.
A meggondolatlanul dolgot nem értem,
1. az átlagember nem pénzügyi szakember, hogy ilyen mértékben számíthatna arra, hogy hogyan fog alakulni a törlesztő részlete.
2. Ilyen mértékű árfolyam emelkedésre még a pénzügyi szakemberek sem számítottak, nemhogy egy átlag ember, akinek a bankban elmondják ugyan, amit leírtál, de azt nem, hogy ez mekkora mértékű lesz, hiszen még azt ők sem tudhatják.
3. Az átlag magyar ember akkoriban ilyen hosszútávú, kedvező htelek közül maximum még autóhitellel találkozott kb. 2004-ig, amit akkoriban nem ritkán kedvezőbben fizettek vissza, mint ahogyan azt felvették. A családomban is előfordult ilyen.
4. Azonkívül amikor azt kell eldöntenem, hogy lakást veszek-e, vagy az utcára megyek lakni, akkor lehet, hogy inkább bevállalom a hosszútávú veszteséget és hagyok valamit a gyerekeimre, ha meghalok, minthogy albérletben lakjak ugyanannnyiért, amennyit éppen akkoriban egy hitel törlesztőrészleteként fizettem volna. Azonkívül a bérlakáskultúra közel sem olyan fejlett Magyarországon, mint Németországban, de aki nem itt él, az lehet, hogy egy kalap alá veszi, és ez hiba.
5. Nem tudom kinek a fizetése lett olyan iszonyatosan magasabb, mert az én férjem 2005-ben 100 Ft bruttót keresett, és idén pedig 123 ezret ugyanannál a cégnél, hiába lett az alapbére magasabb, átszervezték a beosztását, és haza nem hozott többet.
5. Elég nagyképű dolognak tartom, hogy valaki, aki nem járt még ilyen cipőben, az ilyen elítélő véleményt alkosson. Marha jó, amikor az ember kidolgozza a belét, és teljesen tehetetlenné válik tőle független okokból, mert a gazdasági válságról nem hiszem, hogy az egyszerű hiteles tehet, duplájára, triplájára nőnek a hitelei és akkor még ilyen jóindulatú emberek, nagyképűen fikázzák, mert attól biztosan ki tudja majd fizetni a hiteleit, enni tud adni a gyerekeinek, vagy még többet tud majd dolgozni.
S még a kérdésedre is válaszolnék, azért nem megy be forint erősödésnél a az ember a bankba, mert alig bírja fizetni a hiteleit, mert már az alacsony törlesztő részlet is magas lett ahhoz képest, amennyire számíthatott.

Nem vitafórum: de az. A receptklub más oldalon van. ;) :laugh:
1. nem kell, hogy pénzügyi szakember legyen, a saját lehetőségeit józan paraszti ésszel fel lehet mérni.
2. némi utánjárással rájössz, hogy még mindíg kedvezőbb, mint a forinthitel volt. A rizikót felvállalta, aki felvette. Most nem jött be.
3. Nem igaz, a vállalati lakáskölcsönök nagyon jók voltak. Az autóhitelt meg inkább hagyjuk.
4.no comment
5. Feleségem bruttója 10 éve ugyanannyi, csak a nettója fogyatkozott meg. Nézőpont kérdése a dolog. Ha kevesled, váltani kell.
6. Nem járt ilyen cipőben, mert gondolkozott. Sehol nem olvastam "nagyképű fikázást", ha durva akarok lenni, esetleg kioktatást, de azt is jóindulatúan.A gazdasági válságról valóban nem mi tehetünk, bár átvitt értelemben igen. A döntéshozókat, akik valóban tehetnek róla, mi választjuk. Viszont azt, hogy tőle független okból megy csődbe a hitele miatt, már nem igazán tartom valósnak, a saját életét igazán elrontani csak saját maga tudja, a körülmények max. csak besegítenek.

Pedig a személyes pénzügyek nem kvantumfizika,

Hát nem is az. Ha a tér - idő görbület vonzásában lévő periódikus görbéd x oldalán található munkavállalót szorzod az y oldalon lévő munkaadóval, és az egészből gyököt vonsz az adód megadóztatásában érdekelt állammal, és az egészet hatványra emeled a termelékenységgel és röghözkötöttséggel, simán megkapod az eredményt.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22924 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Miklós írta: Kedves Deco !
Értem én, hogy gőzgép, de elég egyszer is leírni

