Németország vagy Magyarország?

  • Szinkron
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3618 Írta: Szinkron
Szinkron válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Gaboo! Nem csak a 450 euroval számolok kiadásnak...hanem 300 euro kajára ( persze vissza kell itt fognunk magunkat)100 eurot telefon-internetre,180 e hazaútra,107 eurot sulira,50 egyéb költségre,.....tehát gondoltam én másra is!
Lehetőségnek azt látom...: én szinkronúszó edző vagyok,és ahová mennénk ott nincs még ilyen,tehát betudnám inditani lányok körében ezt a sportot,lehetőségnek azt látom még hogy ott elég sok uszoda van..ahol ezt tudnám csinálni...és talán németeknek több pénzük van sportra!A párom lovakkal foglalkozik,bemutatozik.....és igen lehet az elején senki lenne,és én is! De ha kint is eltudnák kezdeni az apukájával a lovakkal való bemutatózást( apukája lovival) akkor újra lehetne valaki,és én is ha kint elkezdenék oktatni akkor lehetnék valaki!!! PErsze ez nem fog menni az első perctől....de szerintem később igen! Nem értem mire irod 2500 maximumot?Mire érted? A másik igen kisség beszéljük a nyelvet,demndeketten a szaknyelvet elkeztük tanulni,a párom mellett ott lesz segítségenk a kezdetben a barátja aki segít,és szerintem hamar belejönne! Ésén is!
Szerinted??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Szinkron
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3619 Írta: Szinkron
Szinkron válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Szia Szilvi!
Köszönöm a tanácsot...de szerinted azon kivűl, hogy egy lehetőség ami nem sok mindenkinek van, érdemes kihasználni, mármint lehet jobb kint? Érdemes belevágni, ilyen kis nyelvtudással is? Szerinted az elején 1200 euróból kijönnénk? Mit gondolsz? Te kint élsz régóta?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3620 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Szinkron!
Szerintem nagyon jól látod a kérdést. Ugyanis ha valaki váltani akar, akkor természetesen eleinte nehéz lesz, nem fog olyan rettentő sokat keresni. De ezután már csak az egyénen múlik, hogy mennyire tanulja a nyelvet, milyen lehetőségeket ragad meg, stb. Vagyis elindul egy felfelé vezető úton, amennyiben elég erősek, határozottak, kitartóak vagytok stb.
Amikor valaki a kiköltözésen gondolkodok, akkor persze nem ennyire egyszerű a kérdés. Nagyon sok tényező van, amit figyelembe kell venni. Az anyagi kérdés csak egy a rengeteg közül. Szerintem 1200 euro+186 euro családi egyrészről valóban elég sovány, de ha onnan nézem, hogy Magyarországon sokan ennek a feléből gazdálkodnak egy hónapban, akkor máris másképp fest ez az összeg.
Hosszan írhatnám a véleményem, de a legrövidebben úgy tudnám összefoglalni, hogy lehet, hogy Mo-on vagytok valakik, de itt nem kell valakinek lenni, hogy egy jóval magasabb életszinvonalon élj, mint Magyarországon. Mindig hosszú távon nézve, hol vár jobb jövő a gyermekedre? Németországban vagy Magyarországon, ahol az életszinvonal a jelenlegi német életszinvonalnak a felét sem fogja elérni soha. Vagy teszem azt szülni szeretnél. Mennyi pénre számíthatsz ott és itt? Itt eljutottam oda, hogy véleményem szerint a német szociális háló egy valódi élő háló, ahol valódi segítséget kapsz, ha rászorulsz, nem hagynak éhenhalni például egy egyedülálló anyát 2 gyermekkel(itt utalnék arra, ami már sajnos az én előéletem, hogy én 3 évig váltam a volt férjemtől, mindez idő alatt nem fizetett gyermektartást, sőt azóta sem, plussz a lakáshitelünket. Senkit nem érdekelt, hogy ugyan egy fizetésből így mit adok enni a gyerekeimnek. Minden ezközt a kezébe adtak, hogy húzza a pert, de utána se mentem sokra, hogy határozatom lett a gyermektartásról, feljelentettem minden létező helyen, ennek már egy éve és azóta sem történt semmi)
Elnézést a kitérőért, ezt csak azért írtam le, hogy mindeki hasonlítsa ezt össze azzal, hogy ide kijöttem németországba, kaptam 2 * 186 euro családi pótlékot, 2 * 140 euro kiegészítő pótlékot, valamint az itteni gyámhivataltól 2* 134 euro támogatást azért, amiért nem kapok gyermektartást. Mindenzt úgy, hogy még munkahelyem sem volt itt.
