Németország vagy Magyarország?

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3512 Írta: frank111
Németország vagy Magyarország? téma létrehozva frank111 által

Igazabol a velemenyetekre lennek kivancsi, bar a döntest nekem-nekünk kell meghozni.
Röviden:
3 eve elünk a csaladommal ( feleseg+2 gyermek )illetve dolgozom egy multinal Kölnben. Mint "normal" mernök dolgozom egy informatikai cegnel, nem vezetöi beosztas.
1 hete a fönököm azzal keresett meg, hogy a magyar reszlegünknel van egy vezetöi pozicio, komoly kihivassal es magyar viszonylatban nagyon vonzo juttatasokkal.
( a fizetesem ugyan nem sokkal lenne több, de az egyeb juttatasokon, illetve a hazautazasok megszünesevel nagysagrendekkel többet tudnank felretenni a gyermekeinknek)
Viszont nagyon keves idöt 2 hetet kaptam a döntesre amiböl mar 1 el is telt.
Most "szenvedek" mert nem tudom mi tevök legyünk.
Itt igazabol nem latok sok eselyt az elöre lepesre,sokan vagyunk es megiscsak ugymond bevandorlo vagyok itt))
Viszont a körülmenyek, az eddigi megszokott eletünket kellene felcserelni a magyar eletre.
Otthon viszont komoly beosztas, tovabbi lehetösegek, nagyobb juttatas mint amit jelenleg itt kapok, illetve a szülök is otthon vannak...
Szoval valoban nem tudjuk hogyan tovabb, de mar csak 1 het van a hataridöig..

Kivancsi lennek a velemenyetekre, köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3515 Írta: ATI
ATI válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

HELLÓ!
Ha újra végiggondolod nincs min gondolkodni. Csak a gyerekekre gondolj és arra hol stabilabb a gazdasági helyzet.A szülőket bármikor lehet látogatni illetve ők is mehetnek. Én azt bánom hogy 84- ben nem dobbantottam mikor határőr voltam Sopronban. Ja és gondolom a jobb élet reményében mentetek ki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • viola
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3519 Írta: viola
viola válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves kételkedő!Csitídsd el elmédet és hallgass a szívedre.Az fogja hozni neked a legjobb döntést.Sok szerencsét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3520 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Frank 111!

Az én véleményem az, hogy ne csak a jelenlegi állásodat nézd, és azt, hogy per pillanat jobb lenne ha elfogadnád az ajánlatot. A mai világ rettentő gyorsan változik, ám a magyar életszínvonal soha nem fog még a nyomába sem érni a németnek, és véleményem szerint Magyarország jelenleg olyan rossz helyzetben van, hogy sokan azt még csak nem is sejtik (itt megjegyezném, hogy nemzetközi közgazdász a szakmám) Gondolj a gyermekeidre, hogy hoszútávon hol jobb nekik. Számolj azzal is, hogy ugyan felajánlották ezt a magyar lehetőséget, de 2-3 év mulva akár meg is szűnhet az állásod, le is rokkanhatsz, bármi történhet. Akkor majd megint vissza költöztök németbe? Szóval szerintem hosszútávon nem ez a konkrét állás biztosítja a családod jólétét, hanem az az ország, ahol már 3 éve sikeresen megvetettétek a lábatokat. Gondolok itt a szociális ellátó rendszerre, nyugdíj, táppénz, munkanélküli segély, családi pótlé, stb. is
Ez az én véleményem, de a döntést nektek kell meghozni.
További szép napot!
Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3592 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Violaval ellentetben azt mondanam, hogy csak a szivedre ne hallgass! Nem, hogy a legjobb dontest hanem a legnagyobb tevedesed erheted el vele! Racionalis dontest kell hoznod, gondolom rengeteg dolog szol mindketto mellett es ellene is. Hasonlo esetben en egy kepzeletbeli merlegre pakolom ezeket, na de en mar tobb mint tiz eve egyedul jarok a vilagban, igy egyszeru a dolgom. Nyugodtan rakd a merlegre a biztos jovot is mert lehet, hogy a gazdasagi helyzet stabilabb, az eletszinvonal magasabb de majustol el kezd majd dragulni az elet az tuti. Peldaul 1 ev es nosztalgiaval fog mindenki a 2011 elso negyedeves ingatlanaraira, berleti dijaira gondolni valoszinuleg. Ha otthon elorelepesi lehetoseg is van, raadasul egy multinal akkor reszemrol nem is lenne kerdesem. :whistle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: berekka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3594 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Nem tudom mért gondolja mindenki azt, hogy Május 1-től emberek tömege fogja elárasztani Németországot.
Egész Európa kapuja nyitva áll már évek óta a váltani szándékozó emberek előtt, és még eddig egyik ország sem panaszkodott, ja és nem is okozott egyik országban sem problémát, sem áremelkedést a munkaerőpiac megnyitása.
Kétlem, hogy emiatt elkezd majd jelentősen drágulni az élet, ugyanis a világgazdaságban az ingatlanárakat pl. sok millió dolog befolyásolja, ami közül esetleg egy dolog a bevándorlók számának a növekedése.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!