Valmi elcsúszhatott nálad. Ez nem tölem volt!
Én továbbra is állitom, hogy a devizások nem informálták magukat kellöen, hogy mi lehet a vége, s elindultak egy "aknamezön" úgy, hogy "talán áthujtnak szerencsésen a túloldarra"! Nos, nem jött be, s a legtöbben aknára léptek! A kiritusan eladósodás aknájára! Ez még nem lenne gond, csak engem rettenetesen felhergel, ha most mindenkit hibáztatnak, csak önmagukat nem! Azért, mert ezt az árfolyam és piaci változást, nem lehetett elöre látni, attól ez még önhiba! Ugyan igy dölt be, az USA ingatlanpiac is, amikor milliószára, erön felül, hitelekböl vette a lakosság a házakat.....!Ök is besokalltak! Aki kártyázik a tudjon vesziteni is!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22971 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

hat en biztosan nem tamogatnam, ha ilyen otlettel allnanak elo, ez lenne a legutolso. es nincsen semmi problema, nincs szukseg egy zsak penzre (ami holnap talan semmit se er..), csak rossz erzes tartalekok nelkul elni (70%-a a haztartasoknak), de azert emiatt meg nem erdemes valakinek eladni az otthonat es felelni a penzt, nyilvan berelni tobbe kerulne joval, raadasul garancia sincs ra, hogy mennyire emelkednek az arak az elkovetkezo mondjuk 30 evben. Es ezt a koltozgetosdit amugysem talalom a legjobb megoldasnak, persze jobb mint semmi, de fontosak a kialakitott kapcsolatok is, idosebb emberek bele tudnak betegedni egy ekkora valtozasba. mindegy, nalunk amugysem aktualis, mar nyugdijas apu. Amellett, hogy vannak elethelyzetek, amikor megalljak a helyuket a tanacsaid, azert ez nem master-key. es azert a biztonsag kedveeert neked is megvan a hazikod, igy meg igen felemasan hatnak az ilyen keresetlen tanacsok. :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22984 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

keeek írta: 1 Es ezt a koltozgetosdit amugysem talalom a legjobb megoldasnak, persze jobb mint semmi, de fontosak a kialakitott kapcsolatok is,....
2 .... es azert a biztonsag kedveeert neked is megvan a hazikod, igy meg igen felemasan hatnak az ilyen keresetlen tanacsok

1./ Mi 34 éve vagyunk házasok és ez alatt az idő alatt 18x költöztünk. (Tizennyolcszor) Kezdetben mert nem volt pénzünk, később mert folyamatosan jobbat akartunk. (Majdnem minden 2. évben statisztikailag!) A kapcsolatokra meg tojtunk, mert a 80-as évek elején pontosan azokba csalódtunk a legnagyobbat, akiknek mi mindig önzetlenül segitettünk. Sőt, a saját családunkban is voltak olyanok, akik cserben hagytak, amikor padlón voltunk! Hát igen, az életben leglább 2x találkozik az ember. Mióta nekünk jól megy, már többször fordultak hozzánk, mert most nekik megy szarul! Most mi intettünk be! Mindenki maga felel a saját nyomoráért!

2./ Ez igaz, de a figyelét már egy párszor leirtam, hogy mi ezt KP vettük, hitel nélkül. Ezen kivül jól keresünk, jól élünk és a gyerekeink jobban, mint mi, tehát van lehetőségünk és semmi rizikó nem volt benne! Nagy különbség az, ha valaki 30 évre eladósodva, foggal körömmel, rossz munkakörrel kínok árán tartja meg az ingatlnát, vagy "ha már van rá lé, akkor miért ne" alapon, kisebb inveszticióként tartalékot képez! Ez most otthon nekünk egy "nyaraló" gyakorlatilag. Folyamatosan felértékeltük (új fűtés, thermo ablakok, bejárat és lépcső új, mindenhol laminát padló, stb > következő majd a tető lesz) Ez csak amolyan hobby ház, (+ egy nagy garázs a garázssoron) s ha minden kötél szakad, van egy szuper, laktalan, tehermentes, eladható akármink! Azért ez messze nem azonos, egy erőn felüli kierőszakolt, deviza hitellel terhelt, lakott háztulajdonnal, aminek az állaga, pénz hiányában állandóan romlik!


UI: annyira mellékes ez a ház, hogy még amikor a két gyerekre akartuk íratni, nem kellett nekik.
(Nos majd öröklik, vagy eladjuk és elutazzuk a világban, ha nyugidjasok leszünk.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22992 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Kedevs Deco !

Értem én, hogy gőzgép, de elég egyszer is leírni
Valmi elcsúszhatott nálad. Ez nem tölem volt!

Keeek-nek írt válaszod 3x azaz háromszor jelent meg. Arra céloztam. ;)

van egy szuper, laktalan, tehermentes, eladható akármink! Azért ez messze nem azonos, egy erőn felüli kierőszakolt, deviza hitellel terhelt, lakott háztulajdonnal, aminek az állaga, pénz hiányában állandóan romlik!

Erről beszélünk. ;) Ha nem is szuper, de tehermentes. És ebbe belemagyarázni, hogy nagyképűen, fikázva, stb. Szó sincs ilyesmiről.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!