Devizahitelesek

Több
11 éve 8 hónapja #23231 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Mert ott egyszerübb kerteslakásban lakni?Mivel egyszerübb?Azért azt ne felejtsd el:sok magyar férfi dolgozik magyar cégen keresztül.Azért az ő órabérük közel sem annyi,mint aki direktbe van.Viszont a kiadások ugyanazok.Lakás,villany,garázs,tv internet,telefon,amit felsoroltam 700 euro és még nem voltál sehol nem kajáltál nem tankoltál ha német autod van biztositás stb.tegyük hozzá azért itt is vannak kiadások és nem kolbászból van a kerités.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23240 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

timi2012 írta: Azert tegyük hozza , hogy Magyarorszagon sajnos nem olyan egyszerü berlakasban elni mint itt !Sokszor olvasom hogy Nemetorszagban milyen draga a lakhatas , pedig a fizetesekhez viszonyitva nem olyan draga . Szerintem az otthoni fizetesekhez kepest aranyaiban dragabb Magyarorszagon lakast berelni , a rezsiröl ne is beszeljünk !

Ez így nem korrekt!
Először is 30-60 ezerért lehet már tömbházban jó lakást bérelni. Falun akár házat is kaphatsz ennyiért. (Ha kell szólj én bármikor tudok neked 35 ezerért egy szép kertes házat szerezni +rezsi, Zalaváron, az Alföldön meg még olcsóbban!!)
Másodszor a rezsi az tőled függ! Ahogy fogysztasz úgy fizetsz! Itt nekünk az én bérem gyakorlatilag rámegy a kéróra. Igaz ebben már a biztositások és a garázs bére is benne van s persaze a rezsi, de szinte alig marad a 1600 netóból. Igy (ahogy Mo.-on is sokan teszik), a második kereső béréből élünk. Ezt otthon is meg lehet tenni, még minimálbérből is, pláne, hogy a legtöbben ellenőrizhetetlen fekete jövedelmet is kasziroznak!
Igaz, em rózsadombi vagy Balatonra néző bérvilla teraszáról!


Egy dologban igazat adok: a jogi háttere a dolognak Mo.-on nagyon rosszul van megoldva, de ezért viszont vannak ügyvédek akiknek segitségével sok mindent lehet előre tisztázni! (Rezsit kinek kell fizetni stb.) Sajnos a bérlők morálja sem túl magasszintű, sokszor hallom azt, hogy: "nem az enyém és sokat fizetek, minek vigyázzak rá".... na ez valóban nagy gond!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23241 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Ezt en csak ugy altalanossagban jegyeztem meg,nem a deviza hitelesek vedelmeben .
Amennyiben olyan jol müködne a lakasberles otthon, mint itt szerintem sokan nem ragaszkodnanak ugy a sajat lakashoz .
Szerintem akinek nem eri meg Nemetorszagban dolgozni ,mert sok a kiadasa az nem marad itt .
Nem mondtam hogy itt kolbaszbol van a kerites , de azert az atlag ember itt jobban megel mint otthon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23252 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

timi2012 írta: Ezt en csak ugy altalanossagban jegyeztem meg,nem a deviza hitelesek vedelmeben .
Amennyiben olyan jol müködne a lakasberles otthon, mint itt szerintem sokan nem ragaszkodnanak ugy a sajat lakashoz .
Szerintem akinek nem eri meg Nemetorszagban dolgozni ,mert sok a kiadasa az nem marad itt .
Nem mondtam hogy itt kolbaszbol van a kerites , de azert az atlag ember itt jobban megel mint otthon.


nem tudtalak kettotoket idezni, szoval Decotext-nek: lehet, hogy lehet Mo-on 30-60 ezerert berelni, de azert Mo-on is ugy szokott lenni, hogy ahol munka van (es ugye azert bereljunk, mert akkor lehet a munka iranyaba koltozni), ott dragabb, es az leginkabb, mar meretebol adodoan is vegyuk, hogy Budapesten van, es ott azert megnezem mit berelsz ezert. Tombhazi lakas? nagyon vonzoan hangzik mondjuk egy kertes hazzal szemben. Nyilvan, ha muszaj, akkor muszaj, de szabad valasztaskent nem latom tul nagy alternativanak.. Ezt nem a devizahitel vedelmeben mondom, csak puszta tenymegallapitaskent. (2 lakas pontos dijat tudom egyik Budan, masik Pesten, egyik kvazi studio, 70ezer kalt, masik is mini, konyhasarokkal, rezsivel tobb mint 100, de nyilvan ezeknel nagyobb is hasonlo aron, de kevesebbert mar nehezen)