Amikor az iskolában megtudták, hogy a gyermekek apja nem fizet, egy hét múlva ajándékutalványt kaptunk az Önkormányzattól, hogy vegyünk a gyerekeknek új táskát, tolltartót, stb. Az iskolától meg új festékeket, zsírkrétákat kaptak.
Szóval már nem akarom tovább ragozni de szerintem látszik, hogy lehet, hogy meg van az okom, hogy haragudjak Magyarországra, de hosszútávon az a rendszer, az a szoc háló ami itt van, nekem egy álom. Ha a gyerekeimre gondolok, nekem öngyilkosság lenne hazamenni.
De erre is igaz lehet az, hogy mindenki mást tapasztal. Nekem ezek az élményeim és a véleményem.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Szinkron
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3621 Írta: Szinkron
Szinkron válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Szia
Köszönöm a válaszodat:) És sajnálom ami veled volt..de örülökhogy helyre álltál,és boldog vagy...
Tudod én is csalodtamelég sokszor az országba külömböző eljárások miatt!!És szerintemis fontos nézni a gyerekeink jővőjét.....főleg hogy lassan szeretnénk második babát is..kint szerintem több támogatást kapunk mint amiitthon vár.És bele merek vágni,mert még mindig haza tudok jönni.....ha bármilenne.De egy próbát megér:)Köszönöm.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3624 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Kedves Szinkron!

Látom ügyesen számoltál utiköltséggel is a hazaúthoz. Én általában ezt is megspórolom. Nekünk 7 személyes a kocsink, az alábbi oldalon utitársakat keresek és mindig van is, akikkel akár a teljes haz és visszaútad ára is meglehet:
http://www.mitfahrgelegenheit.de/
Ha kitartóan keresed a megélhetésetek lehetőségeit, meg is fogod találni!
Sok szerencsét!
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3626 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Szia Szinkron,
Tevedtem akkor de a hozzaszolasodbol nekem ugy tunt, hogy nem szamolsz a tovabbiakban kulonosebb koltseggel. A 2500-at minimumnak irtam, tekintve, hogy szakmadban sikeres vagy otthon de majd ugyis lesz lehetosegetek nektek is ujra ertekelni a dolgokat ha kint lesztek.
Tovabbra is azt mondom, hogy meg kell ragadni a lehetoseget de a leirtak alapjan a velemenyem az, hogy nem lathato a lehetoseg amit Te latsz. Gondolok pl. arra, hogy a nemeteknek biztos van penzuk a sportra. A velemenyem pl. ezzel kapcsolatban az, hogy az nem egyenlo azzal, hogy idejuk is van ra vagy akar, hogy olyan kulturaja lenne a vizisportnak mint Magyarorszagon vagy akar, hogy igeny lenne egy kulfoldi altal nyilvanvaloan szokatlan oktatasi stilusra. Nem tudom, gondolom Te sem de majd kiderul.
A masik, hogy a tobb tamogatast sem boritekolnam mert kerestem ugyan de nem talaltam, itt ezen az oldalon olvastam mar olyat is, hogy nem, nem kapott, hanem egyenesen elutasitottak valamilyen segely kerelmet.
Legvegul a "senki" "valaki" temaban pedig azt tudom elmondani, hogy szinte csak epitoiparos lakotarsaim vannak, olyan is van aki evek ota itt dolgozik es a Szilvi altal emlitett dolog egyszeruen nem illik a kepbe. Nehez nagyon a "senki"-bol valaki lenni, jó eletszinvonalat elerni pedig plane. En legalabb is ezt latom a lakotarsakon.
Szoval, nagyon bonyolult, nagyon sok mulik az emberen, hogy milyen. Aki tud harcolni, alkalmazkodni, tanulni es kemenyen dolgozni honapokon, eveken at, talan de csak talan, egy kis szerencsevel elhet jobb eletszinvonalon. Egyebkent ugyanolyan robotolas folyik 1-2-5-10 even keresztul aminek koszonhetoen semmivel nincs elorebb az illeto.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!