timi: olyan szépeket irtok a nemetorszagi lakasberlesi kulturarol, es szivem melyen szeretnek is hinni benne, de egyelore amit latok, az inkabb elmaradottnak tunik, mint valami eltorzulasa annak ami nalunk lehetett a szoc. alatt (amit en csak mesekbol ismerek, tehat annak, amilyennek azalapjan kepzelhetem), a kiutalt lakasok, a harc a lakasert, a "kaptam vegre lakast", a sorbanallok, a "lakascsere" (ezt pl soha nem ertettem regen, hogy "de megis az miert volt jobb, mint siman uj lakast kivenni, hogy lakascsere hirdetest adtak fel az emberek?"), az onkormanyzati lakas, amit csak kivaltsagosok meg szegenyek kaphatnak meg, es meg sorolhatnam. Az, hogy az ember padlostul, konyhastul, lampatestestul, rolettastul, zuhanyzostul.. koltozkodik megint nem a rendszert dicseri, mert igy mar sokkal kevesbe mobilis az ember, es reszben ez lenne az egyik elony. Az elmelet szep, csak a gyakorlatban nem latom megvalosulni. Piszkos, sotet, betonpadloju romokert szazak allnak sorban, a hirdetesek megjelenese utan par oraval mar hiaba jelentkezel, ugyse kapsz idopontot.. :C

bocsanat, hosszu lett, es persze nem toletek varom a valaszokat, csak megvilagitottam eddig arnyekban maradt teruleteket. :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: timi2012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23253 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

Köszi de par eve mar Nemetorszagban vagyok es nincs szüksegem otthon lakasra :)
Budapesten eltem elötte , bereltem ott par lakast . A rezsi azert a lakas allapotatol is függ,ahol kevesebb volt a lakber ott a rezsi volt horror , ami meg jo allapotu volt az ingen draga . Nem mindegy am a fütes modja ,melegviz stb.
Nem kerestem rosszul de ha mindent kifizettem ,ott sem maradt tul sok a fizetesemböl ,tehat ott sem igen lehet egy fizetesböl megelni .
De megsem ez volt a fö oka annak hogy igen gyakran költözni kellett . Sokkal jobban ki van szolgaltatva a berlö a tulajnak mint Nemetorszagban , nem tudod egy kicsit sem otthon erezni magad .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23255 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Devizahitelesek

keeek írta: nem tudtalak kettotoket idezni, szoval Decotext-nek: lehet, hogy lehet Mo-on 30-60 ezerert berelni, de azert Mo-on is ugy szokott lenni, hogy ahol munka van (es ugye azert bereljunk, mert akkor lehet a munka iranyaba koltozni), ott dragabb, es az leginkabb, mar meretebol adodoan is vegyuk, hogy Budapesten van, es ott azert megnezem mit berelsz ezert. Tombhazi lakas? nagyon vonzoan hangzik mondjuk egy kertes hazzal szemben. Nyilvan, ha muszaj, akkor muszaj, de szabad valasztaskent nem latom tul nagy alternativanak.. Ezt nem a devizahitel vedelmeben mondom, csak puszta tenymegallapitaskent. (2 lakas pontos dijat tudom egyik Budan, masik Pesten, egyik kvazi studio, 70ezer kalt, masik is mini, konyhasarokkal, rezsivel tobb mint 100, de nyilvan ezeknel nagyobb is hasonlo aron, de kevesebbert mar nehezen)

Én egyszer nem mondtam, hogy könnyü olcsó lakást szerezni. Egyébként valóban! BP-en 60-ért biztosan egy csoda lenne, de BP és környékén a bérek is jóval magasabbak! S a másik: itt is milliók ingáznak s nagyon sokan, nagyon essziröl...... Ez lehet megoldás. Falun bérelni, s ingázni.
S még egy: a bérlakást csak azért irtam, hogy ha valaki(k) nem birják a banki megterhelést, mint alternativa ez megoldás. Nekem teljesen mindegy, hogy ki mit csinál, de az kétségtelenül jobb ha "én lépek", mint, hogy ha a bank elárverezi a fejem felett a kérót! S az is biztos, hogy egy kis önálló gázfütéses lakás rezsije sokkal kisebb, mint egy házé. Akik nem birják azok üljenek le, számoljanak, s lépjenek. Semmi értelme erön felül az ingatlanhoz ragaszkodni, mert a helyzet nem lesz jobb sem az ingatlan piacon, sem a munkaerö piacon!!

Kevesebb érzelmet, több racionalizmust! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!